Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aty01

    újonc

    Üdv! Adott egy HTC One M7 mobiltelefon. A zsebemből kivéve a telefont, érdekes dolog köszöntött a kijelzőn. A telefon titkosítani akarta magát, valószínűleg feloldódott a zsebembe a billentyűzár és valamilyen balszerencsés módon elnavigálódott idáig. Extrém, de megtörtént. Mindent megtettem annak érdekében, hogy abbahagyja a folyamatot, ennek köszönhetően mást nem tudtam csinálni, mint újraindítani. Utólag belegondolva nem biztos, hogy jó ötlet volt. Újraindulás után a következő üzenet várt: "A titkosítás sikertelen A titkosítás megszakadt és nem lehet befejezni. Ezért a telefonon található adatokhoz nem lehet hozzáférni. Ahhoz, hogy újra használni tudja a telefontját, vissza kell állítani a gyári beállításokat. Ha a visszaállítás után beállítja telefonját, lehetősége lesz minden, a rendszer Google Fiókjában tárolt adat visszaállítására." Szóval abba már belenyugodtam, hogy bizonyos adataim elvesztek ez most nem is olyan nagy probléma. A szöveg alatt az egyetlen lehetőség a telefon visszaállítása. Erre rá is nyomtam újraindul majd behozza az Android system recovery-t. itt reboot to bottloader lehetőséget választottam. Ekkor bejött a HBOOT menü amit a bekapcsolás+lehalkítás gombbal is elérhető. Rámentem a factory resetre (biztos ami biztos) újraindul elkezdi csinálni pár másodpercig aztán a következő üzenetet írja ki alulra: (felül ismét az Android sytem recovery menüje látható)
    E:missing bitmap oem_unlock_bg
    (Code -1)
    E:missing bitmap oem_unlock_bg_yes
    (Code -1)
    E:missing bitmap oem_unlock_bg_no
    (Code -1)
    E:missing bitmap icon_ruu
    (Code-1)
    Backup necessary files in data partition
    E:failed to mount /data (Invalid argumnet).. try emmc mount
    Formatting /cache...
    Data wipe failed

    Kérdés: Mi tudok csinálni, hogy ismét betöltse a rendszert, illetve használni tudjam a telefont?
    (Gondoltam arra, a htc oldaláról letölthető rom-ot telepítem, ezt nem tudtam megtenni, gondolom azért, mert régebbi verzió volt a telefonon telepítetthez képest és a downgrade-t csak s-off-al engedi. S-off-olni nem tudtam, de unlockolnom sikerült)

    [ Szerkesztve ]

  • Aty01

    újonc

    Tudom, hogy nyitott bootloaderrel sokmindent nem érek, de szükséges az s-off hoz a megszerzett információim szerint. Csináltam egy wipe data/factory resetet, persze nem csinálta végig, így nézett ki a folyamat:
    --wiping data...
    Backip necessary files in data partition
    E: failed to mount /data (Invalid argument).. try emmc mount
    Formatting /cache...
    Data wipe complete.

    Valamit mindenképp tudok csinálni, először is tudni szeretném, hogy most mi van. Esetleg milyen lehetőségeim vannak a különböző megsemmisítési módszereken kívül?? :)

Új hozzászólás Aktív témák