Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz bLaCkDoGoNe #2 üzenetére

    Ezek nagyon régóta (némelyik 10+ éve) elérhető, teljesen mezei/alap aws szolgáltatások, alkalmazás futtatókörnyezet scriptnyelvekhez, logging, monitoring, user auth, stb.. Vélhetően a multiplayer funkciókat támogatják, félni nem kell tőlük. Gondolom arról van csak szó, hogy így nem kell megírni nulláról az ezekhez szükséges interfészeket, ha valaki amúgy is AWS-en futtatná a játéka multiplayer funkciójának online részét (mint ahogy rengeteg játék fejlesztője teszi ugyanezt, jó sok többletmunkával).

    Illetve gondolom nem kötelező őket használni... Ennek persze nem néztem utána, de a jellegükből adódóan nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan tudna valaki véletlenül/kényszerből használni egy Lambdat vagy egy Cloudwatchot, IAM-ot pl., ha amúgy nem akar (telerakják neki userekkel az IAM-ot ge**ségből, vagy sok kamu log sorral a Cloudwatchot, vagy mi lenne az ördögi terv? :D

    Amúgy az Amazont nyilván nem kell félteni, de a megjelölt dolgoktól pont nem kell tartani szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz bLaCkDoGoNe #11 üzenetére

    Hát ezekkel biztosan nem, illetve olyan formában természetesen igen, hogy ha elkezdi használni őket a játék fejlesztője (fizetős szolgáltatás egyébként mindegyik, és elég drágák), akkor nyilván az Amazonnál lesznek az adatok, szóval akár hozzá is férhetnek. De erre úgy tekints csak, mint bármire amit valamilyen fizetős szolgáltatónál tárolsz, ahol nem a feltöltött adattal fizetsz a szolgáltatásért (Google, FB, és társai), hanem pénzzel, és az az ígéret, hogy nem néznek bele.

Új hozzászólás Aktív témák