Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz #65675776 #41 üzenetére

    Munkám folytán '89 óta brand gépekkel vagyok körülvéve, volt a kezemben, meg a csavarhúzóm alatt néhánytíz típus, bár az utóbbi 5-6 évben már nem szerelgetem őket, csak ha a hozzám rendeltek valamelyike marháskodik, így pontosan tudom, hogy mi a helyzet a bővíthetőséggel, csereszabatossággal, szoktam is dicsérni őket néha. Az a Dell egyetlen okból volt idiótán tervezve (az alaplapot hordozó lemez átforgatásán kívül), hogy az egyik hdd-t függőlegesen és a ház oldalaival párhuzamosan építették be, a másikat meg vízszintesen alá, de "keresztben", ha jól emlékszem. Az biztos, hogy mind a kettő elég idétlenül volt betépítve. Gyanítom a jobb légáramlás miatt csinálták ilyenre, és épp csak kb 5 mm-rel kellett volna hosszabb (mélyebb) ház és simán befér az a böhöm nagy videokártya is. Mindegy, nekem nem jön be ez az átfordított profil, ugyanis a gyártók pont az ellenkező irányú terhelésre tervezik a dolgokat, illetve inkább a fekvő házakra, különben talán nem a videokártya alatt lógna lefelé az összes videohűtő a "normál" elrendezésű tornyokban.

    Amúgy meg: képzelj bele egy tükröt a doboz középvonalába, a Z tengellyel párhuzamosan és rájössz, miért "tükrözött" inkább, mint "elforgatott" ez a ház, de mindegy. Nekem a "normális" torony házban felül van a táp, néha kettő is, és jobbra az alaplap, az összes többi furcsa elrendezésű. Mondjuk ezzel együtt az itthoni gépeim alsó táposok.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák