Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz opr #14 üzenetére

    A lényeget már úgy látom leírták a többiek előttem. A 80as és még tán a 90es években is ott voltak a szeren. Igazi, klasszikus japán minőség.
    Aztán, mint sokan elkezdtek mini hifiket készíteni. Ott is voltak jó félék nekik. (Az enyém is az). Szerintem nincs olyan termékük ami ne állta volna a sarat az adott szegmensbe, ahová szánták.
    Az árképzés nem feltétlenül tükrözi a jó minőséget. Igen, ha az általad felhozott időszakot és a mini hifi piacot nézzük, akkor a legtöbb átlag polgár Sony-t vagy Panasonic-ot vett. Vagy maradtak sokan mondjuk a Technics féle hifiknél. De ha mondjuk egy Panasonic torony 120-ba került, azt a minőséget simán tudta hozni az Aiwa 60ért is.
    Aztán ahogy schawo is írta, a Sony felvásárolta 2002-3 körül. Ott kapott egy új arculatot, volt pár jó (érdekes) gép még akkor is és utána ment is a süllyesztőbe. De kb az egész mini hifi piaccal ez történt. Hisz a technika fejlődött, jöttek az újítások. Először eltűnt a vinyl, majd a deck, aztán a cd, majd az mp3-as cd is.
    Most mi van. Max micro tornyok erősítővel, tunerrel, usb és sd kártya csatlakozással, meg természetesen a vezetéknélküli csatlakozással. Ma meg már az aktív vezetéknélküli hangfalak telefonokhoz stb.
    Ahogy a tartalmak digitalizálódtak, úgy váltak feleslegessé azok a készülékek.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák