Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz mad823 #9 üzenetére

    Sajnos nem teljesen jó szerintem a DB a KVM képességeket tekintve. Én sokszor keresek a német oldalon és nagyon részletes, pontos specik szoktak lenni de épp KVM-es monitorra sok hibába belefutottam.

    A monitorhoz: baromi jó!
    Én 32" 4K-ban keresnék ilyet, de a KVM eléggé bonyolítja a helyzetet. Most Samsung M7 32"-om van, "okos", elég sok mindenre jó, BT, hangszóró csatlakozás, dokkolás, DEX, extrában de itt csak 1 Type-C upstream került rá, így a KVM hibádzik.
    Így kerestem sima KVM switcheket is de nem találtam túl nagy választékot, főleg ahol keverhető lenne, hogy Type-C-n menjen át minden (notihoz), ill. legyen külön display+usb bemenete is (desktop géphez).

    Aztán lehet tovább bonyolítani: Ha 2db Type-C-s bemenet van akkor tölthetné mindkét eszközt, egy ilyet találtam. KVM helyett sima Type-C switchből pedig olyat ahol a PD-t is "váltja" visszafelé. Tehát amelyikről adatot fogad azt tölti. Ez nem annyira életszerű felhasználás szvsz.
    A monitorra visszakanyarodva ezt a LAN csatinál is rég hiányolom. Ha két gép megy, ami a KVM lényege, akkor ritka, hogy az egyikre nem kell hálózat. Ennek is úgy lenne értelme, hogy pl. a desktop gép LAN-on és másik kapja a monitorból. Vagy az egyik a monitorból kapja és a másik pl. wifin fixen...

    Harmadik gépet már nem hoznék be a képbe. :D Ha összehoznának egy univerzális KVM-dokkolót az nem lenne rossz. :)

Új hozzászólás Aktív témák