Új hozzászólás Aktív témák

  • Cenzúra helyett oktatásra lenne szükség. Persze ez csak hosszútávon működik. Illetve a legtöbb esetben a média manapság nem tájékoztat.

    Az eddigi helyzet az volt, hogy a hír tájékoztat és te lájkolod. Na ez mára megfordult. Az emberek manapság a saját véleményükkel egyező cikkeket szeretnék elolvasni, azaz a cikknek kell az embert lájkolnia. Nem a tartalom formálja az embert, hanem pontosan fordítva. A tartalomszolgáltatók kiszolgálják az igényeket. Így készül az álhír, a félretájékoztatás.

    Az olvasó kétféle tartalmat olvas: amivel teljes mértékben egyetért és amin mélységesen felháborodik. Semmiképp sem azért olvas, mert objektíve tájékozódni szeretne. Ő véleménybuborékban él. Amint az adott oldal tartalma egy picivel eltér a várttól, mehet az anyázás, az adott forrás kuka. Gyakorlatilag már szektás fanatizmusról van itt szó.

    A probléma forrása a tény és vélemény fogalmának keverése. Pl a laposföldhívők (és társaik) szerint a tény csupán vélemény. Így az álhír / félretájékoztatás valós fogalma is ismeretlen számukra. A véleményszabadság olyan szinten radikalizálódott az utóbbi időben, hogy a valóságot már nagyon sokan képtelenek érzékelni, csakis saját projekcióiknak engednek teret, ezeket fogadják el, mint "tény".

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák