Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Winner_hun

    félisten

    válasz gerii #11357 üzenetére

    Az autó infó nekem eltűnik navigálás közben.
    Hetente változik a menü? Nem hogy a menü, de a program se frissül hetente. Jó lenne nem indulatból írni, pláne nem valótlanságokat mert hiteltelenné tesz. Nem változik a menü hetente, de még fél évente sem (max. kiegészül 1-1 új funkcióval, de lényeges átrendezés attól még nincs).

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Szili17

    aktív tag

    válasz gerii #11357 üzenetére

    Navigálás közben pont nincs ott, akkor van ott, ha nem tervezel utat.
    Félre ne érts nekem sem tetszik kimondottan, de mivel én tervezett úttal használom, így én nem nagyon látom kint.

    (#11358) keke69 válasza:

    Próbáld ki azt, hogy átváltasz másik hangra, majd vissza magyarra, hátha segít (elvileg szokott). Ha vótmá, akkor bocsi, nincs nagyon más ötletem.

    Az amióta megvette a Google? 3 éve folyamatosan rossz neked? Semmi köze egyébként hozzá, a szervezeti működése annyira nem változott azért ettől.

    [ Szerkesztve ]

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Hordozóóóóóó

    csendes tag

    válasz gerii #11357 üzenetére

    "Autó infó: mi a francért kell oda navigálás közben? Legyen kikapcsolható"

    Támogatom az autó infó kikapcsolhatóságát. Engem is zavar a jelenléte. Mindenféle felindultságtól mentesen.

    Miután azonos beállításokkal, azonos autóval terveztetek utat, és így tervezem a következő 5-10-20 évben is, így nulla, semmi, azaz zéró értelme van, hogy az az ikon pluszban fixen beégetve megjelenjen minden utazás előtt, csakazérthogyottlegyenmégvalami dejóasokpluszikonésújabbkattinthatómező.

    Szóval én is azt vettem észre, hogy "Egyre több ikon a képernyőn"

    Pl. az a 3-felé vágott zászló/térkép alakú. Értem én, hogy az gyorsbeállítgatásra szolgál, de ez engem ugyancsak zavar és az amúgy az emberek ujjához, kezéhez képest kis 5-6 colos kijelzőn ne ilyen ikonocskák vegyék el a hasznos látható / tapintható felületek elől a helyet, szóval ez is pl. igazán kikapcsolható lehetne valamilyen menüben. Akik csak nézni szokták a tervezett utat, utcákat, környezetük státuszait, és néha 1-1 pan-t vagy zoom-olást végeznek, de mégsem állítgatják 4 percenként a kinézetet, meg színösszeállításokat, stb., azoknak ez is biztos kényelmetlenséget és zavart okoz és kevesebb figyelmet tudnak fordítani az utazásra, környezetükre, a hasznos funkciókra.

    Én azt javasolnám, hogy ha már ennyi mindent tud (és még mennyit fog), akkor hozzanak létre egy eldugott, titkos fejlesztői / hardcore kezelői menüt, ahol akár többszörös engedélykéréssel és biztonságos módon beállíthatóan, de legyen személyre szabható az alap kezelőfelület, hogy az ember letisztult képet láthasson, olyat, amit megszokott vagy amilyet lehetőleg elérni szeretne. (És ide lenne sorolható akár a korábbi bejelentésem kapcsán az iránytű ikon is, amit én pl. a magam részéről nagyjából 20 évente 1x kellene csak beállítsak, utána soha többet nem nyúlnék hozzá, ezért lehetőleg ne is jelenjen meg navi közben, se böködésre, se hozzányúlásra, csakis a beállítások legmélyén, a sokadik almenüben. Tudom, ennek a javítása már valamilyen szinten folyamatban van, csak említést tettem, hogy én hogyan képzelném el az ilyen erősen haladó beállításokat. Magam részéről én is foglalkozom szoftverfejlesztésekkel.)

    Szép és jó a sok új fejlesztés, és hibajavítás, de ennek nem szabadna a korábban sokak által megszokott és kényelmes használat rovására mennie. Azaz inkább legyen kikapcsolható, mint megzavarodjanak a felhasználók az egyre bővülő funkciókínálattól. (Szoftverergonómia rulez.) Különben néhány bosszúság után szépen lassan kezd elszivárogni pár felhasználó, és megint új utakat keresni... persze lehet az egészre legyinteni, hogy úgyse számít az, de szerintem ne ez az elv legyen valaminek az építőköve.

Új hozzászólás Aktív témák