Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evo87

    őstag

    válasz ladapower #11 üzenetére

    Az S10e nálam is a kalapban volt, de a kis akksi miatt aztán hamar elvetettem.

    iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

  • Quqesz

    nagyúr

    válasz ladapower #11 üzenetére

    MM
    S10e 258e
    P30 229e

    Turbado
    S10e 190e
    P30 212e

    Vodafone
    S10e 198e
    P30 170e
    Több dologban is gyengébb az S10e, de inkább az S10 ennek a párja. Na az meg még drágább.

    gubisadam
    Nekem a gyári carbon mintás tokban nem ér le az üveg(van pereme a kamera résznél, ami magasabb)

    bedibazsa
    Ne akarlak elkeseríteni, de a samsung butítja a telefonjait. Jó volt az S8+-am, amíg ki nem jött rá a pite(frissítés után fr és tiszta belakás)...aztán inkább lecseréltem(akku, laggtenger, kamera mind rosszabb lett), pedig a pitéig eszembe sem volt lecserélni(jó a hívásindítás az egyszerűen katasztrófa volt mindég is a samun).

    [ Szerkesztve ]

    Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

  • nozs23

    addikt

    válasz ladapower #114 üzenetére

    A kamerát mindenképp a P30-nak ítélném. Nem azért, mert feltétlen jobb képeket készít, hanem mert van benne 3x tele, ami azért jól jöhet.

    Ezt leszámítva szerintem is jobb az S10E. Ott valahogy pont nem azokat spórolták le, ami miatt flagship egy flagship (IP68, QI, Stereo). Nekem ezek fontosak.

    Szerintem a P30/P30 Pronak egy készüléknek kéne lennie, a kettő közötti árban P30 házban és P30 Pro felszereltséggel.

  • Quqesz

    nagyúr

    válasz ladapower #114 üzenetére

    Ez a több dologban gyengébb szubjektív.
    QI: jó dolog, de én csak akkor használtam, mikor a samsung hazavágta a pitével a telót(sot 6h vs 2h), pedig van töltőpad a kocsimban gyárilag. Pite elött talán 2x kapcsoltam be, mert nem volt rá szükség, hisz bírta a telefon(most jelzem készüljetek fel, pár frissítés után/új modellnél butít a samu, ezt nem én találtam ki, de tapasztaltam). Asszony Poco telefonja 4 napig bírja, az S9 2 napig, pedig a Poco-t használja többet. Minap mondta, hogy nincsen elájulva az S9-től és inkább a sziamiaut használja.
    IP68: nem fürdök és nem úszok a telóval, mosogató szivacsnak sem használom. Az LG G4-esem 5 éves, a mai napig hibátlan. Levehető hátlap, esőben is használtam. Akkor miért is akkora varázs az IP68? Ez meg ip53, nekem mindenre elég.
    Sztereo hangszóró: az utcán szaladgáló dígók jutnak eszembe, akiknek szól a telóból a dajdam....egy játékot sem töltöttem le telefonra(ha kell van xbox), videót sem 6 coll-on nézek, hanem 55-ön.
    Wifi ax: 2 megás nálunk a lakóparkban a net....elég elszomorító, de ez van. 100 éves dinamóval is jön a teljes sávszélesség.
    Jobb ujjlenyomatolvasó: pont az S10e tesztben olvastam, hogy nem....
    Sd bővithetőség: 128gb mire nem elég...jó persze ha naponta veszel fel 4k-ban 3x 30 percet, akkor kevés. 32gb-t nem tudtam telerakni(és van ebben is, csak a huawei féle hülyeség)

    One UI: erre nem írok semmit, mert csak káromkodnék......volt részem benne az S8+-ban...előnynek semmi féle képpen nem írnám.

    De hogy írjak kontrát is: gcam nem lesz p30-ra, nem jobb a kamera, de nem is rosszabb, nagyon kicsi már a különbség a felső szegmensben. 4k 60 fps....még fhd/60fps-t sem használok, mert sok mindenen nem fut le rendesen.

    S10 kontra: exynos! Ennyi. Euba jó az, csak az sd verziós lehagyja szépen. Láttam tesztet, ahol p30pro vs s10+ volt sebesség teszten, de a samu gyorsabb volt 6 másodpercel...mármint az snapis, az exy os nem lett volna az(cseszi is sokak csőrét)
    De ez mind szubjektív és tudom sokaknak sokkal jobban tetszik a samsung. Ezért színes a piac, lehet választani. De tudok sok olyan emberről, aki dobta a samsungot, én is.......

    [ Szerkesztve ]

    Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

  • jose999

    senior tag

    válasz ladapower #150 üzenetére

    Bár nem tőlem kérdezted, elmondom a véleményem, remélem nem baj :)
    " (Eddig az üzemidőt említetted) " Telefonokról beszélünk. Ez önmagában már egy nyomós érv, véleményem szerint persze...
    Van, amiben jobb az S10e, nyilván akinek a pixelböngészés (nem is értem), a telefonnal fürdés számít, az a Samsungot veszi. Drágábban is persze, mert neki ez megéri. Nincs is ezzel semmi gond!
    Amúgy: Kamera, üzemidő,töltés, ár. (és még mindig telefonokról beszélünk...)
    Amúgy akku üzemidő miatt nálam már a Samsung (egyik sem, hiába jobb a felbontás stbstb ha azt kb 4 óra SoT-ig élvezhetem, használnom kell a telefont, bírnia kell) szóba sem jöhetett, én is gondolkoztam a P30-on, de végül a Pro lett, hála a szolgáltatóm ajánlatának :)

    [ Szerkesztve ]

    Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz ladapower #150 üzenetére

    Ha sok nem is, nálam a következő dolgok számítottak az S10e-nél:

    negatívum:
    - a széles látószögű kamera nem autófókuszos,
    - nincs telefotó,
    - kisebb akkumulátor -> üzemidő,
    - nincs éjszakai fotó mód (ez már a P20-on is nagyon bejött),
    - nem akarok nagy flame-et indítani evvel, de s6-s7-s8-at használtam huzamosabb ideig és tapasztalatom szerint, idővel mindegyiknek érezhetően romlott az akkuideje és a teljesítménye is, főleg amikor az utód megjelent, a P20-szal kapcsolatban ilyet nem tapasztaltam.

    pozitívum:
    - ip68 (bár ezzel én szkeptikus vagyok amióta tudom, hogy nem garanciális hiba a beázás, és volt a közelemben S7, amit a szabványnak megfelelően vittek vízbe és mégis beázott, majd a szerviz széttárta a kezét, hogy nem megfelelően lett használva).
    - wireless töltés
    - micro sd

    Mindemellett az S10e még drágább, és nekem a felsorolt pozitívumok nem számítottak, nem töltök wireless, nem bővítem a 128gb-ot, és ok, lehet ha vízbe ejtem majd jól jönne az ip68, de magamtól vízbe nagyon nem vinném az említett ok miatt - még akkor is, ha 100-an leírjátok, hogy ti fürödtetek vele a medencében és semmi baja nem lett.

    @jose999
    a pixelböngészéshez, az S10e kijelzőjének a felbontása kisebb, mint az S10/S10+-é, azaz 1080x2280, tehát olyan, mint a P30-é, hogy most ezen belül milyen a pwm, meg pentile meg mittudomén azt nem tudom, majd valami szaki megírja, én ahogy már többször írtam használtam S6-S7-S8-on nagyobb felbontást és nem látom a különbséget, nem érzem visszalépésnek, de az is igaz, hogy már 40+ vagyok és a szemem sem a régi közelre ;]

    [ Szerkesztve ]

    Feel Good Inc.

  • jose999

    senior tag

    válasz ladapower #157 üzenetére

    Ha tényleg számít az IP68, akkor ne gondolkozz, a sima p30 nem lesz jó... Nyilván számít az ár, és pro kilőve, marad az s10e. Nem gondolom, hogy rossz az a készülék sem,plusz ahogy írod, tényleg az lenne a megfelelő.

    Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

  • Quqesz

    nagyúr

    válasz ladapower #157 üzenetére

    Nézd páran leírtuk a véleményünket a samsungal kapcsolatban. Ezek szubjektívek, de lehet neked tényleg azok lesznek fontosak, amik nekünk nem/zavar, pl:IP68. Két lányom van, akkoriban még az, hogy egy telefon vízálló legyen csak remény volt(talán az LG G lett az első). De most van. Én azt ajánlom nézd meg élőben a két készüléket és amelyik jobban bejön és megfelel a te általad támasztott elvárásoknak azt válaszd. Én is azt mondom a te igényed alapján az S10e-t venném. Nem fogsz rosszul járni vele.

    De hogy válaszoljak is: üzemidő, az ui(laggok megléte), a kinézet(kameralyuk), a mérete, a jövőbeni butítás, a kamera(a samsungos éjszakai mód még nagyon gyenge, nincsen optikai zoom), a hiváskezelése, a túlbonyolított menürendszere, nincsen benne fülhöz rakáskori hívásfelvétel, a gesztusvezérlés...ezek nekem mind nem tetszettek a samsungban. De ez megint csak szubjektív.

    Más
    Örülök, hogy tetdzettek a képek. Nekem azt bizonyították, hogy nem volt rossz választás emellett a telefon mellett dönteni.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

  • Greok

    újonc

    válasz ladapower #11 üzenetére

    igen ez sajnos így van , de szerintem majdnem olyan jó a p20 a leica kamerájával :K

Új hozzászólás Aktív témák