Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Bici #4 üzenetére

    Egyetértek és ezt írom én is évek óta.
    Úgy, hogy közben szintén classic shell-t használok Win7 óta, így gyakorlatilag tök ugyanúgy néz ki a start menüm W7-8-10 alatt.

    Szerintem a kettő nincs ellentmondásban ha widget szinten lenne kezelve és nem a start menü kiváltására.
    Tök logikus, nem is értem mit szarakodnak rajta. Ill. értem: egyszerűen csak ergonómiában kéne gondolkodni ami kb. 10 éve fel sem merült náluk. A droidon/mobilon megszokott widgetes, állandóan frissülő, élő felületek nagyon ergonomikusak, nem kell kattingatni, látszik minden. Win-en ez 27 kattintás mire látod jött-e leveled vagy bármi más, amit integrálni lehetne egy élő felületbe. Ezen nyilván az is ront, ha a start menü mögé cseszik be.
    A start menü meg megintcsak jó a strukturált programkezeléshez. Egyszerűen más feladatok, mindkettő optimális valamire.

    Ehhez képest jön a flat meg minimal design évek óta. Mintha direkt azon erőlködnének, hogy hogy nem találsz meg egy programot (mert nem látszik), kevered össze 20 másikkal színek, formák nélkül.
    Mondjuk ez mobilra is igaz sajnos... de legalább ott ezeket leszámítva a maradék ergonomikus fejlesztés.

  • sb

    veterán

    válasz Jesus_Shaves #16 üzenetére

    Sajnos ez jellemző. "Régi" programoknál is jellemzően MS termék ami a legszarabbul skálázódik.
    Fix skálázásnál is egy szar az összes Office, Outlook, SQL Management studio, stb...
    On the fly skálázás meg majd a 22. században lehet valamikor... amikor kétféle skálázású kijelzőt használsz és át tudod húzni homály nélkül egyikről a másikra.
    Érdekes módon egy TotalCMD, Firefox 100%-os így is.

    Én most vittem vissza a 32" 4K monitort emiatt. Tartalomfogyasztásra, otthoni használatra már jó lett volna, de sajnos (szerencsére) dolgoznom is kellene otthonról róla, így meg kuka a nagyítás miatt jellemzően az MS progik miatt.

  • sb

    veterán

    válasz arn #29 üzenetére

    Egyébként munka nélkül használható lenne.
    Még azzal sem rossz kompromisszumos megoldásként a régi win8-as skálázással a szarabb MS progiknál.

    Szóval az a helyzet, hogy ezzel együtt is 95%-ban jó lett volna a 4k+skálázás. Csak az a gond, hogy a musthave progiknál a maradék 5%-nál ez vétóval ér fel ha nem megy rendesen. :(

  • sb

    veterán

    válasz arn #40 üzenetére

    Nálam ha kilőttem volna a kb. 2db munka progit akkor teljesen jó lett volna. Maradt volna a szép nagy ppi és sokkal jobb kép. Sajnáltam csak emiatt visszavinni.

    Persze, matekkal 43" körül jön ki... vagy 48" körül ha 24" FHD-ból indulok ki. (Sajnos itt hendikepp a rövidlátás is, mert a szemüveg kicsinyít. Szemüveggel nekem a 0.27 körüli képpontméret kényelmes, a 0.23 már nagyon kicsi. Szemüveg nélkül meg a 0.27 kiveri a szemem olyan pixeles. :D)

    Ezek viszont már túl nagyok monitornak. Perifériára játékban jó, lesz ott még 1-2 fa vagy hasonló ami semmire se kell amúgy. :D ...de nyilván a feelinghez hozzáad. Munkára, normál felhasználásra viszont ez már nem igazán alkalmas mert folyamatos nyaktorna. De engem pl. kissé zavar a 32" fényereje is. Hiába van visszavéve ha 2x akkora terület világít az ember arcába.
    Plusz itt már a magasság kérdése is bejön. Soha nem értettem a 21:9 monitorokat, de a 32"-os után rájöttem, hogy erre jó. :) A 32" olyan magas, hogy (sajnos túl magas) asztallapra teljesen letolva van épphogy ergonomikus magasságban a teteje. Onnantól szintén nyak+hátfájás jön.

    Most ezt a32" WQHD AOC-ot is vissza kell vinni a változatosság kedvéért, de ettől még valószínűleg marad a WQHD 32" mert alatta meg méretben/pixelsűrűségben nekem így nincs alternatíva 24" FHD-hoz képest ha nagyobb felbontást akarok. Talán még egyszer megnézem a 27"-t, de nem adok rá sok esélyt, hogy kényelmes lesz nekem. Pedig az méretben, magasságban is élhetőbb lenne.

  • sb

    veterán

    válasz arn #44 üzenetére

    Ez lenne az alap, igen.

    De a vicc, hogy még így is lenne félmegoldás rá, külön app támogatás nélkül is.
    A win10-ben többféle skálázás van:
    1. A régi GDI-os felületű progikat bitmap alapon skálázza: homályos lesz minden, ikonok, betűk.
    2. Mixelt mód: Betűket tűélesen nagyítja, melléjük a menük, ikonok, bármilyen bitmap sima méretezéssel, homályosan.
    3. Félig nagyít: betűket tűélesen, minden más bitmap marad eredeti méretben. Irtó hülyén néz ki, mini ikonok és szétcsúszott GUI. Kb. használhatatlan.

    Ebből a 2. a leghasználhatóbb a régi progikhoz, mert nem csúszik szét a gui, az ikonok elviselhetők homályosan, a szöveg meg tűéles. Mégis az 1. módszer a win10 default skálázása, a 2. módszer a win8-é volt alapból. :D

  • sb

    veterán

    válasz arn #47 üzenetére

    Én eleve úgy futottam neki, hogy akkor végre magas dpi + skálázás, mert már használható.
    Már így használom egy ideje a notit és ott nem zavart, kevésbé volt homályos skálázással.

    32" 4k optimális lett volna:
    - 150%-on 0.27-es (=FHD, 24") betűméret jön ki.
    - Ha mégis sűrűbbet akarok akkor 125%-on 0.23 (=QHD, 27")
    - Játékra meg ha 2 évente elindítok egyet és nem 8 éves akkor FHD 2x nagyításban talán nem rossz rajta.

    Az a gond, hogy nálam a nagy pixelmérettel kiesik sok alternatíva.
    27" QHD kicsi.
    4k-ban csak 48"-tól lenne jó natívan, ez kiesik.
    29" széles FHD-val (nemtom azmiaz) jó. De ez még kicsit kisebb magasságra mint a 24" 16:9 és olyan nagyon sokat nem is ad hozzá produktív munkához. Webezéshez, stb... meg értelmetlennek találom. Játékhoz, filmhez jó, egyiket se használom. :)
    34" FHD már pixeles nekem is.
    32" QHD jó. Viszont alig olcsóbbak mint a 4k monitorok és a high dpi-től el lehet búcsúzni. Általában rosszabbul felszereltek is. :( Type-c-t vagy freesync-et pl alig találtam.

    Munkára egyébként 2x24" FHD egyszerű és olcsó megoldás lenne. Csak az meg otthoni használatra nem szimpi nekem. Oda 1 nagy monitor jobb lenne.

    szerk: Ja és még pár sz*patás: 4K-t notiról alig lehet meghajtani 60Hz-en. HDMI-n nem jön ki 10-ből 10-szer. Type-C-n meg vagy csak TB-vel vagy alternate mode-ban úgy, hogy akkor búcsúzni kell a dokkolótól. Ez is mekkora öngól.
    De mondjuk a 2xFHD-hoz is trükközni kell ha nem akar az ember vga kimenetet használni. Type-C-n kijön megfelelő dokkolóval és annyi.

    Kicsit el is ment a kedvem a váltástól, mert igazán jó univerzális megoldás nincs, akkor se ha megfizetné az ember. :(

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #69 üzenetére

    Más kategóriát nézek. 60 helyett 75Hz-et és bónusznak freesyncet el tudok képzelni, de játék nélkül 144Hz-nek túl sok értelme nincs.
    Ill. áttételesen lenne, mert pl. most AOC VA-t használok, de annyira hihetetlenül lassú, hogy sima scrollnál szétfolyik a kép, hiába 75Hz. Nem vagyok rá túl érzékeny, de ez nagyon gáz. Szóval gyors panel, főleg VA esetén nem árt... de csak azért, hogy tudjak szöveget, weboldalt scrollozni szétfolyt pacák nélkül kicsit drága a 144Hz. :)

    szerk: Meg VA-ból nagy részük ívelt. 27"-ból szinte mind, 32"-ből meg ami gyors paneles. Nem tudtam megbarátkozni vele, bár csak boltban néztem. Lehet, hogy itthon menne. De akkor váltogatni is kéne mert a munkahelyen nyilván sík van.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #77 üzenetére

    Valahogy excelhez, grides vagy akármilyen riportokhoz, stb... nehezen tudom elképzelni, hogy jó, ha nem sík és egyenes minden vonal.
    Ill. hogy hozzá lehet-e úgy szokni vagy rossz, ha közben váltogatod: otthon ívelt, munkában sík.

    De mivel nem próbáltam így ez csak előre okoskodás. Neked nyilván több tapasztalatod van. Nekem nulla. :)

    Praktikusan meg amúgy helyügyileg is jobban elférne a sík. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák