Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Rive #9 üzenetére

    Ezt én azért vitatnám. Aki felvásárolja a helyben megtermelt javakat, az bizony a multi lesz, persze "olcsón". Jó sok példát lehetne erre felhozni, de én csak egyet hoznék most a banánt.

    Azt én sem állítottam, hogy a multi odamegy, és majd ő írtja az erdőket. :)

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Rive

    veterán

    válasz Rive #13 üzenetére

    Ahogy látom, nem igazán vette végül az adást senki, szóval kicsit részletesebben: lehet a multikkal dobálózni, de a dolog nem különbözik jelentősen például a hazai autógyártás helyzetétől. Ha például valami népmozgalom indul tetszőleges multi autógyár ellen, akkor a dolgozók sz*pják meg leginkább: ha Győrben holnap bezár az Audi, akkor ott egy rakat család megélhetés nélkül marad.
    A fő különbség annyi, hogy az Amazonas mellett nem igazán van választék az elérhető munkából. Vagy farm, vagy éhezik a család: tetszőleges multi ebben az egyenletben csak széljegyzet.

    A probléma gyökere leginkább ott van, hogy az érintett terület népessége ~ negyven év alatt megduplázódott, és ehhez a technikai szinvonalban csak nagyon minimális fejlődés társult: az a fejlődés is inkább a déli területekre volt jellemző (cukornád, marhatartás), nem pedig az Amazonas környékére (ahol az őserdőtől rabolt föld minősége igazából elég gyenge és komoly befektetést igényelne a termőképesség hosszú távú fenntartása).
    A népesség növekedési üteme ~ az 'arab tavasz' országaiéval állítható párhuzamba, és nem kell túl sok ész, hogy lássa az ember, mibe fog ez torkollni ha eléri a rendelkezésre álló erőforrások (esőerdő) végét (pláne, ha azt a határt valaki erővel lejjebb akarja még kurblizni).

    Megoldást, azt nem tudok. Pláne olyat, aminek az árát bárki hajlandó lenne kiperkálni. Mer' az tiszta, hogy a technológiai szint emelésével csak a déli területek egyedül (!) képesek lennének ellátni a népességtöbbletet a következő duplázódásig, de ami pénz ehhez az ideiglenes megoldáshoz kell, azt nem milliókban mérik.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Rive #48 üzenetére

    "Megoldást, azt nem tudok. Pláne olyat, aminek az árát bárki hajlandó lenne kiperkálni."
    Van egy megoldás, aminek az "árát" a fejlett világ láthatóan hajlandó kifizetni: ezeken a területeken élők éljenek nyugodtan szegénységbe és nyomorba. Persze időnként ki lehet posztolni facebookra aztán meg likeolni, hogy milyen rossz az ottaniaknak.

  • Chaser

    titán

    válasz Rive #48 üzenetére

    A problema ott van, h a sargolyot nem 7mrd emberkere terveztek, akik fogyasztoi tarsadalomban ohajtanak elni, magaval. 7mrd-vel meg lehet nem is lenne baj, ha megelegednenk
    satrakkal es termeszetes lakhelyekkel, bar nyilvan ennyi embernek az sem jutna
    Azon azert mosolyogtam egyet, mikor vmelyik nagyfeju ppolitikusunk azt nyilatkozta, ez csak bozot tuz, mindenki nyugodjon le a pitsaba' ( :
    Lehet az a csunya vilag sokkal hamarabb jon mint gondoltam

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák