Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    Múltkor megnéztem egz videót a tesla önvezetéséröl. Impresszív volt. De! Kb 5 perc alatt is csinált baromságokat. Pl, megállt a stop táblánál. Nem jött semm, kikanyarodott. Eddig ok. Elkezdett gyorsítani, majd 50m után megállt az úton. Nem jött senki se szembe se (szerencsére) hátul. Ha pl én megzek mögötte, és csak úgy megáll elöttem minden indok nélkül ahogz a videóban, tuti belerongyolok.. 1-2 percel késöbb: 2 futó csaj az út szélén. Szintén megáll melletük (talán valami keskeny járdán, vagy az úton, de a szélsö záróvonalon kívül futottak. Szembe semmi, azaz ha max biztonságra akart volna törekedni, akkor kikerülö manöver, sebesség változtatás nélkül. De nem. Megáll..

    Másik, egy hete megyünk be egy Jönköpingbe autót nézni. Egz viszonylag új kereskedésbe. (tán 2-3 hónapja nyitott) Waze app, ugye az egyik legnépszerübb/legmodernebb. Beír vigyél ehhez a kereskedéshez. Haverom vezet. Mondom itt kellet volna bemenni, de nézzük másfelé visz. Jó, persze van másik út is.. Erre követjük a gpst(waze). Autópálya közepén megszólalt: megérkeztünk. Ja, persze. csak az a bazi nagy autókereskedés 2 sávval meg 2 szalagkorláttal arréb volt. (kb 5000nm-es kereskedésröl beszélünk). Kavarhattunk vissza, volt vagy 10 perc mire "manuálisan" visszanavigáltunk. Na ekkor mondtam hangosan ja, még jó hogy közel van a robotautó "éra" ;] !

Új hozzászólás Aktív témák