Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz bmwsan #20 üzenetére

    Ennyi erovel, aki 120 kiló és zabálja a junkfood-ot, literszámra issza a cukros üdítoket, annak is "én" fizetem a kezelését (magas vérnyomás, cukorbetegség- ennek a szövodményei, mozgászervi problémak).És o semmilyen plusz jovedekiadót nem fizet az ÀFÁ-n felül.

    2011. évi CIII. törvény a népegészségügyi termékadóról :)) (gy.k. chipsadó)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bmwsan #20 üzenetére

    "5év dohányzás alatt megközelítoleg 1.5 milliót forintot fizettem ki, erre a célra plusz a TB-t." - ez egy jó viszonyszám:R. Ezenkívül kellene tudni, mennyi az "eldohányzott összegre (=szálmennyiségre)" jutó EÜ többletköltség, és lehet számolgatni, jól vannak-e belőve az adók.

    Egy emberből nem lehet kiindulni, mert valaki 80évesen is vígan szívja/fújja, valaki meg 40évesen, többéves kórházi kálvária után kimúlik. Egy tüdőrákos kezelése sacc/kb 30-40MFt-jába kerülhet az államnak, bár ez ellátási színvonaltól is függ.

    #23: az ember orra megszokja a szagokat, egy rendszeres dohányosnak fogalma sincs, hogy a bútorokban, stb bűznyomot hagy maga után, max ha megmondják neki.

    #22: vársz a villamosmegállóban babakocsival vagy bevásárolt cuccokkal - nyilván életszerű, hogy odamész leordítani a tömeg másik végén álló füstölgőt, aki természetesen úgy állt be a szélirányba, hogy minden várakozót terítsen. Meg olyan is van, hogy a többség füstöl - hiába tuskóság és hiába közterület. Németekkel "telelakott" strandon még ha szólsz is az egyiknek - és legyen a normálisabb kategória, abbahagyja - 2perc múlva jön másik. És neked, mint nemdohányzónak kell a búsba elhúzni a családoddal. Ez Európa...
    Másik sztori: a panelünkből évek óta, több lakó összefogásával próbálunk kipaterolni egy füstölgőt - kb lehetetlen. Hiába áll felette a fürdőszobákban a füst, hiába szellőzteti a bűzét a lépcsőházba, hiába dől belőle a maradék, amikor a liftbe száll. Mindez Ny-Európában, nem túl lepukkant környéken.

    #25: a "fejlett" nyugaton sok helyen nem tiltják a megállókban, sőt félig zárt pályaudvarokon(!) a füstölést. A németeknél annyi van, hogy a peronnak van egy füstölgős és egy elvileg füstmentes része (tábla mondja a füstnek, h ne gyere erre ;]). - az ok egyszerű: dohányipari lobbi. Súlyos eur-milliárdok vannak a bizniszben, +maguk is dohányzó "orvosszakértők" és politikusok. Ismét, nem Mo.-ról beszélek, hanem pl a németajkú D-A-CH-területről.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák