Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    Hát ez még ingyen is egy rakás... :(((
    Köze nincs a régi Diablo1-hez se hangulatban, se semmiben, maximum a mozgás és a grafika hoz némi retro érzést, de amúgy még kivitelezésben sem stimmel, mert itt végig ugyanaz a pályadizájn megy mind a 16 szinten.

    Viszont errorcode06-nak üzenem, hogy a butcher démon, igen, a második szinten volt a D1-ben. (Már ha beadta a küldetést, mert ezek mind random jellegűek voltak.)

    Más kérdés, hogy egyébként bármekkora kedvenc is volt anno (megjelenésétől kezdve kb. a D2 kijöveteléig folyamatosan toltam, néha kisebb-nagyobb szünetekkel), azért az alap D1 felett borzasztóan elszaladt az idő. Én utoljára a D3 megjelenése előtt tettem vele némi nosztalgikus próbát, kb. évtizednyi kihagyás után, és hát... 15 perc után szaladt az uninstall. Menteni nem lehetett normálisan (gondolom, hogy ez inkább op-rendszer vagy egyéb "feature" volt), a játékmenet pedig borzasztó lassú és darabos volt. Teljesen elszomorodtam, mert fejben még akkora nagy élményként élt bennem a játék, hogy az mindent visz. Erre jött a feketeleves. De mindettől függetlenül azért ott van a fejemben az is, hogy a MEGJELENÉSEKOR mekkora hatalmas királyság volt a játék.

    Viszont, ha már diablo 1, hátha nem ismeri mindenki :D : [Poén]

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz FefeeX #31 üzenetére

    Kicsit elhamarkodottan szóltál; legközelebb szerintem tájékozódj, mert ez most nagyon beégetősen mellément! A PoE-ben csak "szépészeti" dolgokat vásárolhatsz pénzért, játékelőnyt biztosító tárgyat/egyebet nem.
    Egyetlen olyan elem van a játékban, amellyel "logisztikailag" előnyt tudsz kovácsolni, és valódi pénzért szerezheted meg: új ládahelyek, illetve olyan ládafülek, amelyeket publikussá tehetsz. De ezek annyi előnyt jelentenek, hogy a több fülön nyilván jobban elférsz, nem lesz akkora rumli a stashben tárolt currencyk, mapok, tárgyak, skill gemek és egyebek között. Ha pedig cuccokat akarsz árulni más játékosoknak, akkor nem árt a publikussá tehető extra stash tab. De hangsúlyozom (mielőtt megpróbálnál belekapaszkodni ebbe), hogy egyik sem létszükséglet, és nem lesznek gyengébb karaktereid, ha csak az alapból járó négy ládafüllel rendelkezel, és egy fillért sem költesz semmire a játékban.

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz persil #34 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van. :K De én nem is erre a részre reagáltam, hanem a "PoE P2W játék" kijelentésére, ami teljességgel téves. (Ezért kellene előbb mindig tájékozódni, mielőtt véleményt alkot az ember, de ez ma már sajnos valamiért nem divat...)

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz persil #34 üzenetére

    Az off-ba rakott megjegyzésem természetesen nem rád vonatkozik. (Elnézést, ha félreérthető volt, illetve sorry a duplázásért, de szerkesztési időn túl vagyok már.)

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz FefeeX #40 üzenetére

    Úgy látom, elég könnyen átfut a tekinteted a nem a te gondolataidat alátámasztó megjegyzéseken, úgyhogy, ha már idéztél tőlem (bár nem nekem válaszoltál), és nem haragszol meg érte, akkor én is becitálok egy idézetet ugyanabból a hozzászólásomból: "De hangsúlyozom (mielőtt megpróbálnál belekapaszkodni ebbe), hogy egyik sem létszükséglet, és nem lesznek gyengébb karaktereid, ha csak az alapból járó négy ládafüllel rendelkezel, és egy fillért sem költesz semmire a játékban."

    Részemről amúgy befejeztem, mert kicsit céltalan egymás mellett elbeszélésnek érzem. Esetleg annyit ajánlanék még, hogy nézz már el legalább a játék honlapjára, menj be a shop részlegbe, és kukkants végig, hogy mit lehet vásárolni ott! Ha találsz ott olyat, amelynek a megvételével erősebb lesz egy játékos bármelyik karaktere a másikénál, akkor itt kérek elnézést tőled.

    Szerk: a 42-es hozzászólásodra: a P2W kijelentés kivételével nem is volt bajom az eredeti hozzászólásoddal. (Leszámítva, hogy érzésre bizony eléggé hangsúlyosnak tűnt benne az a p2w kifejezés a PoE-re.)

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz FefeeX #45 üzenetére

    mivel a F2P és a P2W esetében is más fizet helyetted azért, hogy ingyen játszhass

    Teljesen igazad van. Itt jön be a játékos hozzáállása. Nekem megtetszett annyira a PoE, hogy megtámogattam a fejlesztőket egy "supporter pack" megvételével (mondhatjuk úgyis, hogy a D3 vszg. már soha meg nem jelenő második kiegészítőjének az árát nekik adtam oda*). Nyilván vannak, akik nem adnak ki soha pénzt azért, amit ingyen lehet. [Csak részben érinti a kérdéskört, de ugye sokan az amúgy fizetős játékokat is rendre tört verzióban szedik le a netről, mert minek fizessek, ha ingyen is lehet...] Ha mindenki ilyen lenne, akkor nem működhetne ez a műfaj. Viszont szerencsére sokan vannak hozzám hasonlók, akik értékelték/értékelik a játék készítőinek munkáját, látják, hogy ebbe sok-sok óra játékidőt bele fognak tenni, látják azt is, hogy a játék folyamatosan fejlődik, a készítők nem ülnek a babérjaikon, pedig már ebben az állapotában is a kategória királya a game, és úgy érzik, hogy ezért cserébe ildomos adni valamit. Akkor is, ha nem kötelező. A fejlesztők pedig nagyon szimpatikusan ezt úgy oldották meg, hogy a pénzért kapsz is valamit, de egy etikus szinten belül. Mert semmi olyasmit nem adnak, ami játékelőnyt ad (maximum kényelmesebbé teszi az életedet (stash-tabok), vagy csilloghatsz-villoghatsz a menő fegyver-effekteddel vagy páncél-skineddel).

    *A D3-ra nem akarok rosszat mondani. Kb. 1500 órát beleraktam, tetszett. Más kérdés, hogy az viszont nem tetszik, ami most zajlik (vagy inkább nem zajlik) körülötte. De nem szidom, az árát bőven megérte nekem (CE-t vettem az alapból és a kiegből is).

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák