Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz -Alvin- #41 üzenetére

    "Jah akkor itthon pl a devizahitel mutyi se volt kapzsiságon alapuló dolog a bankok által"

    Na várj, és aki felvette az nem volt kapzsi? Mert utólag persze mondja szegény károsult, hogy a szemét bankok.... de előtte amikor azt ígérték ugyanazok a(z akkor még nem szemét) bankok hogy ha ilyen hitelt veszel fel akkor majdnemhogy a bank fog neked fizetni kedves ügyfél.... persze ilyenkor senki nem kérdezett vissza, hogy OK de mi a buktató, csak tartotta a markát.

    (tudom, hazudtak, nem volt leírva a kockázat, puskát tartottak a fejünkhöz hogy vegyük fel, nem lehetett más hitelt felvenni a kétezres években, persze ezek bizonyítása általában elmarad).

    Nem akarom a földön lévő szerencsétleneket rugdosni, konkrétan a családban most is van aki annyira rosszul járt, hogy szabad felhasználású frankhitele van, tehát nagyon nem úgy váltották vissza mint az ingatlanalapú jelzáloghiteleket, és még 1-2 év mire mostantól visszafizeti a végét, lassan 20 éve tolja.
    Viszont nem is hallottam panaszkodni soha emiatt mert pontosan tudja hogy nem csak "simán" hülye volt a devizahitel miatt hanem extrán, hogy lényegében a semmire vette fel, csak mert azt hitte milyen jó biznisz. "Mert a bank azt mondta". Ja hát a banknak az is mindegy lenne ha kútba ugranál, majd az örökösödön behajtják a tartozást. Akkor bele kell ugrani a kútba? És akkor a bank lesz a szemét, hogy úgy döntöttél, kútba ugrasz?

    Mondjuk annyiból jó a kripto, hogy itt legalább tényleg senkit nem lehet hibáztatni, mert ha valaki azt mondja, azért bukta a házat *coinon mert az interneten azt olvasta hogy meg lehet rajta gazdagodni, legalább még jól ki is röhögik. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák