Új hozzászólás Aktív témák

  • Balázs1986

    addikt

    Végigolvastam itt a hsz-eket, de valahogy nagyon nem értem néhányak álláspontját, gondoltam leírom az enyémet, hátha megértjük egymást:
    Szerintem az óra nem ékszer. Van olyan óra, aminek elsődleges célja nem is feltétlen az idő mutatása, hanem az is legalább annyira fontos, hogy díszítsen, státuszszimbólumként működjön. Na az az óra már ékszer. De amikor egy kábelcsatornát behuzalozok, vagy éppen edzek, olyankor is szükségem van olyan hülyeségekre, mint mondjuk a pontos idő ismerete, meg esetleg pár másik adat. Ettől még nem veszek fel egy 300k analóg órát, mert nem oda való, nem az a funkciója.
    Ellenben, ha esküvőre, megbeszélésre (bár IT-ban ez már-már határeset lehet), vagy fogadásra megyek, nem az aktivitásfigyelő órát fogom felvenni, mert nem oda való, nem az a funkciója.
    A Watch GT itt van a kezemen most is, egy Band 2 Pro-t váltott. Kicsit féltem tőle, leginkább a kíváncsiság hajtott, gondoltam eladom ha nem jön be, olcsón szereztem úgyhogy bukni nem fogok. De nagyon kellemesen csalódtam, jóval többet tud (plusz látom a kijelzőt napfényben), és bár továbbra sem az esztétika a lényeg, jó páran megjegyezték már hogy így élőben megnézve kifejezetten igényes, mutatós darab. Az meg már csak ne legyen baj, hogy bár nem az a fő funkciója, mégis próbál jól kinézni. Persze nyilván ez ízlés kérdése, és a látatlanban, képekről való megítélést nem feltétlen pozitív irányba tolja pl. a szerintem sem szép Energy háttérrel mutogatás, de ez szerencsére változtatható, a Simple tech óralap szvsz kifejezetten szépen fest az AMOLED-en.
    Na mindegy, csak annyi lenne a hsz-em fenti részének lényege, hogy ne úgy kezeljük már az órákat, mint ha 1db lehetne egy embernek, és mindenhol azzal kellene megjelennie. Mindennek megvan a helye, a különböző funkcióknak megfelelő eszközöknek is.

    Az eddigi tapasztalatom:
    Az ára valóban indokolatlanul magas, ha a 70-80k-t veszem alapul (bár ebben ugye benne van az itthoni 27% ÁFA, és az is, hogy még most jelent meg), de mivel vannak Mate 20 tulajok akik eladják, 40-50k körül már ki lehet fogni. Nem lepődnék meg, ha 1-2 hónapon belül 60k alá süllyedne a bolti ár is.
    Én 50-ért vettem bontatlanul kéz alól, azt meg a tapasztalat mondatja velem, hogy ad ennyi pluszt az előtte használt perecekhez képest: bőven több funkciója van, sokkal egyszerűbb és gyorsabb kezelni, bármilyen fényben jól lehet látni, pontosabb a pulzusmérése vérnyomásmérővel összehasonlítva (gondolom a több szenzornak is köszönhetően), és tényleg folyamatosan figyel, nem 10-20 másodpercenként mér, illetve nem kell várni újabb fél percet az eredményre (halkan megjegyezve szebb is).
    Ami nem tetszik egyelőre, hogy túlságosan érzékeny az elfordításra, már egész kis csuklómozdulatra aktív a kijelző (és igen, azonnal látszik, nincs késés), így szinte AOD-ként megy. Ki is kapcsoltam inkább ezt a funkciót, majd akkor mutasson valamit ha nekem kell, másokért ne merítse az akksit, ez nem az az óra amit nekik kell nézni :)
    Okosórákhoz képest persze erősen korlátozott a tudása, ezt le kell nyelni ha az ember nem akar naponta tölteni, és pont ezért gondolom hogy az ára még mehet lentebb.

Új hozzászólás Aktív témák