Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    válasz dugo_ #4 üzenetére

    Teljesen véletlenszerű a dolog, szinte minden az ott dolgozókon múlik. Nemrég apámnak vettem motoros sisakba helyezhető BT-s intercomot, egy párat. 72 dollár volt. Az eladó 17.8 dolcsit írt rá. Megfogták, kibontották. Vámmentes dokumentumot és pecsétet kapott, még csak az adatokat sem kérték be. Pedig mondtam a szülőknek, hogy készíthetik a pénztárcát, mert láttam a nyomkövetésben, mi a helyzet. Csodálkoztam, mert már a doboz maga is nagyon igényes volt, hát még a termék.

    Én mindenesetre, ha nem EU-ból jön a termék, belekalkulálom az áfát és kezelési költséget is (a fenti cuccot is vehettem volna Angliából, de sallangokkal együtt is olcsóbb volt Kínából, és nem volt sürgős sem) az árba, és megnézem uniós forrásból is, ha elérhető ott.

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • angyalpc2

    aktív tag

    válasz dugo_ #4 üzenetére

    pontosan...ami bonyolultabb, értékesebb elektronikát tartalmaz..azt azonnal kikapják

    Nem néznek semmit, hiába van ráírva hogy 10dollár vagy is 3000Ft azt is kiveszik és bekéretik az adatokat.
    :O
    persze megértem, olcsó szart ne ide hozzák, gyártsák itt..adózzon.
    A gond, az hogy nem gyártják...
    Ellenben az EU más országhoz képest ott nincs szarrá adóztatva.

    Ráadásul a vám és a posta dolgozik is..nem tart hetekig :((

    @erer1000
    óriási mákod van..kollégáim cucait állandóan berántják vámra..volt olyna is hogy bár 1 db dolog alig 1-2 ezer forint lett volna, de tucatnál már 15e drágább lett mintha bement volna a boltba és 1 gari :D

    Én meg sem próbálom egyenesen kínából...felesleges, annyiból simán meg az UK-ból vagy kicsit használtan, boltból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák