Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F-ECT$

    titán

    válasz mirci18 #14017 üzenetére

    Nem lehet megapixelt állítani, csak Pro módban.

    Fényképezés közben a zoomot 0.6-ra kell csúsztatni.

    5x zoomig az optikai zoom, utána vált hibridre.

    Nem próbáltam.

    Dive ever, work never.

  • Sztyepadzso

    őstag

    válasz mirci18 #14017 üzenetére

    Belaktam a telefonom nem rossz.
    Elkezdtem foglalkozni a kamerával.
    Több kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.
    A telefonban miért nem tudom beállítani az általam favorizált megapixel számot?
    -10.1-ben kivették, mert szerintük senkit nem érdekelt. Kinek fájt az a pár szám, senki sem tudja.
    Akár 16:9 akár 4:3 a képarányom ugyanúgy vagy 40 megapixelt kapok vagy mást de azt a rendszer nem írja hogy az alacsonyabb szám mennyi lenne.
    -40 MP akkor lesz, ha pro módban kiválasztod, vagy az a tovabbiak között kiválasztod. Egyébként a főkamera(középső) 10MP készít a képekből(Bayer), a 8 MP-s telefotót(legalsó, négyzet alakú prizma) pedig felskálázza 10MP-re.

    A telefonban van nagy látószögű kamera mégsem találom meg annak a lehetőségét hogy váltsak a kamerák közt. Mit nem csinálok jól?
    Ha kizoomolsz, akkor a 0,6×-1× zoom között annak a képét látod(kamerasziget legfelső szenzora). Illetve, ha közel mész a témához, akkor is átvált magától.

    A telefonban van egy ötszörös zoom amit elvileg fokozatmentesen tudnák használni.
    Ehelyett ahogy látom egy digitális csúszkás zoomom van.
    Sima fotó módban a ToF szenzor adatai és a fény mennyisége alapján az automatika dönt, hogy a főkamera digitálisan felnagyított, képét, vagy a telekamera natív 5× zoomját látod.
    Egész egyszerűen ilyen nagyításnál nem tudsz éles képet készíteni cca 1,5m távolságon belül, a kisebb(gyakorlatilag élén álló) szenzor pedig kevesebb fényt képes gyűjteni, ezért a korlátok. Pro módban, raw bekapcsolása mellett ez az automatika ki van kacsolva, ilyenkor a tele szenzor 8 MP képet csinál, és nem vált át digitális zoomra(és zoom sincs, csak a lencsék közötti váltás-vagy ha akarod, akkor ezt nevezheted annak.)

    Videónál mennyire stabil a 4k az 1080 p-hez képest?
    Bár én FHD, 60fps-ben videózok, de amennyire tudom, ennél a telefonnál még nem volt a videózásban annyira jó a Huawei(alacsonyabb fps, stb) . Ezt a Mate 30-ban javították, ha jól tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • direwolf

    őstag

    válasz mirci18 #14017 üzenetére

    Ezen a linken le van írva pontosan hogy működnek együtt a kamerák:
    dxomark
    A “Field-of-view fusion” zoom bekezdésben van egy kép a 3x zoomról. Ott írja, hogy nincs fokozatmentes zoom, csak fix 5x, és a több lencse képéből állítja össze a képet. Tehát natív képet csak 0,6x, 1x, és 5x zoomal kapsz. Így tudsz "kapcsolni" a kamerák között. Viszont vannak módok amikor ez nem működik, pl. 1080p60 videó csak a főkamerát használja, és digit zoomod van.

    "I've seen things you people wouldn't believe"

Új hozzászólás Aktív témák