Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scholes9

    nagyúr

    válasz Fitzgerald #17 üzenetére

    Qrva gáz, ha így gondolkodnak :((( :U Szerencsére azért vannak kivételek, pl Naughty Dog.

    PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

  • #54072192

    törölt tag

    válasz Fitzgerald #17 üzenetére

    A Denuvo egyetlen szerepe a megjelenéskori eladások növelése, mert a vásárlás tényét a kliens maga is ellenőrzi. Ha nem tudják feltörni a játékot az első néhány hétben, az elég jelentős bevételeket hozhat, főleg akkor, ha népszerű játékról van szó.
    De még ez az egész online DRM-dolog előtt is így ment. Olvastam egy régi játékról, aminek a kódjába a fejlesztő egy üzenetet rejtett, hogy legyenek kedvesek nem feltörni a játékot egy ideig, hogy nagyobb bevétele lehessen. A következő játékban már megköszönte, hogy tiszteletben tartották a kérését, és hogy ez segített neki.

    Lenne egy olyan tippem is, hogy egy 60-70 eurós játéknál már a fogyasztói bűntudat is számításba jöhet. Megveszi az ember a játékot elég magas áron (megjelenéskor, akció nélkül, azonnal), és talál okot, amiért az első 1-2 órában nem történik olyan, ami indokolná számára a vásárlást, ezért visszakéri a pénzt. Annyi pénzért több, akciós játékot is lehet venni, amik jó értékelésűek (és az interneten mindenre talál tippet). Később leakciózva megveszi.

    De egyébként szerintem is az a legnagyobb oka, hogy túl sok vásárlót veszítenének egy demóval, amit meg egyre nehezebb megcsinálni az összetett játékok miatt. Az időkorlát sem jó megoldás, mert azt tuti feltörik (anno a Mafia 2-nél volt egy számláló, ami a városban bóklászást korlátozta. A demóhoz is volt már krekk). Olyan is volt, hogy a demóval törték fel a teljes játékot.

    Scholes9: A Naughty Dog az UC3 óta nem adott ki demót (7 éve), ráadásul olyan platformra készít játékot, amin nem jellemző a warez, és nem is egyszerű megoldani. Így azért könnyű Denuvo nélkül lenni :) Persze jó játékokat csinálnak, ezért megvan a bizalom a vásárló részéről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák