Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    Soha nem hallottam még a mudi fajtáról... pedig mennyire érdekesnek tűnnek. Ennivaló a kis Csutka. :) Köszi a cikket!
    Néhányan nálunk, az utóbbi időkből: Ő volt Fido, aki 3 évig kóborkutya volt, akit egy egész kis közösség etette egy városi negyedben (ahol senki sem tudta igazán befogadni, udvarok híján, de egyébként is szabad szellemű volt, nem maradt volna sokáig zárt kapuk mögött, majd amikor már fél lábbal a sintértelepen volt, elhozták hozzánk, ahol (személyes tapasztalataim során) először -és vele bezárólag utoljára- érezhettük azt, hogy egy igazi családtag a kutyánk, annyira okos, kedves, és rafinált kutyával azóta sem találkoztam. 8 évnyi velünk élés után (és kb. 3 évnyi kóborlás után), 2011-ben tűnt el.

    Őt követte (az alapvetően jó lelkű) Dinó, néhány évig:

    És végül Réna (aki furcsa nevét előzőleg kapta, de sajnos hallgatott rá, így maradt), aki finoman szólva sem egy angyal, már túl idősen került hozzánk, és borzasztóan elhanyagolták előtte, így a mai napig hadakozni kell vele, de ez van... (ő például már egész nagy részben fajtiszta :D )

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz AxBattler #20 üzenetére

    Vagy inkább valaki eltette lábalól... igazán nem ártott senkinek, de tudjuk, hogy milyen embereknek nevezett förmedvények élnek közöttünk, akik például megrögzötten pusztítják a nekik nem tetsző élőlényeket, legyenek azok kutyák, macskák... Sok kilométerről is haza tudott találni (főleg ha "nőzni" ment (ez például árthatott valakinek, de akkor sem az a megoldás, hogy kinyírják inkább))... Kerestük is eleget, de a fene tudja mi történt vele. A hiánya mindenesetre azóta is érződik, bármily régen is történt a dolog. Azt ellenben leszögezem, bár nem hallottam a szájából sosem, de határozottan úgy tűnt, hogy ragaszkodott a gazdáihoz, főleg hozzám. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák