Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz MaxTorque #133 üzenetére

    Én idén vettem le a 14 éve szögreakasztott bringám.
    Röviden:
    1994-ben vásárolt, UNO "márjájú" 26"-os MTB, 52cm-es nyeregcsővel, 61 cm-es felsőcsövel. 18 fokozatú Shimani SIS váltóval (3x6) űberfasza - vagyis kicentrírozhatatlan - alufelnivel, Ofmega hajtóművel és agyakkal. Igazi '90 évek elejei style.

    Idén 14 év állás után minimális felújítást kapott, hogy legalább idén tudtam használni.
    Le lettek cserélve a 20 éves gumik, sajnos brutánbütyköst tettek rá. Szopok is vele aszfalton. Sajnos ment a racsni is, mert teljesen gajra ment a húzófej, valamint az ülést is lecseréltem. Sajnos komfort nyerget kapott, így ez hamarosan eladósorba kerül.
    Az első lánckerekek még gyáriak, a lánc szintén(!) és még 20 évesen is teszi a dolgát.

    Jövőre kicsit komplexebb felújítás lenne szükséges.
    Kicsit országútibb gumik, új kerekek, mert a mostani echte alufelni kopik és kb olyan a fék, mintha bekentem volna a felnit vazelinnel. A négyszögtengely helyett monoblokk, mert zabálja a csapágyakat, egy új sport(osabb) ülés. A merev első villa helytt egy teleszkópos, mert szarrárázza a csuklóm. A kormányoszlop már csak hab a tortán. Kicsit ropog, meg a stucni sem csavaros, hanem hegesztett.
    Gyakorlatilag a vázon kívül menne majdnem minden.

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák