Új hozzászólás Aktív témák

  • szabozsolt87

    tag

    Helloka

    Nem találom a leírás elejét, de nagy gondban vagyok. ASUS K55V notebook előtelepített Win8. A tulajdonos fél év használat után azt mondta jó neki elég volt a win8-ból tegyem fel a win7-et. Oké mondom ez menni fog.
    Felvilágosítottam persze, hogy akkor a gyári win8 annyi. Szóval teljesen formáztam a winchestert. A gond már ott kezdődött, hogy lemezről nem tudtam bebootolni. Számomra ez szokatlan volt. Jó akkor restart bios secure boot control disabled, save majd restart, de ez esetben nem talált merevlemezt és nem bootolt dvd-ről sem. Jó akkor vissza bios. A boot confignál találtam egy olyan opciót, hogy launch CSM mondom legyen enabled, save majd restart. Nah minden fasza bejön a win7 telepítő, partíciókat törlöm minden. Létrehozom a két partíciót egyet a rendszernek egyet az adatoknak, fel is települ és mi van?! Semmilyen módon nem tudom beaktiválni. :F Aztán kicsit utána olvastam fórumokon, hogy ez UEFI biosos gép és hozzak létere egy ilyen win7 telepitőt USB kulcson. Meg is csináltam és ugyan ez a szitu. :W Eddig 2 teljes napot basztam el az egészre. Tudtam, hogy nem lesz egyszerű, de hogy ennyire.

    Van valakinek valami ötlete mivel próbálkozzak ?

Új hozzászólás Aktív témák