Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz schawo #240 üzenetére

    Nos én sem nagyon vagyok gui rajongó.. a hulla egyszerűeket szeretem igazán. DE, azért vannak egészen komolyak. Szerintem *nix -re a létező legkomolyabb DE, a KDE. Ez gyakorlatilag mindent tud. Szép is, teljesen testre szabható, modern, áramvonalas, nem olyan undorítóan csupasz, (bocsánat, letisztult... :) ) amit manapság minden szinten erőltetnek. Ezen a szinten a microsoft sokat tanulhatna ami azt illeti.... főleg azok, akik a win10 felületét ilyen skizofrénre tervezték, és a start menübe még azt a funkcionalitást sem tudták belefejleszteni, amit a win95 is tudott...

    Aztán ott a gnome shell. Nekem nem kedvencem, ugyanazért nem, amiért azt a gusztustalan unity -t sem szerettem soha. Az viszont tény, hogy roppant egyszerű használni. Pl van egy csaj, aki nem használ egeret, csak tapipadot, és imád ágyból laptop -ozni úgy, hogy a hasára teszi. "jobb mint a telefon" mondja, mert ezen tud gépelni. Na ő pl kifejezetten megszerette az oldalsó gyorsindítót, és hogy alap helyzetből nem foglal helyet a képernyőből. Csak azért mondom, mert ez amolyan ízlés dolog.... DE, *nix -en legalább választhatok... win10 -en meg ott az a takony, és nem tehetek vele semmit sem... :)

    De a win10 egyébként nem olyan rossz. A 8 -as az valami borzalom volt. Ahhoz képest egész jól használható jószág. Lassan tanulnak dolgokat a *nix -ektől. A legszimpatikusabb lépés eddig az volt, hogy végre ráhegesztették a bash -t a winre... Csillagos ötös. Így végre egy win -es gép használatát nem cygwin installal kell kezdenem... :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák