Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz Werkly #677 üzenetére

    Nem akarlak különösebben bántani,csak már sok topikban találkozok ezzel...
    Fanatikus tag-ként 6, azaz 6 hozzászólást kellett volna csak visszaolvasnod!
    De ha jól rémlik elötte pár nappal is kérdezte már valaki..
    Ugyanis én, mielött megvettem volna ezt a monitort, végigolvastam az elejétől a topikot.
    Ez az alig 700 hsz. nem egy nagy mennyiség. (és igen, melózok is, nincs sok időm, egyik éjszakám rá ment..)
    Na mindegy, ne vedd nagyon magadra, csak mint írtam már gyűlt a dolog.. :D

    De hogy ON is legyek:
    Én is csatlakoznék a társasághoz.
    Pár napja én is egy U2312HM-et bámulok, old_artist, azaz a monitorguru üzletének köszönhetően. :R

    Róluk:
    Már többször váltottunk privátot is, illetve egyszer személyesen is voltam bent náluk beszélgetni.
    Privátban pár használt monitoral kapcsolatban kértem a véleményét, segítségét. (rendszerint Dell, illetve volt hogy LG IPS monitorok...)
    Mindig részlehajlás nélkül elmondta a véleményét.(mármint az üzlet szempontjából, az hogy Dell felé van-e... ;) )
    Vásárlás villámgyorsan ment. 11 körül hívtam őket, akkor még a tulajjal beszéltem, 14-re kaptam "időt", mert vinni szerettem volna az öreg karimat, hogy ahoz legyen belőve.
    Úgy is lett. 14-re ott voltam, addigra már old_artist volt ott. Kártya behelyez, nem volt "görcsölés" hogy felesleges, mert úgyis egy hasonló 8800-as kari van bent, pedig szegény "mesternek" kellett gubbasztani a gépbe, illetve mivel nem gyári a hűtés, kellett egy táp csatit is keresni....
    Kalibrálás megtörtént, közben eltársalogtunk (szakmailag...)
    Kész lett.. fizetés.. boldog távozás...

    Magáról a monitorról:
    Filózgattam nagyon, az olcsóbb TN-es monitorok, az(e)IPS, illetve az között, hogy kell-e egyáltalán nekem új monitor.
    TN vs IPS = dupla áron, vajon add annyival többet, hogy megérje? (használt-garis készülék árak, bár volt ami új..)
    Kell-e új monitor = egy nagy 21"-os CRT monitorom volt, méretileg okés, illetve mivel főként COD4-el játszok, az input lag miatt nem volt mindegy.

    Végül mivel szülinapi ajándékként ezt kaptam (beleszálltak többen, és a maradékot fizettem én..nem gazdag család vagyunk ;) ), gyorsan kellett döntenem. (mármint idén, mert már tavaly kezdtem filózni, idén meg úgy 2-3 hónapja..)

    Ami miatt az új U2312HM-es mellett döntöttem:
    - Épp nem volt nekem megfelelő használt. (legyen rá még min. 2 év hivatalos gari -doboz, számla, tartozékok, pixel hiba nélkül) (bár volt egy 2314H ami a fentieknek megfelelt, de akkor még 60ezret kértek érte. Az már a lélektani határom felett volt, illetve ahoz nincs 72Hz-es driver, illetve játékra ez jobb elvileg (input lag))
    - Tuti nem volt használva, nincs semmi rejtett hibája,(vagy ha van gari)
    - 3 év gari, ráadásul házhoz jönnek,hoznak monitort, utána viszik a rosszat!!!
    - Be lehet kalibráltatnom, konkrétan az én öreg Galaxy8600Ge kártyámhoz.
    - CRT színvilághoz talán ez van közelebb, mint egy TN
    - Fogyasztás (CRT 100-120watt, ez meg tipikusan 30 körül ...)
    - ha jók a mérések, talán a legjobb input laggal rendelkező IPS moncsi.

    Amivel tisztába kell lenni,és vállaltam kompromisszumként:
    - a fekete nem olyan korom fekete mint a CRT-n!
    - ips glow vagy hogy is írják. (sarkok világosabb színe feketénél) Ettől féltem, de általános használatnál szinte észre se vettem eddig. Ritka azért amikor fixen sokáig fekete kép van... Színes képek, film, átlag napi használat nem tűnik fel...
    Ha már itt tartunk eddigi tapasztalatim..
    Színek.. nekem bejönnek, crt-hez képest másabbak, az nem volt kalibrálva, de nekem nagyon megfelelnek.
    Szép élénkek, új árnyalatokat is látok. (valószínűleg a CRT már nincs a toppon, nem mai csirke.)
    Fényerő: tényleg valami hihetetlen erős. Jelenleg is 1-es!! en van a fényerő, és bőven elég!
    Nagyon szép éles képe van. Ami eleinte zavaró, valószínűleg mivel már nem tökéletes a szemem, a natív felbontásban nekem már kicsit kicsik a betűk. Lehet ezért is fáradt el a szemem tőle hamar, mert fókuszálgatnom kellett..
    Böngészőben (opera) 120% -ra lőttem be a nagyítást, így tökéletes.
    COD4-ben meg a kártyám-procim miatt csak 1024x768-ban használom.
    Játékra bőven jó a képe.. (mondjuk néha el el akadtam egy egy jelenetben, rácsodálkozva, hogy jéé.. ez eddig is így nézett ki? :D

    Elsőre szokatlan volt a 16:9-es arány,pláne a CRT után.
    Szélesebb lett mint a CRT, de kicsit "alacsonyabb".
    Napi használatban ez nem rossz, sőt. Általában böngészek, ezt azt csinálok, közben ablakban megy a tv tuner képe.
    Így most kellemesen elférnek egymás mellett :D
    Viszont tv tunernél mivel analóg kábel tv-n vagyok, ha full képernyőn akarom nézni, a legtöbb csatornánál veszteségem van, mert még a régi 4:3-as arányban tolják. Ilyenkor jobb bal oldalon egy-egy 4 centis fekete sáv van. (vagy még nem jöttem rá a trükkre, de veszteség, vagy torzítás nélkül szerintem nincs más megoldás)
    Viszont ami már 16:9 ben van, szépen fullba kitölti a képet (ellentétben a CRT-vel..)

    Tükröződés: hátam mögött van az ablak, kicsit szögben áll a monitor sarokban van, szóval eléggé ki van téve a tükröződésnek CRT-nél szinte mindig legalább a reluxát betekertem, ennél a jelenlegi nem verőfényes napokon nem szükséges. (filmezésnél max. az élmény növelése miatt talán..)

    Nem is tudom.. hirtelen talán ennyi.
    Eddig az elmúlt 2-3 nap alapján nem bántam meg. :R (bár nekemsok az az 54 ezer forint, de azzal vigasztalom magam, hogy több évre vettem, kevesebbet fogyaszt,kisebb helyet foglal, nem melegszik annyira)
    Játékban se érzem hátrányát..bár amikor rosszul megy, néha megfordul a fejemben kifogásként, hogy lehet miatta van :D

Új hozzászólás Aktív témák