Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #43 üzenetére

    "....a bomló cézium-izotópban feldúsult fát égeti: dupla gyönyör, a füst önmagában gáz,..."

    A Cézium-137, felezési ideje 30,17 év. Bajorország annak idején szépen kapott az anyagból. A mai napig, a kilőtt vaddisznók kb 30 százalékát nem lehet élelmiszerként felhasználni a magas cézium koncentráció okán.

    A gombák felszívják a talajból. A vaddisznó megeszi és egy részét visszajuttatja a természetbe. A cézium koncentrálódik az vaddisznókban. Az EU-n kívülről érkező élelmiszereket ellenőrzik. De.
    A kereskedők előzetesen ellenőrzik a gombát és bekeverik más termőhelyről származóval. Az ellenőrzésen átjut, viszont egyes gombák kiemelkedően magas cézium mennyiséget tartalmazhatnak. :((

    A korábban belinkelt kép alapján a Mecseken gyűjtött gombák is elég neccesek lehetnek. Sok ember gondolhatja azt hogy a Csernobil problémája már a múlté. Pedig velünk él még a második 30 évben is.

    Annak idején a kormányzat gerinctelen sunyi volt. A május elseje hangulatát nem ronthatta el a légkörből lehulló por és más szennyeződés. A sugárzás - hivatalosan - nem volt magas, azután jelentősen csökkent.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz pengwin #56 üzenetére

    "Lehet a csernobilból érkező szennyezést nem szárnyalja túl ez a "háttérszennyezés", viszont ez állandó,..."

    A csermobilból érkező sugárzás, gyakorlatilag kimutathatatlan. Nem ezzel van baj. Az a cézium okozza még ma is a gondot, ami annak idején ülepedett ki a levegőből. Még ma is bekerül az élelmünkbe és halmozódik a testünkben. Magyarra fordítva, mi sugározunk.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz updog #61 üzenetére

    "32 éves korom óta szedek vérnyomáscsökkentőt, a gerincem is félig már tönkrement, előjött a laktózintolerancia, gyerekkoromban minden nyáron leégtem, most évről-évre szaporodnak az anyajegyek rajtam, már a szivárványhártyámon is van."

    Igen.
    Nekem kis korom óta van laktóz intoleranciám. Hatéves koromban, egy teljesen felesleges műtétet hajtottak végre rajtam, mert senki sem ismerte fel az intolerancia tüneteit. Győzött a természet, nem voltam hajlandó tejet inni a műtétet időszak után. Meggyógyultam. A laktóz mentesített élelmiszerek többsége sem jön be. Szóval kerülöm a cukrokat. Mindegyiket, nem csak tejcukrot.

    Nálam a magas vérnyomás mellé a magas koleszterin szint is befigyelt. vérnyomás problémákra meg oldás volt a futás. A koleszterinre még nem találtam megoldást. Talán a közel vegetáriánus életmód segít. De ezzel még küzdök.
    Anyajegyek.
    Ebben sem vagy egyedül. Ma azt gondolom, ez nem csak genetika és a gyerekkori leégések mennyiségének problémája. Ez is a táplálkozási és életviteli hibák mellék terméke. A gének csak a hajlamot adják. személyes közreműködés is szükséges a kialakuláshoz.

    "én egy kicsit már előre beletörődtem a dolgokba. Magamat pont nem sajnálom (majd), lesz ahogy lesz"

    Jó reggelt!
    Most jön a motiváció.
    A németek jelentősen változtatták meg a hozzá állásukat az élethez. Régebben a nyugdíjba vonulás == volt a halál várásával. Ma később mennek nyugdíjba és tovább maradnak aktívak. Sokan új dologba kezdenek. A nyugdíj biztonságot ad és lehetőséget, még egyszer neki futni a dolgoknak.

    Rajtad kívül senkit sem érdekel az egészséged. Néha napján valaki merő félre gondolásból törődik a sorsoddal. Ezt szokás nem észre venni. :(
    Én azt gondolom, egyetlen nappal sem kell tovább élni, mint amire lehetőség van.De
    addig a napi viszont egészségesen és fajdalom mentesen kellene élni. Én nem akarok évekig ágyhoz kötve, félholtan vagatálni. Ha valaki a pokolt keresi, ebben a formában azonnal megtalálhatja a Földön.
    Némi étrend változtatás, Futás és valami sport hozzá, új dimenziókat nyit. Élhető életet, az utolsó pillanatig.

    Egyetlen kérdés maradt.
    Miként tudod magad motiválni az életre?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Because #65 üzenetére

    Irány Svájc, ha szükséges.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #67 üzenetére

    Egy orvosi kezelését nem kérnek el ennyit.
    Teljesen legális az eutanázia aktív segítése. Tulajdonképpen szállást sem kell bérelni, csak a hazaszállítást előre megoldani.
    Nyilván "okosban" ezt is meg lehet oldani. Kivéve, ha agyvérzés vagy más betegség okán, az érvágás már nem kivitelezhető.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz updog #70 üzenetére

    "Hiába a laktózintolerancia, pont annyira nem komoly még a helyzet, hogy max. egy kis puffadás, néha egy kis hasmenés az eredménye,"

    Álljunk meg pillanatra. A laktózintolerancia nem betegség. Nem kell gyógyítani, nem is lehet.Feltéve, hogy nem szerzett betegség. Bűnözni sem, legfeljebb túleteted a baktériumokat.
    A baj inkább az, hogy olyan élelmeszerekbe is beleteszik a laktózt, amiről álmodban sem gondolnád. Ízfokozónak használják..

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz updog #74 üzenetére

    "...illetve ha erre még rásegítek azzal, hogy nem figyelek tudatosan arra, hogy mit eszek, azzal gyönyörű gyulladásokat, illetve hosszú távon akár szép kis daganatokat is szerezhetek az emésztőrendszerembe."

    Tisztázzunk egy dolgot.
    Nem szükséges betegség vagy állapot ahhoz, hogy komoly emésztőrendszeri betegséget szedjen össze az ember hosszú távon. Elegendő nem figyelni arra, hogy mit eszik. Még a receptek egy része is feldolgozott ételeket dolgoz fel újra. Eszetlenül tolják a cukrokat az ételekbe. Miután répacukor használata túlzott felhasználása felléptek az egészség védelmében, megjelentek a csak szénhidrátok közé felsorolandó cukrok is az ételekben.

    A laktóz kerülése egyszerű.
    A teljesen felejtős élelmiszerek: Tej, kakaó, tejpor, sűrített tej és az író (buttermilk, Buttermilch)
    Felejtős ételek: lágy sajtok jelentős része, kefir.
    Mértékkel fogyaszthatók: tejföl,joghurt, túró és a sajtok azon része, amit nem krémesítenek tejjel.
    Ide tartozik még a tejszín is, mivel a laktóz nem oldódik a tejzsírban. A vaj is csak vigyázni kell, hogy vaj legyen és ne vaj jellegű készítmény.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák