Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Hobbbyt #31 üzenetére

    Egyetértek.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zolik #71 üzenetére

    igen szerinted minden negatívum egyben pozitívum és kint minden rózsaszín , itthon meg minden szürke. Ugyan már. A kresz szerintem egyáltalán nem jobb és egyértelműbb, mint itthon , maximum az utak és a jelzések minősége áll magasan a mienk felett és nem hagy kivetni valót maga után.
    A kaját meg ne feszegessük, mert én kint 2 hónap alatt egy kezemen meg tudnám számolni, ahol elfogadható áron értelmes kaját raktak elém ( nem hambi, hotdog, tortilla szentháromságra gondolok)
    Jó hely, de azért nem mézeskalács birodalom, nem kell túlzásokba esni. Svájc vagy Norvégia ( ezekbe jártam eddig)nyomába sem érhet az Amerikai álom szerintem.
    És ugye Amerikába nem dugul el a WC sem ,mert az Amerika ugye bár. :U

    hallador: gratulálok, igaz, tiszta szívű magyar ember vagy.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kroni1 #89 üzenetére

    Én és a családom itthon nem szalonnát és hotdogot eszünk,de nem tudok neked olyan kajádt most hirtelen,ahol te szalonnát ehetsz.
    Találtunk kint is olyan helyet,ahol lehetett jót enni jó áron,oda jártunk vissza rendszeresen,de azol általában több generációs európai kivándorlók által indított kajáldák voltak.Ja és ott tudtunk inni végre rendes kávét is. :C

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz hallador #143 üzenetére

    Úristen ember. ennyi baromságot rég láttam összehordva egy kommentben . Esküszöm, benned annyi magyarság sincs, mint a szomszédomba lakó németekben. Ekkora sértéseket amit itt képes voltál ideszarni rég nem olvastam. Ezeket a szarságaidat meséld azoknak akinek a szülei nem napi 12 órát toltak le egy gyárban és most öregen kap anyám 91 ezert forint nyugdíjat ő is egy az ingyenélők közül, apám meg a dunaújvárosi vasműben kapott rákot mert lébecolt napi 3 vagon szenet lapátolva, aztán nyugdíj előtt 2 hónappal meghalt felháborító , hogy ilyet le mersz írni a magyar emberekről, rólunk.

    - "ingyenéléshez szoktatott 3.1 millió nyugdíjas ,+, ahol lébecolásra voltak nevelve az emberek úgy 30 évig?"

    szavakat nem találni erre és kurvára messze vagy te az igazságtól. csak te levontad a saját kis elcseszett világodban a következtetéseket.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz hallador #147 üzenetére

    Ember 42 éves vagyok. Nem dolgoztak 12 órát?Látod,pont erről beszélek,hogy te azt gondolod ismered az egész országot,minden munkahelyet.De igen,12 órát dolgoztak, mert ingyen nem épített házat senki akkoriban sem.sőt volt kommunista szombat,havi 1,amiért pénzt sem kaptak.Had én tudjam mennyit dolgoztak,mert én még emlékszem rá és mai napig beszédtéma.
    Miről beszélek? Olvasd el, hogy írsz emberek millióriol egy kalap alá véve mindenkit.Vannak ingyenélők,táppénzcsalók,semmirekellők,meg nyugdíjasok ,akik divat orvoshoz járók.De nem mind ilyen.
    És megint ez,hogy ha végzett ilyen munkát.milyen ha?komolyan kétségeid vannak afelöl,hogy valakinek az apja végzett ilyen munkát?40 évig dolgozott a vasműben.nem mindíg egy helyen,de ott nem sok pullos meló volt ám.Én voltam nála nem egyszer gyereként.Anyám meg járt hétvégeken a TSZ be bedolgozni ,ha nem ment a gyárba,mert olcsón kapott akkor takarmányt.Akkoriban miden háznál vidéken ott röfögött a disznó az ólban és a tyúk az udvaron.
    Milyen nagyobb felelőséged?miről beszélsz?A világ változott és velük az emberek.Anyám 61 éves korában ment nyugdíjba,de ott nem volt ám főiskola, meg egyetem.16 éves korában már járt dolgozni,mosott,főzött.Te meg elmehetsz majd 65 évesen aztán 20 évesen még iskolába jártál.
    Vicc az egész hozzállásod a magyar emberekhez és minden megnyilvánulásod egy általános lehúzás és lenézés felénk,ami felháborító.Részemröl ignore on,nem akarom szétcseszni a topikot,de ez vérlázító,ahogy fogalmazol és megnyilvánulsz.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz hallador #160 üzenetére

    Te általánosságban beszélsz a magyarokról.3.1 millió nyugdíjasról,arról,hogy nem ismerik a magyarok a cukorbetegséget ,és hogy Te mennyit dolgozol, régen meg senki nem csinált semmit,léhűtő volt stb.inkább zárjuk ezt le,nem erről szól a topik,valamint kb tűz és víz az álláspontunk.
    Messze nem azt írtam mint Te.
    Afenti kérdések a társadalom egy részét érintik,nem az egész nyugdíjas réteget,és te általánosítva beszélsz a saját népedről,míg ezt elítéled,ha Amerikaiakról van szó.A feleségem szociális munkás és kormánytisztviselő.
    Volt lehetőségünk kimenni amerikába 2 hónapra 15 évvel ezelőtt,ahol napi szinten találkoztunk azokkal a perifériára szorult emberekkel, akiket kivetett a nagy amerikai álom.
    Megdöbbennél,miket mesélt a fickó,akit kísérgettünk 5 héten át.
    2007 ben itt volt nálunk,azóta is tartjuk vele a kapcsolatot.
    Minden társadalom beteg,nem csak a mienk,de ő soha nem írt még hasonlókat sem a saját népéről,mint te,pedig kint ő sincs megfizetve és az utcán a szennyel dolgozik éjjel nappal.

    Az a gond a kérdéseiddel,hogy ezek személyes nézetek,amiket sokkal mélyebről kellene megváltoztatni ,egyfajta ideológia,amivel a saját mostani szenvedésed rávetíted az elmúlt rendszerre,pedig ez nem az elmúlt 50 év hibája,hanem a rendszerváltást és privatizációt végrehajtó újkori kormányok műve.Nézd meg a cseheket,hol tartanak most,az átkos kommunizmus után.

    Az egészségügy pedig nem fog itt működni,amíg nem kapsz lehetőséget arra,hogy ne a semmire vonják le a fizetésed egy részét,hanem Te fizethess biztosítási fokozatokat és dönthess arról mit és hol vársz el.Ez sem a kommunizmus hibája és az sem,hogy tönkretették a magánnyugdíjakat pár éve.
    Részemről lezárnám az offolást.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák