Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz attila9988 #201 üzenetére

    "(hangsúlyozom, hogy átlagos felnőtt emberek mind képesek arra amit fentebb írtam,)"

    Hangúlyozom, hogy átlagos felnőtt emberek NEM képesek arra amit fentebb írtál.

    Lehet, hogy felétek jó a munkaerő kínálat, lehet válogatni, de mifelénk az van, akit felvesznek. A legritkább esetben SEM kérdezik meg tőle,hogy ne haragudj, ismered ezt meg ezt a programot? Használod is rutinszerűen? De ha meg is kérdik tőle, teljesen mindegy, mert azt fogja mondani, hogy "háthogyaf@szombaneismerném, kérlek alásan", aztán az első munkanap jön a levél a rendszergazda felé, hogy nem megy ez a szaaaaaar, pedig semmi baja nincs, csak Gizi egységsugarú, és nem tud alapértelmezett nyomtatót választani, váltani. Márpedig Gizinek van némi Windows alapja, amit az otthoni P4-es gépen fészbúkozás és receptgyűjtés mellett, meg az előző munkahelyen szerzett, és mégis teljesen hülye mindenhez, ami nem olyan, mint otthon, vagy az előző munkahelyen. Persze, azokhoz is, csak kevésbé. Ezek után szeretnéd Te, hogy adjak neki Linuxot meg Librét?

    Mégegyszer mondom, utoljára: amit leírsz, megértettem, elfogadom, de a saját- és úgy néz ki, többek - tapasztalatai(m) alapján a gyakorlatban nem kivitelezhető. Ha meg is van a szándék a tanulásra, akkor is tanítani kell a kollégát, majd ha felmond, akkor a következőt, és ez megy a végtelenségig. Szerinted hány informatikus/rendszergazda van megfizetve annyira, hogy a napi munkája mellett ezt megtegye? Szerinted hány dolgozó van annyira megfizetve, hogy felismerje: "Ijnyeb@sszameg, de f@sz vagyok, megnézem már neten, szabadidőmben"? Szerinted hány kkv költ arra, hogy képezze, képeztesse a dolgozóit? Hány embert b@sztak ki azért, amiért bekamuzta az önéletrajzában, hogy neki bizony ECDL-je van, ért ám mindenhez, ami számítógép, közben meg egy irdatlan nagy barom volt, csak a munkaügyi központ elküldte képzésre, ott áttolták a vizsgán, és ennyi? Ugyanezt elmondhatom a fiatalokról is, akik többsége funkcionális analfabéta, a fészbúk meg az Insta, na az megy, de úgy hoz létre új fájlt, hogy megnyit egy meglévőt, kitörli a tartalmat, aztán elmenti másként... Ha nem sikerül, akkor meg sír, hogy ez a hülye gép, már megint össze-vissza csinál mindent. Egy tonert nem tud kicserélni az átlag dolgozó, nem majd Linux alatt DOLGOZNI!

    Amiket fentebb írtam, mind megtörtént gyakorlati példák. Nem mással, velem. Három cégnél dolgozok, mint rendszergazda, pontosan tudom, mennyire gyökerek az egységsugarú felhasználók. Tisztelet a (nagyon-nagyon kevés) kivételnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák