Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaNyEe

    aktív tag

    válasz razorbenke92 #125 üzenetére

    Hát igen az ingatlanos bugyija lehet lecsúszik tőle.

    Inkább azt kérdezze meg, hogy milyen az energetikai besorolása a háznak. Nekünk így a napelemmel és a felsorolt beruházásokkal BB alsó harmada jön ki elhasznált energiamennyiség alapján. Ezt nem kaphatta meg, mert nincs hőszigetelés a homlokzaton és a nyílászárók tokjai nem a mai szabványnak megfelelőek.
    Amikor meglesz a hőszivattyús rendszer lehet kíváncsiságból felméretem energetikus ismerőssel hova tanyázik be egy szigeteletlen (!!jujj!!!) épület 2021-ben.

    Mondjuk ha nem csak kocogtatni támad kedve az embernek, hanem megnézi "pocakos"-e a hőszigetlés félúton, vagy lobog-e ha kicsit feltámad a szél rögtön elmegy a jókedv :DDD

    3 helyről jött ajánlat, kérdeztem a technológiát mit akarnak csinálni. Mindegyik: megpogizzuk azt jólesz' (haladósabb a munka, csak épp az nem pont/perem módszer) és kétes minőségű (nyilván a legolcsóbb alatt kettővel) dűbelekkel meg felrakják a végén a hőszigetelést a falra.
    Ha pogizgatnak, az nem hőszigetelés, mert a homlokzat és a hőszigetelő lemezek között lesz egy légrés, ahol szépen "átszelel" a téli szellő.

    Ebből (sem) kértem kiváltképp, hogy ha le kell bontani az EPS veszélyes hulladék.

    -- end of transmission --

Új hozzászólás Aktív témák