Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz icecave #327 üzenetére

    Ez igy van, de a Samsung mindig hires volt errol. Viszont en nem tapasztalok hatalmas standby drain-t, igaz, elvileg oktoberben kapott az N20U egy komolyabb frissitest, amivel jelentosen nott az uzemido (en mar utana vettem). Ejszaka orankent atlag fel %-ot merul, de most is 2.5 napja toltottem utoljara, es 52%-on all, 1+h kijelzoidovel. En abszolut nem erzekelem azt, hogy rossz lenne az akkuido, de az teny, hogy mint minden telefonnal, ha rossz a terero, vagy 2 SIM-el hasznalod, akkor lemerul. Olyan kornyezetbe olyan telefont kell venni, ami jol birja. Nekem sajnos 3 SIM-en van, es kell a 2 telefon, igy inkabb a cegesbe tettem a 2 SIM-et, az amugy is ilyen butitott akkubajnok telefon.

    3-4 ev utan csereltem telefont, de mar igazabol lassan 2 eve tervezgetem, szoval osz ota nagyon koruljartam a temat. Eloszor egy S20FE 5G-t rendeltem elo, 620€, ajandek kontrollerrel, meretben ez az idealis nekem, Snapdragon proci, azt hittem, megvan a telefonom (egyedül a 6/128GB volt karcsu, de SD van). Oke, muanyag hatlap (nem izgat), oke, GG3 uveg ami torekenyebb, de megy ra kijelzovedo, es minden oke. Hat, rohadtul nem, mert bar az uzemido a Snapivel jo volt, a kijelzoje azert nem a premium AMOLED minoseg (kicsit lapos), a kozelsegerzekeloje eleg erdekes, de a legnagyobb baja az erintokijelzo hiba volt, amit azota is csak taknyolgattak FW frissitessel, de meg mindig nem sikerult megoldani, mert valoszinuleg olcso minosegu panellel szerelik. En meg ugy voltam vele, hogy nem 1 evre veszek telefont, igy inkabb visszakuldtem. Es akkor jott a meg alaposabb utananezes es szamolgatas, hogy mit es hogyan eri meg. A Sony 5II jo lett volna, de tul keskeny, igy a gepeles azon sem az igazi. iPhone kizarva (volt, tobb is, az ios nem nekem valo), Xiaomi-nal egyedul az olcso kategoriaban hiszek (es ott is latom a frissitesi hajlandosagot), a Huawei-m nagyon szerettem, de az se volt frissites-bajnok, es GMS nelkul koszi, de nem. Az LG modelljei nem rosszak, de valahogy nem fog meg, a kinaiakat meg egyszeruen nem erzem tartosnak.

    Igy maradt a Samsung, a "mit vegyek", es a szamolgatas. Ugy voltam vele, hogy vagy egy 1-2 eves "olcso" modell, vagy egy relative kompromisszum-mentes tipus, ami viszont ujra kitart evekig mindenfele kinlodas nelkul. Az S20 kicsi volt, az S20+ meg sima Note20 meg draga a tudasahoz kepest. Igy lett vegul a Note 20 Ultra, aminel szinten van kompromisszum (kicsit nagyobb es nehezebb, mint idealis lenne, es az Exynos 990 nem egy akkubajnok), de ar-ertek aranyt neztem. Kemeny 730€-t fizettem erte dobozosan, fuggetlenul, kedvezmenyekkel, amugy MM-es vasarlas volt akcioban, de nyilvan nem Magyarorszagon.

    Es pontosan itt jutunk el az ar kerdesehez. A Samsung arai mindig esnek, es sokan a magyar arakat nezik, de arrol a 27% AFA es a 360-as € arfolyam tehet. En az N20U-t realis arfolyamon atszamolva 230e Ft-ert vettem. Draga? Az, de akkor ez 2.5 honapja volt a piacon, es a tudasahoz kepest ez az ar teljesen rendben van. Volt karacsony elott akcio a tobbi S modellre is, az S20 azt hiszem kb 500€-ert, az S20+ meg 600€-ert volt elerheto a legnagyobb akcioban, minden kedvezmenyt beleszamolva, BARKINEK. Ezekbol az arakbol erdemes kiindulni, es nem a magyarokbol, mert a Samsung ennyit akar keresni a telefonon, a tobbi csak az arfolyamkockazat es a magas AFA miatt van rapakolva.

    Amugy meg, csak erdekessegkepp, cegkedvezmennyel (-15%, de orszagszerte sokaknak elerheto) a kovetkezo arakon elorendelhetoen az alapmodellek:
    S21U 256GB + Buds Pro = 1097€
    S21+ 128GB + Buds Live = 886€
    S21 128GB + Buds Live = 717€

    Szamold at forintra, es vedd figyelembe, hogy a Buds-ok is ernek azert 100-150€-t (bar nekem mondjuk pont a Live nem kene, de a Pro siman). Es akkor vegyuk figyelembe, hogy ev vege fele mennyibe fognak kerulni akcioban ezek a telefonok abbol, amit fent leirtam.

    Szoval nem, nem annyira rossz vetelek ezek, foleg, ha vegre javulna az akkuido, es bar persze, hogy hereltek rajta, de attol meg ezek jo telefonok.

    Az uj Exynos-ra en is nagyon kivancsi vagyok. Leginkabb az erdekel az egesz lineup-bol.

Új hozzászólás Aktív témák