Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Wucky #5117 üzenetére

    " Az élettartamot az csökkenti ha 100%-ra töltöd mindig."

    Ezzel akkor sem tudok egyetérteni ha 1000 helyen leírják. (Tapasztalat mást mutat)

    Két egyforma telefon közül az enyém(előző) még 2 napig bírja a kollégámé Fél napig.Most cseréltet aksit benne.
    Ő rendszeresen rádugta és leszedegette, ahogy a vége felé jár egyből tolta fel akár 20% nyit is bele rakjon.
    Én meg este rádugom, reggel fullon leveszem.

    Az öszes olyan eszközöm ami li-po vagy li-on. legyen az laptop, vagy kamera, telefon, bőven bírja a gyártói értéket 3-4 évesen is. Ellenben a drónok, helikopterek, elektromos cigi aksik amit így töltögettem ahogy "előírják" mind kuka 1 év után vagy gyengült időtartammal bírnak.

    Persze igazából ha megdöglik a teló, akkor 2 év után kell vegyél újat, ha tartósan használsz egyet az nem kifizetődő a gyártónak.
    Hogy a gyorstöltés mennyire jó, az kiderül 1-2 év múlva. Igaz, hogy ennyivel is számol a gyártó, hogy cseréled a telefont 1-2 évente és nem 4-5 évre terveznek. Így tojik rá, hogy meghal az aksi 2 év alatt.

    Én azért fenntartásokkal kezelem. Piac mozgásból élnek, nem tartós dolgokból.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

Új hozzászólás Aktív témák