Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #8 üzenetére

    Aki szerint nincs rejtegetnivalója, annak javaslom ezt a cikket. A cikk olvasása után felejtsük el, hogy politika, azt az egy nézőpontot vegyük szemügyre, hogy milyen teljesen váratlan elborult összefüggéseket lehet kiásni sok adatból.

    de van más példa is: áruházlánci adatbányászok előbb tudták, hogy apuka szemefénye kislány terhes, mint apuka.

    magyarul: nem tudhatod, hogy van-e rejtegetnivalód. nem tudhatod, hogy ki mit talál az adatok között. józanul gondolkodva nem adhatod ki az adataidat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #10 üzenetére

    "Akkor megszivtad, ma már egy álláshirdetésre sem tudod elküldeni az önéletrajzod email nélkül...": miért, van valami garancia arra, hogyha van ingyenes gmail fiókod, akkor el tudod küldeni a cv-det és meg is kapod a választ? nincs.
    ha meg már fizetős gmailed van, hogy legyen rá valami sla, akkor egy tisztán magyar vps nem sokkal többe kerül.

    "Ha gyári munkásnál feljebb pozicionálod magad akkor rákényszerülsz a felhő használatra.": szerintem meg nem. egyébként pedig ez azért nem jó állítás tőled, mert a valódi határvonal nem annyira a felhőni vagy nem felhőni, hanem a rendesen védett európai felhő vagy az átjáróház amerikai. adatvédelmi szempontból ez a választóvíz.

    "Ha a konkurencia felhőt használ és olcsóbban tudja ugyanazt nyújtani mint te, akkor ráb@sztál.": ez annyiból jogos állítás, hogyha tényleg olcsóbb, akkor ja, dunamenti acélművek. viszont biztos vagyok benne, hogy a cégek zömének drágább a felhő, mint a saját infrastruktúra akkor is, ha eltekintünk az adatvédelemtől. így tehát azt gondolom, hogy használjon csak minden piaci versenytársam felhőt, fizessék rá a gatyájukat is.

    most, hogy mondod: okostelefont se használok. minek?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #12 üzenetére

    a felhős szolgáltatások árképzése olyan, hogy nagyjából 3-3.5 év alatt fizeted ki a cucc árát.
    ami olyan helyeken, ahol van távközlés, alapvetően akár jó is lehetne.
    viszont mindenhol jön hozzá a távközlési díj. Ami vidéken horribilis. és most ne csináljunk úgy, mit egyszeri bölcsész, amelyik pánikrohamot kap a pest vége táblánál. az országban sokkal több településen élnek, mint ahány helyen olcsón normális távközlés van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #14 üzenetére

    persze, csak az alapvető internet funkciókhoz elég egy egyszerűbb net, a rendes felhőhöz meg sla-val garantált kapcsolat dukálna, kicsit nagyobb sávszélességgel. a diginél 1:20-tól felfelé indul az árak aránya.
    nagyon nem mindegy, hogyha behal az internet, akkor kompletten lefeküdt az egész cég, még a passziánszt is kézzel kell pakolni, vagy éppen nem megy az email, akkor telefonálnak helyette.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • gabor7th

    addikt

    válasz #82729984 #8 üzenetére

    "Ez azért összetettebb kérdéskör ennél. Magánember kb. lesz@rja ha esetleg el is lopják az adatait... "

    Csakhogy én nem ragadok le itt. Ez is probléma már, de a gazdasági kémkedés, találmányok ellopása, politikusok dolgainak kémlelése és aztán ezzel való zsarolása már sokkal fontotsabb. Bár hozzá kell tenni soha se lehet tudni... lehet aki ma még jelentéktelen magánember holnap felemelkedik és nem jó neki ha meg tudják zsarolni. Meg lehet sok embernek nem tetszik csak nem feccol bele erőt, hogy tegyen is valamit. Van viszont egy tendencia, hogy egyre több embernek nem tetszik ahogy mennek a dolgok.

    "szóval 10-ből 9 ember felhőt használ (gmail, gdrive stb)." Igen már húsz éve is felhőt használunk merthogy freemail meg minden felhő... Igazából a felhő őrület azzal nyitott, hogy a jövő az lesz, hogy nem számít, hogy magánember vagy, vagy mondjuk egy cég; minden adatod legyen felhőbe és tőled elveszik a saját tárhelyed. Olvass csak vissza az archívumban. Ez ütötte ki a biztosítékot sokaknál. Az USA is kémked ezerrel még a szövetségesei után is és most azt kérik, hogy cégek tízezrei tárolják náluk a legféltettebb adataikat és becsszó ha náluk tárolod nem néznek bele. (Persze ha nem náluk tárolod akkor szabad préda vagy a titkosszolgálatuknak.) Erről majd írnak is egy szép becsületkódeszet. Nagyon naív az aki ezt beveszi. Snowden miatt tudjuk milyen megalomán módon állnak ehhez a kérdéshez. Ők tényleg mindent akarnak amiből hasznuk lesz. Ha meg titkosítanád... mi van akkor ha már elegen vannak a felhőben és azt mondják, hogy oké innentől kezdve tilos lesz titkosított anyagot feltölteni.
    Szóval ha lesz alternatíva akkor nem lesz akkora baj, hisz mint ahogy fentebb linkeltem a vezető beosztású emberek kerülik elég rendesen a felhőt. És nemcsak ők. És az se baj ha macskás videókat raksz fel a felhőbe. Talán még a Big Data segítségével meg is tudunk valami újat a macskákról.

    "Cégeknél pedig sokkal inkább a költségeket nézik." Jó mondjuk picit olcsóbb lenne felhővel indulni és van egy nagyszerű találmányod, ami lehet egy technikailag egyszerű kommersz dolog is. Felrakod felhőbe, onnan az amcsi titkosszolgálat nemzetbiztonságra hivatkozva átadja egy amerikai cégnek + a kínaiak is letöltik a szuperbiztonságos felhőből. Szépen haladsz előre felveszel jó sok hitelt, mert úgyis kitermeled... Aztán fél év múlva észreveszed, hogy van itt egy kínai vetélytárs aki ötször olcsobban adja ugyanazt amit te és egy év múlva csődbe jutsz. Az elején olcsóbb volt, de megérte volna biztonságba tárolni az adataid.

    "Hozzáteszem, nem mindenki fejleszt ám rák gyógyszert" Persze van ami lehet nyilvános, de jól át kell gondolni mi mehet netre. Sajna sokan annyira megbíznak a rendszerükbe, hogy internetre mennek azok a gépek is amik érzékeny adatokat tárolnak.

    "(csak mert ilyenkor az szokott lenni az ellenérv hogy mi van ha ellopják a szupertitkos rák gyógyszer/hiperhajtómü terveit a felhőből...)" Elég ha csak van egy egyszerű, de nagyszerű ötleted.

    "Ez nem igy müködik, te is tudod. Igazából nincs is választásod.
    Nincs gmailed?..." Ebből is látszik, hogy részben már bementünk egy zsákutcába.

    "Cégeknél dettó. Ha a konkurencia felhőt használ és olcsóbban tudja ugyanazt nyújtani mint te, akkor ráb@sztál. " Azért a felhő nem nyújt annyi előnyt hogy emiatt lenyomják egymást a cégek ezen az alapon. Sőt hosszabb távon ráfizetsz és még lásd a fenti történetet.

    " Ez persze nem azt jelenti hogy mindenre felhőt kell használni, de elutasitani sem lehet." Azt azért ugye meg lehet oldani, hogy a legféltettebb üzleti dolgokat nem tesszük fel? Mert szerintem az igen.

    "Most hogy mondod, erre mondjuk lehetne valami bizniszt alapozni hogy a szülőknek pénzért megmondjuk hogy a "kislányuk" épp lovaspornó filmben akar szerepelni" Én nem lepődnek meg ezen se. Főleg, hogy látszik, hogy szenvednek, hogy ők se tudják, hogy mit kezdjenek ezzel a sok nyers adattal amiben 95% szemét.

    "Na szóval, egyáltalán nem arról van szó hogy van-e rejtegetni valód vagy nincs. Hanem arról hogy ebből nem lehet kimaradni. " A fogyasztók ha nem vesznek egy terméket, mint mondjuk a Windows akkor az a termék bukás lesz.

    Szóval lehet zsákutcába menni, de akkor számolnod kell a következményekkel. Digitális államot és gazdaságot is lehet építeni pl. de már most lehet tudni ha mondjuk egy olyan ország akárná megtámadni mint Oroszország akkor az egészet hazavágják és arról, hogy meg tudjuk védeni álmodni se lehet. Kényelmes lesz, de addig fog tartani amíg béke van utánna vége lesz és ott lesz a lakosság a pácban. Addig is amíg béke van meg mehet az adatlopás ezerrel. Európa kifejleszti évek alatt az új terméket aztán majd Kína szépen mindenkit lenyomva hasznot húz belőle.

    Ui.: Nem csak Gmail van... ha dizerfikálsz a szolgáltatók között valamivel javulhat a helyzeted, mert nem minden adatod van egy cégnél. Persze pont a Google törekszik rá nagyon, hogy ott legyenek.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz #82729984 #23 üzenetére

    Ha sok cég menne felhőbe, akkor lehet meg akarnák szüntetni az alternatívát. Az eredeti felhős elképzelések azok voltak, hogy mindenki tartsa náluk az adataikat. Mindet. Nálad, a cégnél egy monitor és egy billentyűzet maradjon kb..

    Ha van választásod, hogy mész-e felhőbe vagy nem, az jó, de ezt eredetileg el akarták venni.(Ma is.) Olvass vissza régebbi cikkeket. Ha van alternatíva akkor mint már linkeltem is a cikket a cégvezetők szerencsére elkerülik a felhőt. Persze lehet használnak freemailt, de a cég minden adata nem megy a felhőbe.

    A sok egyéb cégnek meg nem biztos, hogy megéri, hogy 3 év és már ráfizet az egész történetre.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #29 üzenetére

    "hogy a meghivottak nincsenek ott fizikailag, csak becsatlakoznak egy másik országból" a megívottak és a nem meghívottak...

    ez szerintem marketing duma. a partner akkor is hozzá tud férni a céges adatokhoz, ha nem felhőben tárolod. a jogosultságkezelés nem lesz attól egyszerűbb, hogy felhőt használsz. az általad leírt problémák nem azért voltak, mert hiányzott a felhő, hanem azért, mert hiányzott a szakember és a szervezés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #33 üzenetére

    ismerek ekkora céget...
    a 130 főből kb. 6 irodista, 2 főnök, a többiek kint vannak terepen és dolgoznak.
    nincs valódi szükségük se erp-re, se felhőre, se semmi ilyesmire.

    szerk: ráadásul azt is elfelejtik sokan, hogy ahhoz, hogy sikeresen bevezess egy erp-t, a cégedet is modernizálni kell és olyan szintre kell hozni, hogy az erp-t érdemben használni tudják. na ezen szokott megbukni egy csomó cég, nem csak a kkv-k meg a bt-k, hanem a nagyok is.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • gabor7th

    addikt

    válasz #82729984 #33 üzenetére

    "130 fős cégről beszélünk." Egy 130 fős cégnek már igazán illene, hogy teljen rá. Inkább pont az ilyen mikro 3 fős vállalatoknak érné meg esetleg a dolog akiknek tényleg nagyon limitált az erőforrása, de nekik is amint van pénz dobni érdemes a dolgot, mert egy idő után ráfizetés. És addig is meg kell válogatni mi mehet fel.

    "Na nem mintha a nagy cégek saját kiépítésü rendszere jobb volna," Őket is tömegesen támadják, de ők sokszor már nagy játékosok pl. titkosszolgálat célpontjai. És azért idővel sok megtanulta, hogy a jövője múlik azon, hogy védje a titkait, úgyhogy azért jobban állnak. Meg persze... van, hogy a megrendelők a rivális megtámadásának. Csak mondjuk erre azt mondják, hogy nemzetbiztonsági érdekből.
    + ehhez még... igen a nagy cégektől is lopnak, de a felhőből is és onnan akár tízmilliós nagyságrandben , egy akcióval. A felhő nagyon nem sérthetetlen, viszont nagyon vonzó célpont ha tényleg cégek tízezrei tárolják benne a legféltettebb titkaikat.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • attila9988

    őstag

    válasz #82729984 #29 üzenetére

    És itt már bejön az hogy a németországban, ausztriában, angliában, usa-ban stb lévő munkatárs/partner stb hozzáférjen bizonyos céges adatokhoz.

    Ehhez pl pont nem kell felhő, mert anélkül is hozzáfér.

    Vagy nem tudom próbáltál-e már prezentációt tartani úgy, hogy a meghivottak nincsenek ott fizikailag, csak becsatlakoznak egy másik országból a számítógépükön/telefonukon keresztül és látják amit kivetitesz, hallják amit mondasz.

    Ennek semmi köze a felhőhöz.

    Mert rengeteg cég van, ami már nem 3 fős bt, de nem is több tizezer alkalmazottal rendelkező multi.

    Ha nagy cég vagy, akkor vigyázol az adataidra. Ha kicsi vagy, és sosem akarsz nagy lenni, akkor felhőbe rakod őket. Ha eszed van, akkor felveszel embert rá, és megoldod helyileg, és nem küldöd el az amcsiknak szabad akaratodból. A felhő ezen túlmenően ráadásul messze nem annyira költséghatékony, mint amennyire a marketing ezt be akarja bizonyítani.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • emvy

    nagyúr

    válasz #82729984 #8 üzenetére

    Ráadásul konkrétan nagy gyogyszergyar is hasznal Google Appsot belső emailre/kollaboraciora.

    while (!sleep) sheep++;

  • #06658560

    törölt tag

    válasz #82729984 #23 üzenetére

    Egy árajánlat egy projektre már épp elég megszerezni való a konkurencia részéről.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz #82729984 #29 üzenetére

    Tényleg ennyire nem vagy képben az üzleti élettel, gyakorlattal, IT megoldásokkal kapcsolatban, hogy ekkora ökörségeket leírsz?

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz #82729984 #45 üzenetére

    De hát a gyíkemberek azonnal viszik az adataid, és elég csak egy betűt beírni a felhasználónévből!!44négy :DDD
    Majd a szomszéd pistike / főnök fia egy leselejtezett P4-en beröffent két sörért valamit a sarokban, az milyen jó lesz ;)

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • gabor7th

    addikt

    válasz #82729984 #38 üzenetére

    Éppenséggel ismerek és megold mindent maga, mert jól megy nekik.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #38 üzenetére

    ahhoz, hogy egy kis cégnél legyen saját erp vagy hasonló, nem kell, hogy a kis cégnél csapatokban dekkoljanak a rendszergazdák. lehet szakértőket, szaktanácsadókat bérelni, akik megoldják a problémát és utána távoznak. vagy lehet folyamatos karbantartási, üzemeltetési szerződéseket kötni tanácsadó cégekkel.

    ne gondoljuk már, hogy csak az a két választási lehetőség van, hogy felhő vagy digitális ókor.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #06658560

    törölt tag

    válasz #82729984 #45 üzenetére

    Mire kell a megoldás? Adatokhoz hozzáférés? Van millió konfigurációs mód már erre win téren is. Távoli embereknek prezentálás? Webex, az IBM-nek is van valamije a Lotushoz kötve.
    Jelenlegi munkahelyemen a levelezés franciaországi szerveren ül. Meg van oldva, hogy akár Oroszországból is hozzá lehessen férni, ha kell. Adatokhoz hozzáférés távoli kapcsolódással ezer éve kivitelezhető. Akár MAC címre korlátozással, akár valami generált pinnel, bármivel. Gyakorlatilag nincs olyan indok, amiért bármilyen cégnek megéri a felhő, ha a rendelkezésre állást, adatbiztonságot is nézzük.

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #62 üzenetére

    a valóság ismerete és helyes értelmezése nem komplexus. tartsd észben.

    aki azt mondja, hogy egy felhőben levő szolgáltatás vagy adat hozzáférhetősége pont ugyanolyan, mint a szerverszobában levő szerveré, annak javaslom, hogy dolgozzon még a szakmai ismeretein.

    a felhő elérhetősége akkor is rosszabb lesz mindig a szomszéd szobánál, ha azt erre tervezett, megfelelő internet kapcsolaton keresztül éred el.

    ehhez képest a cégek zöme nem ilyen célra tervezett szolgáltatáson keresztül éri el a felhőt, utána meg csodálkozik, hogy nem éri el.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #06658560

    törölt tag

    válasz #82729984 #61 üzenetére

    A Webex egy telekonferencia szolgáltatás. Aki minimálisan gondolkodik és a marketing bullshit mögé néz, az tudja mi a különbség. Apropó, milyen adatodat tárolja a megbeszélés előtt, után a CISCO?

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #64 üzenetére

    "Most megint terelsz és olyat adsz a számba amit nem mondtam.": Most megint terelsz és olyat adsz a számba amit nem mondtam. meg tudnád mutatni, hogy abban a hsz-ben, amire válaszoltál, melyik szó vagy mondat beszél a költségekről? de ha már bevontad a költséget, akkor beszéljünk róla.

    "Ott tartunk hogy szerinted költséges a cégeknek az internet kapcsolat, én meg azt állítom hogy azoknál a cégeknél ahol bármilyen felhőszolgáltatás felmerül mint alternativa, amúgy is van internet kapcsolata.": igen, a cégeknek költséges az internet kapcsolat. azt is leírtam már, ebben a topicban is (csak ugye a nektek nem tetsző érvek olvasatlanul maradnak), hogy másfajta internet kell, ha csak email meg egy-két dolog megy a neten, és minden más helyben van, és másfajta internet kapcsolat kell, ha fontos céges rendszerek vannak a felhőben. ugyanis nem mindegy, hogy az internet kapcsolat lerohadása alatt tud-e dolgozni a munkavállaló vagy nem, és mit.

    ahhoz, hogy a céged működjön a mai szinten, elég egy 4000 forintos digis internet. ha ugyanebben a cégben felpakolászod a cuccaidat a netre, akkor már nem elég a lakossági internet, oda vagy tényleges bérelt vonal kell, vagy bérelt vonali szinten garantált más megoldás. ami a diginél 100 rugótól indul felfelé. Ekkora költség-különbséget pedig illik észrevenni.

    úgyhogy frankón feltoltad a cuccaidat a felhőbe, akkor 5 év alatt nagyjából kétszer annyit fizetsz ki havi részletekben, mintha otthon van minden, plusz még 6 misi távközlési költséggel megfejeled a büdzsét. tényleg megéri, de nagyon... oh wait.

    és amelyik cég nem jut el oda, hogy legyen egy tartalék diszkje a gépébe, esetleg legyen már szerver kategóriás gép a szerver, az a havi 100-as távközlési költségtől a falnak fog menni. ebben legyél teljesen biztos.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bencze

    senior tag

    válasz #82729984 #67 üzenetére

    A _kommunikáció_ mindig külső cégen keresztül fut, erről nem is volt szó. Az egy access.
    Én egyébként használtam már webexet és nem volt mindig a cisconál hostolva, sőt jobban belegondolva talán egyszer sem.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #69 üzenetére

    "Mert egy office 365-höz ám gigantikus sávszélesség kell, na az emailezésről nem is beszélve.": oké, akkor konkrétumok, hátha befejezed végre a hülyeség erőltetését.
    innen letöltheted az aktuális digis internet ászf-et és a mellékleteket.

    A digi lakossági gigabites internetet 24 hónap hűséggel havi 4000-ért ad. Az átlagos éves rendelkezésre állása 98%, a hibaelhárítás megkezdésének határideje 72 óra. Két százalék kiesés az szélsőséges esetben akár hét munkanap is lehet. Ehhez képest a 18. oldal szerint 10/10-es üzleti előfizetést 36,000-ért ad, a 100/100-ast 180,000-ért, a köztes sebességeket arányosan elosztva. ehhez jár 99.5%-os éves rendelkezésre állás és 4 órán belüli hibaelhárítás megkezdés. A fél százalékos éves lerohadás az kis felfelé kerekítéssel akár kettő munkanap is lehet.

    tehát a lakossági netnél 4 forint/Mbps fajlagos költséged van, az üzletinél a kisebb sebességű a fajlagosan drágább, ott 3600 forint/Mbps, a legnagyobb csak 180 forint/Mbps. Ha nálam van a teljes infrastruktúra, akkor egy ilyen digis lakossági net elég rendelkezésre állásban is, kapacitásban is, pláne, ha megfejelem egy másik internet kapcsolattal, pl. egy upc-vel.

    Ha nem tudnám hét munanap alatt helyrehozni saját szerverpark esetén a szolgáltatást, lemennék a villanyelosztóba, kinyitnám a racket és belepisilnék. Mivel nagyfogyasztók vagyunk, ott 320 amperes cuccok vannak, csak hogy érzékelje mindenki az állításom komolyságát.

    aki értő olvasással kielemezte a fenti számokat, annak világos, hogy az internet kapcsolatról szóló állításaid marhaságok voltak. a témát lezárhatjuk.

    a témának azt a részét, hogy sok kisvállalkozás működhet olyan helyen, ahol nincs rendes távközlési lehetőség, ezért számára még rosszabbak a feltételek, meg se nyitottam, és jól van ez így.

    "Sehol nem merül fel az internet előfizetés költsége mint szempont, ezt kb. mindenki körberöhögi ahol a felhő mint alternativa felmerül.": ez egy jó állítás, csak akkora csúsztatás van benne, mint ide hanoi. mert átfogalmazhatnám: ahol az internet előfizetés költsége felmerül, mint szempont, ott a felhő nem kerül szóba.

    "Az egyedüli szempont, az az hogy vajon mennyire megbizható a felhő adatvédelem szempontjából. Ezen az egy ponton megy alapvetően a rugózás mindenhol": semennyire, tele van a net az erről szóló hírekkel.

    "Amire vannak pro és kontra érvek, de egyelőre minden hír arról szól hogy hasít a felhő piac, az MS hatalmas egyre növekvő bevételt termel vele, a goolge dettó, és hát olvasd el hogy ez a hír is miről szól.": tényleg, miről szól ez a hír? fujitsu blogban egy ilyen hír miről szól? megmondom: reklám célú álmodozásról. Az pedig, hogy hasít a felhő piac, több dolognak is az eredménye:
    1. az usákoknál az usákok által üzemeltetett gépeken nincs adatvédelmi törvényi probléma. egy ország, egy szabályozási környezet, egy végeredmény. nálunk van, mert két ország, két, egymásnak szögesen ellentmondó szabályozási környezet, amiből probléma lesz. viszont nem mi hajtjuk a felhő piacot.
    2. frissen indult szolgáltatás, alacsony az alap. azért hasít a felhő piac, mert kicsi a viszonyítási alap.

    hogy a cégek döntöttek-e, erősen helyfüggő. az európai cégek például döntöttek, és nem kérnek a felhőből, ez a safe harbor kukázásán is látszik. az usákok döntöttek, ők kérnek belőle, de nekik ebből sokkal kevesebb káruk származik. meg egyébként is: mvp.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bencze

    senior tag

    válasz #82729984 #70 üzenetére

    A google abból él, a fő profilja az ügyféladatok eladása. A ciscoé nem. Szerintem ez elég nagy különbség. Azon kívül, a cégek presztízse sem egyenlő, ha bizony az ember felhőben gondolkodik akkor még abban is vannak megoldások, pl EU-ban levő hosting szerződésben vállalt garanciákkal (a papírban általában nem nagyon hiszek, megvannak a kockázatai, de egy szerződés is lehet egy egész jó kontroll). Vannak cégek akik igyekszenek Európában is labdába rúgni, pl a Microsoft egészen igyekszik az elmúlt években adatvédelem terén is. Tény, hogy Snowden óta tudjuk, hogy leszerepeltek de igyekeznek kijavítani a becsületükön esett csorbát. Elhiszem, hogy a próbálkozás őszinte, mert kőkemény üzleti érdekük. Pl a Microsoft + DT közös Azure biznisz is az adatvédelemről szól.

    Igen, ismerem a webexet, 2-t szoktam használni, mindkettő saját deployment.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • #06658560

    törölt tag

    válasz #82729984 #70 üzenetére

    Milyen adat van Webex esetén a CISCO-nál? Egyetlen példát mutass!

    Egyébként szerintem kurva nagy probléma van nálad felhő definiálással.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák