Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz pikopeti #707 üzenetére

    Porckorongnak az a feladata hogy felvegye és elnyelje a gerincre ható erőket. Ha fixre rögzítünk egyet, akkor a szomszédos porcokra nagyobb erő jut, amik így szintén tönkremehetnek. Ezért jobb a rugalmas rögzítés.
    Eléggé beszűkül a mozgás. Azt olvastam valahol hogy pont amiatt három csigolya miatt vagyunk olyan mozgékonyak derékban,azokra jut a legnagyobb terhelés. Nem véletlenül ezek mennek tönkre a legtöbb embernél.
    S1-L5 csavarozásnál már éreztem mit jelent, már az elég zavaró volt. Guggolás, görnyedés már nem ment úgy mint kellene. Most hogy az L4 is fixálva lett, ami térd alatt van az elérhetetlen. Nem tudok törölközni, vagy zoknit húzni. Ha valamit fel kell venni a földről, nem elég térde ereszkedni, amit az előző műtétek után már ennyi idővel simán megcsináltam. Valamibe erősen kell kapaszkodni és úgy négykézlábra ereszkedni hogy bármit elérjek ami a földön van. De ha lehet inkább szólok valakinek hogy vegye fel mert eléggé fájdalmas procedúra. Hogy ez javulni fog-e még nem tudom.

    Ez egy ilyen betegség sajnos. Mire az ember orvoshoz megy vele, már nem biztos hogy ki tudják gyógyítani belőle rendesen és olyan lehet mint régen. Ha egyáltalán normális orvoshoz kerül aki rendesen kivizsgálja és kezeli is. Mert a legtöbb orvos letudja egy RTG-vel a kivizsgálást, a kezelést meg egy doboz gyógyszerrel.
    Szerintem ha időben kerülne az ember baja tisztességes kivizsgálásra, a legtöbben megúsztuk volna a műtétet. Elég lehetett volna kis életmódváltás, gyógytorna meg odafigyelni rá a mindennapokban.

Új hozzászólás Aktív témák