Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #1443 üzenetére

    Sajnos ezt már én is sok helyen tapasztaltam.
    Illetve a másik véglet, az amelyik úgy gondolkodik (és nagyon nagyon sok ilyen van) hogy "ki kell tölteni a munkaidőt" meg "úgyis itt ülsz négyig" és nem érti, hogy neked munkára is miért kell sokkal komolyabb gép, mint amit ő valaha látott "gamer PC"ként.

    Amikor elmagyarázod, hogy nem mindegy, hogy fél óra vagy fél nap alatt végzel egy adott feladattal, mert utána választhatsz a több szabadidő / még több melót vállalsz be több pénzért, akkor jön az értetlenül nézés, hogy "hát rá van szánva a nap, nem?" (ez jellemzően akkor igaz, ha otthon dolgozom)

    Sajnos azonban valahol ez az oldal is megérthető, mesélek egy 10+ évvel ezelőtti példát :
    Amikor a főnököm elment nyáron a Karib szigetekre nyaralni 3 hétre (nekünk persze szigorúan szabadnap stop volt), akkor adott nekem szerinte 3 hétnyi feladatot. Ezt én megcsináltam kb 1 hét alatt, ezután természetesen továbbra is bejártam teljes munkaidőben a céghez, felvettem a telefonokat, csináltam 1-2 plusz apróságot (pl volt egy lerobbant céges laptop azt elvittem szervizbe, stb.) és hát persze a munkaidő egy jelentős részében meg fórumozgattam, olvasgattam.
    Egyszer aztán az utolsó héten úgy jártam, hogy előkerült a kis főnök (akit korábban nem is nagyon láttunk) és két egymásutáni nap elkapott, hogy NEM MUNKA VOLT A KÉPERNYŐN. Nem is igazán szólt semmit, szóval azt hittem nem lesz belőle balhé (pláne h korábban tettem neki szívességet cégen kívül magánemberként).
    Ehhez képest mikor hazajött a nagyfőnök, akkor a kisfőnök úgy adta elő neki, hogy én 3 héten keresztül semmit sem csináltam, és mindig (mind a két alkalommal) nem munka volt a képernyőn. Hiába érveltem, hogy kész vagyok minden feladattal amit rám bízott, neki csak az lebegett a szeme előtt, hogy én 3 hétig semmit sem csináltam, és ez megbocsájthatatlan. Végül annyira belelohalta magát, hogy a beszélgetés végén közölte, hogy szedjem a cuccom és lépjek le, majd hív, hogy mikor mehetek a kilépő papírjaimért. Igen, ekkoriban még sok munkáltató úgy volt vele, hogy minden szarért kirúgják az embert, mert 2-3 másik akad helyette ...
    Annyira nem bántam, mert már amúgyis megérett bennem eddigre a gondolat, hogy lépni akarok onnan, de azért jobb lett volna, ha már van másik biztos hely.
    Mindenesetre ezóta az eset óta, valahol azt is megértem, akinek jobb a lassabb gép és munkavégzés, és aki "beosztja" a feladatokat.

    Később ezért is volt az h mikor a nyelviskolában dolgoztam és a havi zárást kellett csinálni, ( diák hiányzások, melyik mennyi órán volt, mennyit kell fizetnie, tanárok közül ki hol, mennyi órát adott le, kinek mennyi fizu jár, céges oktatások stb, stb. több nagy excell táblázat, részben összefüggve) mikor először csináltam úgy 5-6 munkanap kellett hozzá, később úgy belejöttem, hogy leszorítottam 1-1,5 munkanapra. De sosem mondtam meg neki, mindig pontosan 5 munkanap múlva kapta meg, sem előbb, sem később.
    A kimaradt időben (mint ahogy minden más feladatnál is) netezgettem, filmeztem az irodában. Valójában kb kétszer annyi munkát is eltudtam volna végezni, de a pénz ugyanannyi volt, meg semmilyen érdekem sem fűződött ahhoz, hogy előbb végezzek, elvégre hamarabb sem engedtek el.

    Az a baj, hogy manapság sok dolgozó amúgyis begyöpösödött, de a munkáltatók sem valami jók a dolgozók motiválásában, így legtöbben csak "túlélni" akarják a napot, és erre a legalkalmasabb ha olyan munkákkal töltse ki az idejét, amiben magabiztos és amivel elmegy az idő.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák