Új hozzászólás Aktív témák

  • szanky

    újonc

    Sziaszok!

    1 hete olvasgatom nézegetem a Milyen SSD-t vegyek? és ezt a topic-ot. Az SSD már meg is van egy 250 GB-os Crucial BX100. Elméletben már felkészültem, de most csinálok ilyet először. Egy előre telepített DELL Inspiron 11 3148 laptopról lenne szó, amit fel akarok turbózni az asszony pajtásnak. Panaszkodik már egy ideje a sebességre. Elég lomha a benne található 500GB, 5400 RPM-es HDD. Szóval a feladat adott. Most már Win10 Home van rajta, ami Win8.1-re kúszott fel. A partíció típusa GPT. Korábbi hozzászólásokban olvastam hogy Win8 felett egy kicsit macerásabb a dolog. Az már biztos hogy a rendszer partíciót át kell majd méretezni, viszont a lemezkép elég érdekesen néz ki.

    A kérdésem az hogy klónozzam így ahogy van a 422-es hozzászólásban leírtak szerint és ne foglalkozzak vele? Vagy lehetne ezen valamit optimalizálni. A javasolt Multiboot-os pendriveről tudok bootolni és az SSD is USB-n keresztül lenne rákötve egy SATA átalakítóval. Láttok esetleg valamilyen buktatót, amire fel kell hogy készüljek. A hétvégén ugranék neki.

    Előre is köszönöm:

Új hozzászólás Aktív témák