Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz DeathAdder #81 üzenetére

    Azok után, hogy kiderült, hogy szándékosan lassítják a telót, a felhasználói élmény és az akksi élettartamának növelésének céljából.. Wattttt....??! (És elvakult almás ismerős meg mondja, hogy ja igen, megértem, hogy ezt beépítik az új frissítésbe) Ugyanúgy veszik.. A milliós telót is ugyanúgy vennék. Nem baj, hogy 1 év utána szarrá van lassítva, mert nem fut rajta rendesen az új iOS, amibe "új" featureket tesznek.

    Érdekes, nekem az összes Xiaomi telóm 1-2 év után is kapott frissítést,és nem, hogy lassabb, inkább gyorsabb és smoothabb lett. Arról nem is beszélve, hogy az új (tényleg új) featureket is ugyanúgy megkapta, mint a frissebb kiadású alap telefon..

    Meg az is komoly, hogy kb. messiásként mesélték apple telót használó ismerősök, hogy végre bekerült gyorsgombnak a mobilinternet ki-be kapcs..

    Ja, azóta meg a WIFI-t nem lehet egy kattintással _teljesen_ ki és bekapcsolni anélkül, hogy az ember a beállításokba menjen és ott kézileg kilője a wifit.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Lami66 #159 üzenetére

    És? Ez hol kinek lenne jó?

    Felemeli az árat az apple, Xiaomi ezzel bizonyít, hogy ő még robotporszívót, elektromos roller csomagot is ad.. Annyi pénzért, amiért az apple csak egy telefont.

    Sajnos ez most nem volt jó példa..

    Ja és akkor jönne a fórumon a harc, hogy az apple robotporszívói is mennyibe kerülnek egy LIDAR-os Xiaomi-hoz képest. Újabb selfkill. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz komi77 #210 üzenetére

    Ár/érték speciális igények porsche vs családi renault.

    Nálam ez sajnos nem egyenértékű pl. Hiszen szinte koppra ugyanolyan telefonokról beszélünk, kb rendszerszinten is ugyanazt tudják. Az egyik kevesebbet, a másik többet. Hol az egyik többet tud, ott a másik kevesebbet. Kamerát se lehet szidni igazából lásd MA teszt. De elég egy anno 100 fölötti SE kamera képét megnéznem, és anyám 40k-s R4X fényképeit. Ez sem indokolja az árat. A mai napig frissülő global rom R4X-en hihetetlen gyors, minden zökkenőmentes. Asszony volt SE-je a iOS11 után használhatlanná vált. Persze presztízsből gyors kellett venni egy i8plust. Nehogy lemaradjon az instagram és snapchat élményekről. :N
    Visszatérve a rendszerszinten ugyanazt tudják:
    Az egyiken a felhasználó mindent tud felügyelni, a másik pedig egy zárt rendszeren az alapokból gazdálkodik.
    Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya. Eddig akik almások a gesztusvezérlést hozták fel példának, már van android fronton is.

    De pl. tudok mondani olyat is, hogyha le van kapcsolva a rezgés az almán, és mondjuk megvan nyitva egy facebook, de csak fogod a telefont, nem nézel rá, jön egy messenger értesítés, a felső állapotsorból a büdös életben nem jössz rá, hogy volt értesítés vagy nem volt... Míg androidon felül megjelenik egy messenger ikon.

    De lehetne sorolni napestig mindkettőnek az előnyét és hiányosságát. Én azt látom(főleg, hogy baráti körben tényleg mindenkinek iphone meg macbook van), hogy egyre kevésbé indokolja az árkülönbséget a szinte koppra ugyanaz telefonok.

    Ja igen, amíg én vígan fizetek NFC-vel, addig i8plus meg se nyikkan. Amíg én játszok YT háttérben i8 plus semmi. Amíg én bluetoothon küldözgetek, vagy egy mezei pc-re rádugva a telefont felrakok egy PDF-et, Itunes vagy mi nélkül konkrétan halott ügy az iphone, ha nincs mellé egy 3x árba kerülő macbookod.

    Amit meg sokan mondanak, hogy iOS ilyen stabil olyan stabil. Ismerősi körben nem ezt látom.

    De amúgy tetszik nekem is, szoktam használni asszonyét. Viszont én tudatos vásárló szemmel nézem már a telefonokat, és pro kontra, szerintem nem éri meg. Pedig a SE-t is használtam , előtte pedig az 5S-t is. Egyszerűen nekem android után túl zárt, túl túl almás bonyolultság amit könnyű köntösben akarnak tálalni, de valahogy mégsem jön össze.

    Persze emellé betársulnak az okosórák is. Mi indokolja azok árát? Azt is próbáltam, igaz telekomban, de maradtam a xiaomi bip-nél meg a hosszú üzemidőnél és _számomra_ racionalitásnál.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz janeszgol #212 üzenetére

    Miért cserélgetik?

    Mert úgymond a marketing, a többi ember hozzáállása rákényszeríti. Vedd meg, mert újabb, meg mert szebb, meg mert gyorsabb. Persze ez mind placebo, de aki nem cseréli évente a telefonját, az már kb ki van nézve társadalmilag.

    Nekem is itt a Mi5. Mire cseréljem? Melyik flagshipben van NFC, jack3,5, infra, 4OIS, HÉTKÖZNAPI MÉRET!!!?
    Egyedül az S9 tetszene, de csak a méret miatt. Viszont szoftveres oldalon ott is szarnak bele a támogatásba. Ja és abban sincs infra. Ja meg a hátsó ujjlenyomatolvasó sem tetszik. Ja meg kell a két sim kártya is, mivel nem akarok két telefont hurcibálni. Kör bezárult.

    Teljesen jó. A MIUI 10 óta pedig nagyon sok ficsőrt is megkaptam, ami az újabb telefonok marketingjei.

    Nézzek egy Mi8-at? Tepsi. Notch. Nincs infra. Kamera sokkal jobb? Talán éjszakai képeknél. De bátran odateszem barátnőm i8plusa mellé is. Egyszerűen nincs szégyenkeznivalója. Maximum este gyengébb.. De ezt nézzük be az induló 80k-s árnak és 2 éves készüléknek.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz janeszgol #216 üzenetére

    " Mondjuk kisállattól, gyerektől, önmaguktól? "

    Sajnos tudnék mondani ismerősi körben ilyenre példát...

    Aki egyszer beugrott a hitelbe, az utána is belefog. Kevesen vannak akik ezt el tudják hagyni.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz komi77 #219 üzenetére

    Most már értem, hogy milyen szempontokat vettél figyelembe, viszont mivel volt szerencsém SE-t és iPhone 8 plust is használni a Mi4c -m, anyám R4X és Mi5-öm mellett, még mindig nem látom sem előnyét sem hátrányát a rendszerszintű dolgokban, attól függően, hogy ki mit választ.

    Se nem mondanám gyorsabbnak, se nem kényelmesebbnek.

    Mondjuk a gesztusvezérlést, iphone8 plust, ha jól tudom, egyetlen egy módon tudsz visszalépni, balról jobbra kell húzni.
    Xiaomi ezt továbbgondolta, és gondolt a kisebb kezűekre is, és pl. jobbról balra húzva is visszalép.

    Már 2 évvel ezelőtti mi4c-mbe ( pedig ami kompakt méretnek mondható bőven) volt egykezes mód.

    iphone8 plus ami egy batár telefon, nincs. Iphone X sajátosság, ami meg lényegesen kisebb is.

    Hol van itt a logika?

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz buvartacsko #217 üzenetére

    MIUI10-en is tudsz zárolt képernyőn írni, lehúzod a sávot, írod a szöveget, elküldi.

    Gyári rendszeren csak egy OGYoutube-t kell feltenni és megy is. Nem kell root. Én sem rootolok a banki alkalmazások miatt.

    Az NFC fizetés mikéntje érdekelne, mert az érintéses fizetés topikban is mindenki azt hangoztatja, hogy nem lehet. Én pl. simple alkalmazást szeretnék. Megoldható?

    Androidra is tudsz másolni ugyanúgy wifin. De még mindig van kábeles lehetőség is. Egyel több lehetőség.

    Rendben, az órát aláírom, biztos szuper. Én a 15 perc alatti teszt alatt rájöttem, hogy annyi ficsőr van ott amit soha nem is használok. Nekem az igényeim kielégíti a 15 ezres BIP is. Ha elhagyom, ellopják sem vágok eret.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz nozs23 #225 üzenetére

    Én nem az egykezes billentyűzetre gondoltam, azt megtaláltuk.
    Egykezes mód. Ami az egész képernyőt leredukálja egy általad(ám előre meghatározott méretek) választott méretre. Magyarán eléred a képernyő bal felső sarkát jobb kézzel, mivel lejjebb kerül. Nem csak a billentyűzet.

    Mire gondolsz összeszedettebb rendszeren?

    Szerk: így(miui 6 óta tudja, ami nem mostani csirke):
    Ha ezt tudja, akkor elnézést kérek az informálatlanságomért.

    [ Szerkesztve ]

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz nozs23 #227 üzenetére

    Na már kerestem videót, valóban van benne hasonló. Ez pozitív.

    [ Szerkesztve ]

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz komi77 #230 üzenetére

    Ez sajnos mindegyiknél így van, hiába fejlődik a technóliga, sok dologban visszalépés történik az előző évi flagshiphez képest.

    Valahol pl egy középkategória ad többet (lásd infra, jack).

    Nincs aranyközépút. Ontja mindegyik gyártó a készülékeket, egyikben ez van a másikban az nincs. Szomorú.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Giovan! #241 üzenetére

    Hát boccs. De iphone -os oldalon droid felé ugyanez van.

    Főleg azok között, akik egy 30k-s zte-ről váltottak anno egy 200-as iphone-ra(ja igen, az nem baj, hogy 200-ért, de már 100 ért olyan androidosat veszel, amitől nem hullik ki a hajad), vagy egy fapados huawei-ről és megvannak győződve, hogy még mindig azok a gyermekbetegségek vannak, mint anno.

    De mondom, ott van a Redmi 4X. Bitang gyors, még én is meglepődtem, pedig anyám főleg mezei user, fényképez, messenger. De még ő neki is sikerült egy gmail szinkronizációt beállítani, meg ujjlenyomatot.

    Ez blama szöveg, hogy "megszoktam már". Mit? Kopp ugyanaz mindkettő. Csak az egyik zártabb, mint a másik. Mindkettőn vannak égbekiáltó marhaságok.

    Ez kb. olyan, mint anyám nem akart váltani a gombosról, mert jóazneki.

    Asszony is csak ennyit tudott mondani, hogy megszokta a rendszert. Mondom mit? Ugyanaz, gesztus is van, minden kopp ugyanaz.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz buvartacsko #250 üzenetére

    Kinézetre mondtam, mert a mai fiatalok többsége mire használja? snapchat, instagram, messenger.

    De mindegy na. Egyik tábort sem lehet meggyőzni ahogy látom. Mindenki vesz amit akar. Bár ez eddig is így volt. :D

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Giovan! #274 üzenetére

    "Kicsit olyan mintha azt feltételeznéd, hogy az iOS felhasználók nincsenek tisztában a saját rendszerükkel."

    (kevés kivételtől eltekintve) Nincsenek. Mondom ezt a saját korosztályom láttán, főleg az egyetemista lányokon. Nekik magyarázd a sandbox-ot, meg zárt rendszert. Viszont soknak ismerem az előtörténetét, és egy 40k-s fos androidról váltottak évekkel ezelőtt. Plusz ugye az amerikai filmek, hogy ez a menő. Ez kell. Már beléjük ivódott, hogy az android bonyolult(ami igaz is volt, évekkel ezelőtt). Most meg már nem tudnak váltani, mert minden apple felhő meg apple cucc és körforgás. Féltik a dolgaikat. Inkább maradnak.

    Ismerősi körben, egyetlen egy ember hivatkozott a zárt rendszerre és mert ott érzi biztonságban a banki adatait. Hiába mondtam neki, hogy normális android telefont választ apple árcímkével, ugyanúgy ott van a safetynet és biztonsági csomag.

    Az meg, hogy fentebb írta valaki, hogy folyamatos a frissítés az iphoneokra. Igen. Ez az iOS12-től talán érdemes is, mert itt (mint fentebb írták is) begyorsult még a régi készülék is. De iOS11-ig csak szenvedést hallottam minden 5S, SE, 6,6S tulajtól, hogy lassabb lett a telefont és bánják a frissítést.. De, ha meg nem frissítenek, és egyet elmulasztanak, utána már szia összes frissítés.

    De megint elhangoztatom, nekem mindegy, hogy ki mit vesz. Azért beszélünk itt a fórumon, hogy mindenki el tudja dönteni, hogy neki mire van szüksége, mit kap a pénzéért. De bizonyos berögződéseken úgysem lehet változtatni.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Fryskitt #276 üzenetére

    Tudom, mondom ezt Xiaomi tulajként, féltve az 5 éves smsektől, szinkronizált híváslistától, jegyzetek, stb.-től.
    Xiaomiról XIaomira egymás mellé téve fél óra alatt átköltöznék, de márkát váltva már kevésbé rózsás a helyzet.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Giovan! #279 üzenetére

    Ez kb olyan, minthogy ilyen-olyan felmérést olvasol a neten, és csak nézel, hogy jé. Engem is megkérdeztek, vagy mitől jött ki ez az eredmény?

    Azt írtam, hogy az ismerősi körben, főként asszony egyetemes barátnői mind iphone-osok, akik nem tudják mi az a sandbox. Annyit tudnak, ha felrakják az instagramot és a snapchatet az megy. Ennyi. Nyilván egyik sem fog idejönni egy szakmai fórumra leírni ugyanezt. Megkérdeztem tőlük is, hogy miért iphone? Hát, mert xy-nak az van és, mert mindenkinek az van a suliban. Attól függetlenül lehet, hogy Te egy szakmai berkekben megkapod indokként, hogy sandbox, meg zárt rendszer, attól függetlenül még van egy másik tábor is, amiről én tudok nyilatkozni.

    De igazad van, szívesen megnéznék egy felmérést, ami snapchaten instagramon és facebookon jelenik meg, hogy ki tudja mi a sandbox meg zárt rendszer stb. Én ezt az oldalt látom. Ezt írom. Viszont volt egy példám is, aki erre hivatkozott, ő egy 30-as éveiben járó úriember, aki néha szokott olvasni techlapokat.
    De főként mikről szólnak a meme-k is a facebookon?
    Fiatalok - nincs saját keresek, iphone van. Miért? Mert másnak is az van. Én így látom, a véleményem mondtam el. És hozzá is tettem, hogy az én ismerősi körömben a kevés kivételtől eltekintve azt se tudják, hogy eszik vagy isszák az iOS-t.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Friczy #281 üzenetére

    Akkor lassan írom, még egyszer: "De iOS11-ig csak szenvedést hallottam minden 5S, SE, 6,6S tulajtól, hogy lassabb lett a telefont és bánják a frissítést."

    Hol van itt, hogy használhatatlan?

    Pár hsz-el feljebb írtam is, hogy használtam asszony SE-jét, ami előtt neki egy 5S volt, és frissített és onnantól kezdődtek a lagok, az alkalmazások nem úgy indultak, a kamera sokszor pl. be se töltött, nem lehetett fényképezni. Ezt pl. nyaraláson saját szememmel láttam. Megunta. Ezért vett egy i8Plust.

    Lehet, hogy nem tetszik a véleményem, de nem hasra ütve írtam. Oda is írtam, hogy ismerősi körben, ezt hallom. Ettől függetlenül akinek az ismerősi körömben van i8-a van X-e az nem panaszkodik. Nem tehetek róla, hogy Én ezt hallottam, hogy "Le kellene már cserélnem a 6-ost, mert lassú az új frissítés óta".

    Attól, hogy X embernél működik, még lehetséges, hogy Y embernél nem. Minden mással így van ez. Lehet, hogy valakinél jó a Renault. Másnak egy francia szar, mert épp olyat fogott ki. Vagy épp oylan programokat használ, ami szoros összefüggésben van a lagokkal.

    Attól függetlenül, hogy Ti még nem tapasztaltátok, attól még más lehet, hogy igen.

    Fórumon is, hányan vannak akik panaszkodnak erre meg arra, Más meg beírja, hogy nála minden fasza. Attól függetlenül a probléma még lehet valóságos, hogy nálatok minden oké.

    Bocs, de itt pont nem én vagyok aki az ebet köti a karóhoz. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz buvartacsko #286 üzenetére

    "Kicsit olyan mintha azt feltételeznéd, hogy az iOS felhasználók nincsenek tisztában a saját rendszerükkel."

    Nekem ez azt jelenti, hogy minden iOS felhasználó tudja, hogy mi hogy működik. Erre próbáltam rávilágítani, hogy az egyetemista, gimnazista csajoknak fogalmuk sincs ezekről a dolgokról.

    A példád pedig, hogy "anyámnak fogalma sincs hogyan működik pontosan egy autó, mégis vezeti és boldog vele." Pont, hogy engem erősít, mivel ahogy ő sem tudja, hogyan működik és boldog vele, attól függetlenül az egyetemista csajok sem tudják, hogy mi az a sandbox, mégis boldogok az iPhone-al. Senki nem mondta, hogy ezzel gond lenne, hogy csak bekapcsolják és használják. Mint ahogy édesanyád sem tudja gondolom, hogy most miért jobb az öt henger a 3 hengernél, használja és kész.

    (#279) Giovan! hsz-ében írt CWM sem állja meg a helyét. Nyilván, aki nem elégszik meg a stock droiddal vagy ilyen olyan nem stock droiddal, annak ott a lehetőség a romolásra, ő már másra vágyik, de:

    Anyám R4X-e global rommal jött, bekapcsolta, használja. Ha jön frissítés, rákattint, telepít, megkapja az új funkciókat, örül, használja tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz joey04 #291 üzenetére

    Samsung S szériáról nekem is megváltás volt egy kínai stock droidra váltani. A touchwizt majdnem(pont ahogy írod, pár éve) én is földhöz tudtam volna vágni.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Friczy #294 üzenetére

    Igen, számára használhatatlan, mert előtte fluid volt. Neki ez elég volt a váltásra..

Új hozzászólás Aktív témák