Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Joe.36 #357 üzenetére

    Nos akkor pár gondolat:

    A Huawei mint márka hírhedt arról, hogy a készülékeit amik elhagytam a gyártósort, hamar elhanyagolja szoftveres támogatás szempontjából. Ez a hozzáállásuk számomra ismert volt, csak az nem, hogy kategóriából függetlenül így tesznek. A Huawei Ascend Y330 - nál érthető volt, olcsó telefon így járás... De telefonról azért is vásároltam LG készüléket, mert ott volt az LG Optimus L7 II ami megkapta a KitKat frissítést, vagy az LG Leon H340N Android 5.0.1-gyel jött ki és megkapta a 6.0-t búcsúzóul. 30-40 000 Ft-os készülékekről beszélünk.

    Egyes gyártók még mindig nem értik meg, hogy a tervezett elavulásos model, még ha szoftveres is egyfelől gusztustalan, másfelől pedig visszájára is fordulhat. A táblagépek piaca is kezd stagnálni, ráadásul az emberek minimum 2-3 évre vesznek készüléket, és akkor sem fognak holnapután újat venni ha azon már újabb OS fut, ha egyszer a régi is nagyon erős hardverileg. Azért vásároltam a Huawei MediaPad M3 8.4 táblagépet, mert Prémium kategóriás készülékről van szó. A Nexus 7 II-t azért adtam el, mert már nem volt garanciális, és nem kapott 7-es OS-t hivatalosan és reménykedem sem volt arra, hogy valaha kap.

    Abból indultam ki, hogy a Huawei még mindig egy feltörekvő márka, amely az almás készülékek egyik erős konkurenciájának akar mutatkozni, de almáék is tovább támogatják a saját készüléküket szoftveresen. Így meg azért nehéz lesz.

    Ebben a kategóriában annyit elvárnék, mint amennyit a Google nyújtott a Nexus vonalon, azzal a kitétellel, hogy hónapokat késik a friss verzió.

    Az esetleges elgépelésekért bocsánat SwiftKey + Rapoo E6100 ...

  • Bailey

    senior tag

    válasz Joe.36 #357 üzenetére

    A 7-et meg fogja kapni, ezt már régebben is mondták. Az M2 is megkapta a 6-ot, igaz jó sokára, viszont az összes Kirin 950-es telefon már megkapta a 7-et, így az M3-ra is hamarosan várható már. Mellesleg a Huawei inkább a Samsungot szorongatja, ott meg most bejelentettek elég sok frissítést régebbi eszközökre is, többek között a Tab2S-t is frissítik, ami sokkal régebbi modell mint az M3. Igaz a Samsung most a Note 7 kudarcot akarja kicsit feledtetni, gondolom ezért teker most.

Új hozzászólás Aktív témák