Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Laraxior #46 üzenetére

    Van itthon egy ugyan ilyen lapom (elégedett vagyok vele), bár csak SATA AHCI SSD van az M2 portjában, nem PCI-E NVMe (arra, amire ezt használom, még ez is sok). Ezen is az ICH-ba köt be az M2 foglalat, ami vagy SATA módban funkciónál (ilyenkor ezen az alaplapon ki is üt két hagyományos SATA foglalatot, mert a lehetséges 6 SATA sáv mind fel van drótozva hagyományos SATA foglalatként is, de 2-t köt át M2-re, mint mikor "összefog" kettőt SATA Express-nek), vagy kap legfeljebb 2db (???) PCI-E 2.0 sávot (furán jön ki a meghirdetett 10Gbps, nem tudom biztosra hogy 2, vagy 4 sávot kap, de szerintem kettőt --- és ezt még nem próbáltam, hogy ilyenkor kiüt-e vajon egy-két(-há'-négy) PCI-E foglalatot, de szerintem nem, mert talán ezért van az alaplapon egy külön PCI-E switch, ami tovább osztja az ICH sávjait, konkrétan a 4x foglalatot igény szerint 1+1+1+1 vagy 1+1+2 módba, ahelyett, hogy mind közvetlenül menne az ICH-ba, mint pár hasonló lapon, amin nincs M2 foglalat).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák