Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz fecke78 #3 üzenetére

    Nem az a szomorú, hogy 700k, hanem hogy ennyiért APS-C.
    Aztán körbenézek a használton, vagy kilépek az osztrák Saturn-ba Bécsbe és Sony Alfa 6xxx-ek hegyekben, raktáron.

    Izé.

    :U

    Szóval réteg nagyon, szvsz. De míg van ezekre kereslet, azt mondom, oké, csinálják. Biztos marhafasza, de 100x inkább egy büdösnagy fullframe DSLR (pedig MILC párti vagyok), vagy egy szép állapotú használt A7/A7R és ezeknek különböző iteráció, mint ez a fudzsi.

    Félreértés ne essék, kinek a pap, kinek a papné, csak nálam ez konkrétan zéró szívdobogás.

    Kicsit mint a Lancia Ypsilon, vagy Mini Cooper, stílusos biztosan, de van mindkettőnél sokkal komolyabb, iparosabb ló is ugyanennyiért.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz benedekco #36 üzenetére

    Semmi most. Eladtam nemrég a teljes szettem, aztán annak maradékát és utódját is :D és mostanában csöppennék bele sok év fotózás után ismét ebbe a világba.

    Nézelődök. Nyaralni is szeretnék komolyabb helyen, nem elég a fix és a jó utazó meg ritka. De lehet amúgy a végén mégis bepróbálok egy Fujit, a többi márka már pipa :D

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz BangBangClub #40 üzenetére

    Nem ez a szomorú, hanem hogy az elég öregnek mondható Nikon 18-105 még mindig erős tud lenni az összes márka APS-C-s nagyobb átfogású zoom kategóriájában, ami azt jelenti, hogy nem egy gyártó konkrétan hulladékot árul kitobiként a vázához.

    Lásd a6000 összehúzódó "pancake" kitobi. Egy köpedelem a képe, míg a váz elég fasza, versus mondjuk egy APS-C DSLR, ahol aranymetszésbe téve egy modellt, pont a feje lóg ki a rombusz alakú PDAF alapú fókuszmezőkből, nehogy véletlen újrakomponálás nélkül legyen közelebbikszem-AF-em. :W

    Mindegyik márkának és mindegyik rendszernek és megoldásnak van hülyesége, sajnos nincs szent grál itt sem, ahogy autóválasztásban sem és még megannyi másban sem.

    Inkább arról szól a nézelődésem, hogy prio-zgatok, mi lenne most jó nekem, sajnos a Fuji sem a szent grál, ha már itt tartunk.

    Mondjuk az Olympus OM-D E-M10 kis csöppség szent grál lenne egy Nikon D7xxx szenzorral.

    Vagy egy Sony A7R III/IV elektronika szent grál lenne egy Nikon D850, vagy urambocsá, totálnagy beépített markolatos vázba téve, amibe ugyanúgy toszok bármikor dupla akksit, vagy 8 ceruzát, mint amúgy a klasszik semipro-pro DSLR-ek bármelyikébe.

    De valahogy ezek a kurvaetalon megoldások nem jutnak eszébe a gyártóknak. Odáig nem lát el egyiknek sem a csapata a tervezőasztalnál, hogy fiúk, vonatkoztassunk el magunktól és hogy miben akarunk mi a következő géppel jobbak lenni a konkurenciánál, és szedjük össze azt, ki miben piszok jó, majd ezeket a paramétereket próbáljuk meg 1 vázba betömöríteni.

    Már az első Sony-nál üvöltöttem mindenkinek körülöttem, hogy a MILC a jövő "FLAC"-ja, a DSLR meg az "LP"-je, de a Nikonnak is profit warning kellett ahhoz, hogy elkezdjen kapkodva végre FX MILC-et tolni a piacra. (Idióták).

    Tökéletes gép vagy rendszer nincs, se 100-ezerért, se 4 millióért, semmilyen szenzorméretben (beleértve a középformátumot is).

    Valahogy mai napig csak basszuk a kompromisszumos megoldásokat és reszelgetjük a farkunkat rajtuk, anélkül, hogy bárkinek is eszébe jutna egy ultimate MILC-et csinálni, történetesen felfedezni azt, hogy a MILC nem méretet jelent - max abba az irányba indult el mindenki először - hanem technológiát, tükör nélküliséget (Mirrorless Interchangeable Lens Camera, lófaszköze sincs a mérethez), ennek előnyeivel (és kevés hátrányával) és ezt nem képesek felismerni, kihasználni. Na ettől megyek a falnak és hiszem, hogy ma perpill sajnos nincsen olyan gép a piacon, amire azt mondanám, hogy úbazmeg, ha pedig rendelkezésemre állna 10M, biztos, hogy az összes hibája ellenére A7Rnégy-ből építeném, a legcombosabb üvegekkel, egy zsák akksival és kihajtogatható, pehelysúlyú szolár töltővel. (Túrázni például, ha megyek újra a Retyezátba sátorozni). De sajnos nem vagyok benne a belső körben, így ki kell húznom a biliből a kezem és savanyú pofával körbenéznem, hogy na jólvan, akkor miből élünk... lássuk csak ... :U

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Dißnäëß #44 üzenetére

    Ja bocs nem, a hegyekbe lehet mégsem Sony-t vinnék, mert nula fok alatt megállnak az akksik éjjel és baszhatom a tejút timelapse-omat. Oda csak alkáli ceruza jó, jó öreg Duracellek, ahhoz meg kell a DSLR váz.

    Vagy várjál csak, USB-ről tudom etetni a sony-t, alkáliból összehozni egy tápot neki, hmm.
    Na jó, legyen szoni. :U

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz madgie #46 üzenetére

    Nem értem a magas lovat, mindenesetre mindenki a saját szűrőin keresztül látja (nem Hoya-ra gondolok) a dolgot, remélem, Te sem esel abba a hibába, hogy gólyalában akarod megülni a négylábút. Nem jó magasról esni. ;) :N

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák