Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz aginor #16 üzenetére

    Nyílván, de ha a kettő rossz közül kell választani, akkor inkább maradok a kisebbiknél. Ezért nem élek már Magyarországon és komolyak az aggodalmaim, hogy kitáncolnak majd az EU-ból és bátran, úttörrő dalokat énekelve rohannak az oroszok ölébe. Kösz, nem kérem. Inkább a másik. Ott még mindig több levegőt hagynak az embereknek, az úgynevezett szabadságnak, arra, hogy élj. Nem baszogatják a gyereked, ha éppen meleg, nem csukják le a gyerekeket és a szüleiket, mert a háború ellen tüntetnek és a gazdaságot, fejlesztést, tudományt sem írják át felülről a saját kényük-kedvük szerint, akármekkora baromság. Putyinék meg igen. Szóval nekem ez éppen elég indok, hogy ne az oroszokra tegyem a voksom. :K

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz aginor #16 üzenetére

    Amúgy igaz, de mostanra már minden állam eljátszotta, hogy csak a bűnözőket figyelik, miközben mindenkit.

    Illetve a kínai állam konkrétan a szabadságjogokat is korlátozza megfigyelés alapján. (Meg anélkül is.) Kevésbé szimpi, mint ahol alapvetően azt csinálsz, amit akarsz.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz aginor #20 üzenetére

    "ez már itt sem igaz"
    Miben korlátoz jelenleg az állam itthon vagy nyugatabbra?
    Utazásban, vásárlásban semennyire, lehet céged, publikálhatsz mindenfelé, stb., amíg nem csinálsz nagy baromságokat (lopsz-csalsz-gyilkolsz-rombolsz) addig a hatóságok békén hagynak.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz aginor #20 üzenetére

    Nem, egyáltalán nincsenek illúzióim a nyugattal kapcsolatban. Dániában élek és látom, hogy itt milyen élni. Minden tekintetben jobb és nem a fizetésekre gondolok.
    Voltam Kínában tanulmányféléven, három évvel ezelőtt, a dán egyetememnek hála. Tudnék mesélni, de iszonyat gáz volt. Legyen csak ennyi most... Amit a disztópikus filmek sugallnak, az ott már a ma valósága. :(

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz aginor #35 üzenetére

    Szerinted miért nem használok WIndowst? :D
    Illetve arról mindenki tudott eddig is.

    " Ugyanakkor a szigor által kreált -valós- eredmények nem vitathatók, "
    Kérdés, hogy van-e értelme... Vagy hogy pozitív-e.Vagy hogy valós-e.

    És ez a fajta szigor nem sokra vezetne a nyugati társadalmakban. A kínaiak évezredek óta másképpen működnek.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz aginor #37 üzenetére

    :D
    "de szerinted csak a Windowsban van ilyen? A telefonokban, felhasználói szoftverekben pl nem? Ne legyünk naívak, kérlek."
    Opensource szoftverben backdoor? Ritka. Gyorsan kibukik.

    Telefonból is leginkább olyasmit, amin opensource ROM van - az almás saját telefont meg igyekszem nem úgy használni, ahogyan kéne. (A legtöbb tevékenységem PC-n zajlik, felhő nélkül. ) Nyilván nem lehet teljesen függetlenedni, de törekedni lehet rá.
    És még mindig nem mindegy, miért kémkedik utánad az OS. Reklámozni akar, vagy az állam akarja meghatározni, hogy mit tehetsz.

    " de az is lehet, hogy csak azért mert nem tudnak másról. "
    Bingó. Ugyanezért nem megy a Közel-kelet sem. Ezek nem mennek 10 évek alatt, ahogyan itthon sem.

    Kína OK, erőltetetten fejleszt, de inkább a gazdasági erőről kérdezem, hogy valós-e. Nem egy lufi volt ott mostanában.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz aginor #34 üzenetére

    Nagyon remélem, hogy csak kevés országban és minél később. Saját szememmel láttam az üres városnegyedeket, amiket építettek. Az építés minősége is elképesztő volt. Kb kártyavár sok helyen, mert ki kellett lopni az anyagot, illetve bele sem tették, hogy egyáltalán meg tudják építeni. Onnan lehetett tudni, hogy ilyen városrészben sétálsz éppen, hogy ha körbenéztél, akkor nem voltak kiteregetett ruhák az ablakok alatt, erkélyeken vagy egyáltalán sehol, mert kínában ezt nevezhetnénk az élet jelének is. Shanghai-ban legalábbis, ahol emberek éltek ott ruha is száradt. De az ilyen negyedekben autó sem nagyon volt. ...egy ilyen rendszer megoldhat problémákat, de közben látványosan, vagy éppen bújtatva újakat generál. Benne van a rendszerben a gazdasági vagy politikai katasztrófa lehetősége is. Ezért is használják annyira az állami kontrollt, mert úgy gondolják, hogy ezzel elejét lehet venni. Meglátjuk. Én mindenesetre egyszerűen rémesnek láttam ezt a részét. Összeségében véve nekem több volt a negatívum állapolgári szemmel, mint amit a rendszer biztosítani tud, de egy kínai számára ez nem érzékelhető. Azok az egyetemi diákok, akik viszont voltak már külföldön valami internshipen, azok látják és értik.
    Amúgy – és tényleg éveket tudnék mesélni a tapasztalataimról, szóval igyekszem röviden – a kultúrális szakadék az akkora, hogy nem lehet elképzelni, amíg nem vagy ott. A piacon vásárolni és alkudozni sem úgy tudsz, mint bárhol máshol a világon. Még az arabokkal is tudsz kézjelekkel, gesztusokkal kommunikálni, amíg a kínaiaknál még ezek is eltérőek. Csak egy példa: mi kétféleképpen is tudjuk mutatni, hogy valamiből kettőt kérünk. A kínai számára az egyik ebből azt jelenti, hogy te bizony hetet kérsz. A shanghai piacon az alku megköttetését, nem a kézfogás jelentette, hanem egy villámgyors kis keresztezés a szív felett, amit szinte észre sem veszel, ha nem figyeled európaiként. Sorolhatnám napestig.
    Ezek mind olyan problémák, amik csak bújtatva vannak jelen a kínaiak és a nyugat között, de éppen a „szakadék” nagysága és mélysége miatt félelmetes. Ha egyszer felszínre kerül, az is lehetséges, hogy egyáltalán nem értük meg egymást majd...
    Extra: olyan szintű nacionalizmust nevelnek a népbe, ami már a fasizmus határán van, vagy már azon is túlment. A kínai a legnépesebb, legfelsőbbrendűbb nemzet a szemükben és minden más csak alávaló, vagy alsóbb rendű, mert nekik 6000 éves kultúrájuk van. Ez utóbb i igaz is, de a többi része nem ismerős valahonnan? :U

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz aginor #41 üzenetére

    Akkor mi is a megoldás? Vagy akkor miért nem gáz ha a kínai telefon jelent rólad a kínai államnak?

    " Fejleszteni nem tudsz gazdasági erő nélkül, ha hazai előállításban gondolkodsz. "
    A Szovjetunió is tudott. Egy darabig.

    "Az persze mindjárt más kérdés, hogy miért kellene mindenkinek olyannak lennie, mint a"hanyatló" nyugat."
    Nem is hiszem, hogy az volt a cél. Pláne nem 10 év alatt.
    És az mindenképpen jobb, ha emberek nem diktátorok uralma alatt vannak tartva tudatlanságban és nyomorban.

    @ElEvEn11 : Ennyi...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz aginor #42 üzenetére

    Egyáltalán nem volt szándékomban a szádba adni, hogy te azt gondolod, hogy jó ott élni. Én a saját élményeimről és tapasztalásomról beszélek. Ezt osztottam meg veled a posztodra reagálva, arra rezonálva.

    Egy hónapig készültünk a párommal. Próbáltunk mindent megtudni, VPN-netezés, kínai SIM-kártya a telefonokba satöbbi. Ehhez képest sem a VPN nem működött, sem a WiFi-vel nem tudtunk megbarátkozni teljesen, folyamatosan megfigyeltek minket (a csoportunkat) egy kirendelt pártbuzgó által. Még röhögtünk is rajta, mert nyilvánvaló volt, hogy mit csinál. Érdekes módon a dánok által hozott néhány Apple géppel nem volt csak gond, de a VPN nekik sem működött úgy, ahogy azt a korábbi kutatásaink állították. Igaz addigra már húztak egyet a pórázon ott és valószínűleg csak Hong Kong-ban volt igaz ez. Bár mi éppen egy Shanghai-ban dolgozó, amerikai fejlesztőtől érdeklődtünk, hogy mit javasol és hogyan használjuk. Szóval az egyetemi rendszerben akaszthattak minket inkább, mert a reptéren simán tudtam használni még a VPN-t és nem volt más gondom se. Szóval tájékozódás, felkészülés megvolt. Csak a hülye megy 10000 km-rel arrébb, fél évre tanulni úgy, hogy nem tájékozódik. Nem sorolnám magam abba a kategóriába. ;)
    A kulturális sokk normális. Amikor Dániába jöttem élni, akkor is átéltem. A kínaira azt gondoltam fel vagyok készülve, de erre szerintem ember nem tud felkészülni. Előtte mondtak nekünk pár dolgot a kísérő tanáraink, de még így is sokkoló volt.
    ...és igen. Alapvetően arra utaltam ezzel a különbséggel, hogy ha valóban meg kell értenünk egymást (egy esetleges konfliktus, háború esetén) nyugatnak és Kínának, akkor ott sok gondot jelenthet ez.

    Nem tudom miért vetted támadásnak a hsz-em. Egy szemernyi rosszindulat, támadás nem volt benne. :F :Y :F :Y

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz aginor #45 üzenetére

    Elfogadni, igen, nem tudsz mit csinálni, de erős társadalmi kontrollra is lehetne törekedni. Tehát arra, hogy az állam ne hatalomként legyen tekintve, hanem szolgáltatóként.

    És hadd ne örüljek neki, hogy egy nyíltan negatív állam teríti azokat az eszközöket, amik tudottan közvetlenül neki jelentenek.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz aginor #47 üzenetére

    Azt nem mondtad, hogy kéne ellene tenni is.

    Az utópia felé is lehet törekedni, ha az csak egy idealizált állapot is...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz aginor #45 üzenetére

    Akkor rendben. :R
    A fehér és fekete kérdése abszolút klasszikus kulturális különbség téma. Remek példa. Amikor tanítottam is a grafikus szakmát még otthon, akkor minden alkalommal elmondtam, hogy persze lehet mondani, hogy ez a szín ilyen hangulatú vagy olyan hatású, de a látottakat feldolgozó, értelmező ember agyának a kulturális közege teljesen más eredményt is adhat. :K

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák