Új hozzászólás Aktív témák

  • Roadhammer

    tag

    Azért váltottam tavaly márciusban iPhone 6-ra, Galaxy S5-ről, azok után, hogy párhuzamosan használtam a két telefont egy ideig, mert azt vettem észre, hogy az iPhone 6 egyszer sem idegesített fel semmilyen összeomlással, azzal, hogy nem fókuszált rendesen a kamerája, csak sokadik próbálkozásra. Szóval márciusban úgy döntöttem, hogy váltok iPhone-ra, és eladom az androidos telefonom. Előtte próbálkoztam 5S-sel is az S5 mellett, de az nekem túl kicsi volt. Szóval iOS 9 volt tavaly a telefonon, az volt a legfrissebb szoftver, jól is működött, én azt használtam. Közben a telefont lecseréltem 6S Plusra, és úgy éreztem, hogy végre megtaláltam életem telefonját, semmi szükségem nincs többé másra.
    Aztán jött az iOS 10.
    Feltettem a telefonra, és előjött egy nagyon bosszantó hibája, amit azóta se javítottak ki, sőt, csak egyre több lett. Ha a bluetooth headsetem használom (Plantronics E50), néha hívás után közvetlenül elkezdi nem érzékelni a headsetet, közben a vonal túlsó végén fogadják a hívást, de én semmit nem hallok az egészből, amíg egyszer csak olyan 20-40 másodperc között - mikor hogy -, egyszer csak "phone one disconnected, phone one connected", majd végre hallom akivel beszélnék. (Ekkor visszatettem az iOS 9-et, és megint boldog voltam, csak aztán vettem egy Apple Watch-ot, ami követelte az iOS 10-et, úgyhogy kénytelen voltam feltenni azt, amit azóta is nagyon bánok.) Az iOS 10.2-vel megjelent egy újabb nagyon bosszantó hiba. Ha headsettel, vagy kihangosítva beszélek, és megnyomom a power gombot, hogy lezárjam a képernyőt, nem zárja le, csak az hívás képernyőre ugrik, majd onnan ismételt power gombbal záródik le. Ezután meg olyan 10 másodpercig sehogy se lehet feloldani, akármit nyomkodok. Ez 10.1.1-gyel még nem így volt, de 10.2-vel már igen. Akkor úgy döntöttem, hogy nem teszem vissza a 10.1.1-et, hanem inkább 10.2.1 bétára lépek, mert nagyon kíváncsi voltam, mi lesz a soron következő verzió, amiben kijavítják a hibákat, vagy legalább egyiket a kettő közül. Azóta még egy csomó minden felbukkant, pl. görgetem a facebookot olyan csoportban, amin rengeteg kép van, egy idő után nagyon el kezd belassulni, szaggat a görgetés, aztán bezáródik az alkalmazás. Messenger használata közben, ha kijelzővel lefelé leteszem a telefont, és pont 13-14 másodperc múlva veszem fel az asztalról, teljesen lefagy, semmilyen érintésre nem reagál, home gombra sem, csak a power gombra, ki kell kapcsolni, majd be, és akkor megint jó. Pár napja a Safariban akartam 3D Touch-csal megnyitni egy képet, hogy ki tudjam nagyítani, és miközben elkezdett a kép körüli háttér halványodni, lefagyott a Safari. Home gombra főképernyő, Safarira klikkelve visszahozza a fagyott alkalmazás, csak a bezárás segít.
    Egy kicsit az Apple Watch-ról: Vettem, hogy vezetés közben azzal tudjam kezelni a bejövő hívásokat, illetve lássam, hogy mikor, ki keres, meg bringázás közben mérje a pulzusom, és motiváljon, hogy ne hagyjak ki egyetlen edzést se. Nos, az első bejövő hívást tudom fogadni vele. Viszont, ha én tárcsázom a Watch-ról, nem a headseten hallom a hívott felet, hanem az órán, csak akkor vált át headsetre, ha azon megnyomom a gombot. A második bejövő hívásnál, miközben beszélek, hallom a headseten, hogy keres valaki, de az Apple Watch nem mutat a világon semmit, holott azt várnám el, hogy írja ki, hogy ki a hívó fél, ugyanúgy, mint a telefon. Erre azt a megoldást találtam, hogy ilyenkor a telefonnal bemondatom, hogy ki keres, ha az adott személy a névlistámban van, abban az esetben, ha bluetooth eszköz csatlakoztatva van a telefonhoz. Akkor egyszer előfordult, hogy bringázás közben kb. 50 perce ment az edzés, amikor egyszer csak eltűnt az óráról az edzés, mintha nem is csináltam volna semmit, 10 perccel a vége előtt, azaz, mivel el akartam menteni, hogy megvolt aznap is az edzés, újra kezdtem az egészet.
    Na ezek után meg azt olvastam, hogy a WatchOS 3.1.1-es verziója vissza lett hívva amiatt, hogy pár órát teljesen használhatatlanná tett frissítés közben, amire csak a szerviz a gyógyír... Ha az enyémet is tönkretette volna, és nem akarom megszakítani az edzés szériámat, akkor vennem kell ideiglenesen egy másik Apple Watch-ot, hogy azt használjam, amíg az enyém szervizben van... Szóval azt kell mondanom, hogy amilyen f@sza volt az iOS 9-cel az iPhone, iOS 10-zel a nyomába sem ér, sőt, A LEGGAGYIBB KíNAI ANDROIDOS TELEFON SZINTJÉRE SÜLLYESZTETTE AZ IOS 10! És én ezt azért mondom, mert kiegészítőkkel használom, használnám a telefont, és rengeteg nagyon bosszantó, és nagyon durva hibába botlottam bele. Van olyan ismerősöm, aki csak telefonál vele, facebookozik, meg játszik, se headset, se apple watch... Természetesen ő a végtelenségig elégedett a telefonjával, meg anyukája is, aki csak telefonál vele...
    Szoftveresen gagyi lett az iPhone, de még mindig reménykedem a legjobbakban, és bízom abban, hogy a béta szoftverben található feedback -en bejelentett hibákra előbb-utóbb csak születik valami megoldás, bár ki tudja. iOS 9-en a kamera néha lefagyva indult el egészen a 9.3.5-ig, azaz a végleges verzióig, úgyhogy egy év alatt se tudták kitalálni, hogy javítsák meg.
    Szóval engem a Messenger alkalmazás újításai, a lufik, meg szívek, meg az új emojik rohadtul nem tudnak érdekelni, és nevetségesnek tartom, hogy az Apple elment ebbe az irányba, és fontosabb, hogy óvodásoknak behozzon újításokat, mint hogy a telefonáláshoz használt funkciók stabilan, megbízhatóan működjenek kiegészítőkkel!!!!!!

Új hozzászólás Aktív témák