Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz MaCS_70 #126 üzenetére

    értelek, de én meg másképp látom, mert ha mindenki betartja a sebességkorlátozásokat, és odafigyel a motorosokra, akkor korántsem veszélyes a dolog. a biciklisekre is lehet vigyázni, pedig ők lassabbak, a rolleresekre is lehet vigyázni, és a gyalogosokra is.

    annyiban viszont revidiálom az álláspontom, hogy elfogadom a nézőpontod, és valószínűleg nem az az 50 km/h-ra harmonizált kismotoros korlát lenne bármi rossznak az okozója, főleg egy olyan közegben, mint magyarország, ahol az autó az utak királya, és örüljön mindenki, hogy nem ütik el. de te meg kérlek azt értsd meg, hogy európa nyugati felében ez nem így van, és közel sem veszélyes robogóval, biciklivel vagy rollerrel, esetleg gyalogosként közlekedni, mert az emberek vigyáznak egymásra. szóval nem a szabályozás a fő gond, hanem a közlekedési kultúra. és az, hogy a magyar rendőrnek ami trafipaxszal nem megoldható, az nem létezik.

    húsvétkor jöttünk haza anyóstól. egy faluval odébb mértek a jardok, tök egyenes szakasz, településen belül, 50-es tábla. mérnek, mindenki megy lassan, majd kb 1 km múlva van egy szerpentines szakasz felfelé, na, a motorosok oda rajzottak ki, és húzták tövig a motort, kerülgetve minket is mindkét oldalról. mondanom sem kell, előtte 1-2 héttel kente össze az egyik ilyen motoros récer az agyvelejével a lejtőt, anyós mesélte. oké, lenyelem, biztos könnyebb a "tuti" árnyékban trafizni, persze onnan is hallaniuk kellett az ordító motorhangot. kb 3 km múlva, már az autópályán (lejtett) a következő szerencsés motoros cikáz az autók között 160-al, majd egy út szélén álló újabb trafis rendőr a telefonját nyomkodta, miközben ment a trafi. kb onnan 800m-nyire egy lerohadt autó az út szélén, és a sofőr a külső sávban integetett az autósoknak, hogy valaki álljon meg segíteni, nem is értettem, de majdnem elütöttem én is. hívom a 112-t felfokozott idegállapotban, elmondom nekik, és megsértődött az ügyintéző, mert a felfokozott idegállapotban azt találtam mondani, hogy esetleg dolgozzanak, és rámtette a telefont. felhívtam őket újra, és megmondtam a diszpécsernek, hogy rögzítem a hívást, és ha nem intézkedik, este a híradóban hallja viszont magát. ezután kb 15p-el felhív egy ismeretlen szám, hogy miért kritizálom a rendőröket. érted? és kiderült, hogy lecseszték a telefonnyomkodó trafizós rendőrt fentről, és persze aztán mondta, hogy kimennek a motorosokhoz is, meg most megkeresi a lerobbant autóst is, de ő is meg volt sértődve. aztán orbánoztunk egyet, mondtam, hogy nem őt akartam bántani, és mindenki ment a dolgára. de azért ugye abban egyetértünk, hogy ez NAGYON NEM OKÉ ÍGY.

    (#127) Somatom: kizárt. éppen elég volt az a közel 20 év, amit pesten leéltem ahhoz, hogy csak akkor menjek be a városba, ha feltétlenül szükséges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák