Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz Forestjo #1879 üzenetére

    Milyen jó lenne, ha a telefonok is úgy működnének, mint a számítógépek: azt rakhatnánk rá, amit éppen akarunk, olyan verziót, ami tetszik és amit elbír az adott telefon hardvere. Érdekes, hogy ezen a területen valahogy ez nem valósult meg és nagyban függünk a gyártóktól, szolgáltatóktól a rendszert illetően. Pedig lehetne valahogy szabványosítani a dolgokat, lehetne egy "szűz" telefonos rendszer, mint pl. a Windows 10 vagy valamelyik Linux disztró PC-n (persze az Android is az), és a gyártóknak csak a drivereiket kellene kiadniuk az adott eszközhöz. De mivel nagyon sok telefonban tök ugyanaz a chipset és tök ugyanazok az eszközök vannak chip szinten, így simán bele is lehetne integrálni az alap rendszerbe egy rakás drivert, mint ahogyan pl. a Windowsban és Linuxban is van.

    Szóval kár, hogy az Android nem ilyen, kár, hogy nem "típusfüggetlen". Lehetne pedig egy alap, aktuálisan legfrisebb verzió, aztán a júzer eldönthetné, hogy felrakja e vagy sem, vagy inkább valamelyik régebbi verziót használja, ha azt bírja csak a vas.

    Én amikor 2009-ben az első Androidos okostelefonomat elkezdtem használni, azt hittem, hogy hamar kialakul majd ez a rendszer, hogy majd szabadon lehet telepítgetni a telefonokat, de aztán nem így alakult. Mondjuk volt olyan eszközöm, amire lehetett Windows CE-t és gyári, alap Androidot telepíteni, na az klafa volt :D

    Persze tudom, most is lehet sokféle verziót felrakni majdnem minden telefonra, meg sok telefonhoz (főleg régebben) egy csomó lelkes fejlesztő csinált egy csomó féle Custom ROM-ot, de még sem olyan egyszerű a történet, mint PC-n, hogy bedugod a pendrive-ot, rajta mondjuk a Win10 gyári alap rendszerre és simán lehet telepíteni gyakorlatilag egy akár ősrégi számítógépre is, ha van elegendő memória.

Új hozzászólás Aktív témák