Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Misály

    addikt

    válasz Nertpaelg #195 üzenetére

    A buzisag jelenlete a kozepkorban es az okorban pusztan a vallasi ertekek miatt voltak rejtve nagyon sokaig a kulturaban, amugy buzik mindig is voltak, mindig is agressziven beprobalkoztak, es vagy elhajtottad oket vagy probalkoztak tovabb. Minimalis tortenelmi ismerettel is belathato hogy regen is sok volt a torz szexualis erdeklodesu egyen.

    Zevrant az Originsben ezert a tulajdonsagaert lazan kinyirtam amikor torbe akart csalni ( " te kis buzi azt hitted elkapsz?" :D ) persze addig adtam ala a lovat amig meg nem tanitotta a rogue-omnak az assa specifikaciot. Es emiatt jo hogy vannak ilyen elemek a jatekban. Homofob letemre is ude szinfoltja.

    Es hogy a jatekrol is beszeljunk, orulok hogy az inventory egyszerusodott akarcsak ME2-nel tettek ezt ( tudniillik az nekem nem jatek, hogy orakat szarok el pakolaszassal ) es ami miatt nagyon jo lett a jatek, azok a parbeszedek, az uj parbeszedrendszer zsenialis, jo hogy mar elozetes infokat is fel lehet hasznalni masok meggyozesehez/erdekeid eleresehez. Sokkal fejlettebb mint a ME2-ben volt.

    Annak is orulok hogy fix a fohos, 2011ben legyen szinkronja a foszereplonek, rossz volt nagyon az Originsben hogy nema volt a fohos es tok ritkan lattad, szvsz nehezebb vele azonosulni es kevesebb a meglepetes es a karakter jellemenek kialakitasa sem annyira teljes. Es kovezzetek meg de az RPG ( role playing game gyengebbek kedveert ) arrol szol hogy egy ember borebe belebujsz, es te a donteseid hatarozzak meg a letet es a jellemet, ( en pl nem tudtam paragonkent vegigvinni a mass effectecet mert nem tudok vele azonosulni, ahogy noi karakterrel se ) nem arrol hogy pakolaszol az inventoryban es x karakter cuccait pakolgatod elvonva a figyelmet a fohosrol.

    A harccal nincs gond, porgosebb lett. Ha egy kicsit tovabb is ki lehet zoom-olni egyszerubb lenne atlatni a csatakat, de igy se megyek a falnak az iranyitas egy az egyben Guild Wars ( ami az mmorpg-k Quake 3-ja, nem kicsit gyors jatek ). Nekem 2 evnyi GW utan a kisujjamban volt 3 perc utan es orulok hogy itt is egy logikus konnyen kezelheto rendszert kaptam, es csak komoly tuleronel kell megallitani a jatekot ( 5 perc a taktikai beallitasokban es maris ritkabban kell megallitani a jatekot )

    Egyetlen egy baj van ezzel, ahogy az osszes rpg-vel is, a lopakodas.
    Mivel minden rpg papiralapu volt valamikor, nem nagyon szamoltak a terbeli helyzetet a szereploknek, ezert akarhol lehet lopakodni: allsz szemben az ellenfellel, benyomod a stealth-et es nez rad hulyen:) Nem mondom, meno csak epp irrealis, fantasy ide vagy oda.

    Na ez jo hosszura sikerult:) Vegszonak annyit, hogy aki temeti az RPG-t az szerintem nagyon nem is erti, hogy mirol is szol az rpg ( nem a cuccokrol meg a skillekrol, meg a taktikazasrol, az csak korites ). Ne gyertek azzal hogy linearis a tortenet, szigoruan veve minden rpg-nek az, csak a mellekkuldetesek teszik szerteagazonak tunove oket.

    Nem erzem ugy 8 ora jatek utan, hogy le lett butitva, csak ki lettek irtva az idorablo reszek, amik monotonna es kevesbe szorakoztatova teszik a jatekot.

Új hozzászólás Aktív témák