Új hozzászólás Aktív témák

  • #27483136

    törölt tag

    válasz dabadab #242 üzenetére

    Bocs, én arra akartam rávilágítani, hogy első ránézésre mindig az jön ki, hogy a digitális átvitel tökéletes, aztán, ha valaki belemerül a témába, kiderül, hogy az is valamilyen kompromisszum. Aztán a vége az lesz, hogy igen, van még mit javítani. Lásd: az audió cd másolás sem tökéletes. Pedig elsőre annak látszott. De most már mindenki tudja, hogy az anno tökéletesben mi a buktató. Te is ismered a magyarázatot. 10 éve csak a szakemberek tudtak róla, meg néhányan pedzegették, és megmosolyogták őket.
    Úgy tudom, hogy az spdif-nél is nagyon számítanak a nanosecundumok.
    dezz 100# hozzászólása:
    "...További lényeges különbség az SPDIF és a HDMI-s hangátvitel között, hogy az első asszinkron (nincs órajel-vezeték), az utóbbi meg szinkron (van órajel-vezeték) átvitelen alapul. Ezzel jóval kisebbre szorítódik az SPDIF esetén problematikus jittert..."
    Ezért is említettem ezt a példát.
    Vagy mi a különbség egy CMI 1500Ft-os hangkártya és egy 40.000Ft-os Xonar között?

    Nem azt mondom, hogy HDMI-nél csak a futásidő okozhatja a különbséget a kábelek között.
    Rengeteg olyan apróság lehet, amire mi laikusok még csak nem is gondolunk, de a jártas mérnökök igen. Lehet, hogy nem is az adatátvitelben van a különbség, hanem valami tök másban.

    Ha én nem hallom a koax, és az optikai közötti különbséget, akkor hiszek annak, aki hallja (és sokan vannak...pl Hifi Magazin anno 1980-as évek...és műszakilag is indokolható, és értem), és lehetőleg az optikait használom én is.
    Tehát FefeeX állítását ellenőrizni kell. És, ha más is látja a különbséget, akkor tényleg létezik, akármire is hivatkozunk, hogy elméletileg nem létezhet. Ha pedig már mások is foglalkoznak a témával, különösen nem szabad kizárni....Nem vakon elfogadni, de csak van valami akkor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák