Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NightGT

    senior tag

    Naszóval...szellőzésre olyan házat kell venni, aminek az eleje Mesh (rácsos), és lehetőleg a teteje IS. Legalább a hátsó teteje, de lehetőleg az egész. (pl. Meshify C, de egyre többen veszik át ezt a megoldást hála isten) Akkor felülre aztán mehet egy AIO, vagy végig kell rakni felül IS ventivel, frontba egy beszívó, hátra meg egy, vagy kettő kifújó.

    A legtöbb hő a ház tetejében gyűlik össze, ott áll meg. Ezen az egy szem hátoldali ventik sem segítenek...

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Kansas #34 üzenetére

    Bizony megáll a hő felül, pozitív nyomással is...ebben a konfigban nagyon lehetett érezni, mennyivel jobban kivezeti a felső venti a hőt, a hátsóhoz képest :) Pedig 140esek mind, és hiába forgattam bárhogy a tornyot. Most egy AIO van benne, felső beépítéssel...ház egy Fractal Arc Midi R2, sajna már nem gyártják.

    Nem kell extrém építés se. Elöl min. 2 be, felül 1 be 1 ki, meg hátul ki, ezzel még megvan a semleges / pozitív légáram. Lehetőleg olyan ház, amibe minimum belépőként fér 140es...nem kell túlgondolni, por mindenképp lesz benne, bármilyen PC-s szűrőt raksz.

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Kansas #36 üzenetére

    LTT tesztjéből hiányolom a zajra normalizálást...majd Gamersnexus Steve elmagyarázza azt a differenciát :)

    Füstgép nem kell hozzá, elég néhány füstölő is a legközelebbi rossmann-ból. De nagyon szentély szaga lesz tőle a gépednek :D

    Abban biztos vagyok, hogy overkill, de hogy agyatlan? :) Amikor a drága NZXT venti vezérlő este 11kor úgy dönt, hogy leáll, észre se veszem, annyira halk volt 50-60 fokokkal...a szívó CPU toronnyal is. Megjegyzem, ráfujatni a meleget a VGA hátalapra, mint rájöttem, megint nem optimális...nyugodtan elképzelhettek mindenféle elvi megoldásokat, de azt garantálom, hogy a természetes konvekciós légáramot, meg a hősugárzást sem fogod te semmilyen ház szellőzássel felülírni. Legalábbis amíg nem 140es ventit használsz 1500-2000+ fordulaton. Persze nyugodtan fűtheted a ramokat, ha nincs OC-zve...

    Jobb az elmélet helyett gyakorlati tapasztalatokból építeni. De hé, én nem értek hozzá, csak mellettem bányászik éjjel, miközben alszom, 50 fokon zavartalanul...

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Kansas #38 üzenetére

    Oldallap hűtés az totálisan nonszensz. Ahhoz akartam hozzászólni igazából én is...a gond ott inkább az lehet, hogy az üveg nem csak a fényt tükrözi, hanem a sugárzó hőt is :D A feketére festett fém elnyeli azt, de az üveg oldallap meg effektíve egy melegház. Persze ha melegszik, azt nem az üveg miatt teszi...pár fokot jelenthet, de máshol van ott a gond.

    Amit az enyémen látsz: 3 Noctua NF-A, két Thermaltake TY-147, egy Silent Wings, egy Pure Wings...ezek a dupla árasak :) Van még NB eloop is, az konkrétan 10k egy 140es. Hangos is mint a fene, de olyan légáramot csinál mint egy turbina.

    A zajcsökkentést pénzlocsolással nem oldod meg. Aerodinamika van. Motorzaj ma már egy 10 eurós, P sorozatos Arcticon sincs. Ami légáramot, de legfőképp sztatikus nyomást csinál: az hangos. Ami csendes, az meg kisteljesítményű. Igen, a 8-10 ezres IS. Noctua NF-A -k forgatva pl. elég hangosak szerintem...de át is fújják a bordát rendesen.

    Ha jót akarsz jó áron, akkor BQ PureWings, Blacknoise Noiseblocker NB, esetleg újabb P-s Arctic (de annál még mindig rezonál/búg valami bizonyos fordulatokon). Illetve ventitopic. És 140es méret. Ezeknél többért már nem teljesítményt/csendet, hanem jobb rögzítést, jobb anyagokat, hosszabb élettartalmat (akár 10 év MTBF is) kapsz (bár a BQ PW-k is lassan 3 éve mennek 24/7...)

    Ha csendes gépet akarsz, akkor vagy épített víz / jó AIO, vagy léghűtés - és minél nagyobb felület/tömeg. De ház szellőzés a víz mellé is kell...

    (persze az én megoldásom eléggé overkill, de egy bármilyen upper mid gép fűthet 300-400 wattokat. Hát ha még meg is húzzák...top-end meg jóval többet is. És még vannak a melegedő NVME SSD-k, egyebek. Aztán jönnek a vonatkozó fórumokba, hogy miért látom a 80-100 fokokat, pedig mindenvan...)

    Speed is the only truly modern sensation

Új hozzászólás Aktív témák