Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz tasiadam #10 üzenetére

    Nem volt.
    A Vega11 1.7Tflops. Az új Vega7-8-ak 2Tflops felett tudnak, jóval magasabb órajelen járnak.
    Ez az új ha jól számolom akkor 3.4Tflops.

    A 1050 Ti pedig 2Tflops.

    De nem annyira egyszerű a helyzet amikor 1030-1050 vonalra kell helyezni mert erősen függ:
    1. a ram sávszélességtől
    2. és a ROP/TMU-tól is

    Ramban eddig jelentősen le voltak maradva a DDR4-es megoldások, bár a tuning ott is sokat segített:
    1050 Ti: 112GB/s
    DDR4-3200 50GB/s
    DDR4-4400 már: 70GB/s!

    ...meg a ROP/TMU is gyenge volt.
    Ezek miatt lehetett parázs vita, hogy mivel egyenlő egy Vega7/8. Valójában játéka válogatta. Volt ahol a 1030-at hozta (tipikusan régebbi játékok) és volt ahol a 1050 vagy akár a Ti-t (460/560) is közelítette, akár meg is előzte kicsit egyiket-másikat (shader intenzív, újabbak, látszik a Tflops-ból, hogy ez megoldható volt).

    Vega vs. RDNA nagyon sok optimalizáció volt a ram sávszélesség felhasználásban, emlékeim szerint 30-40% előnyt emlegettek az RDNA-nál. Ez és mellé a DDR5 megoldhatja a ram limitációt egy 1050Ti szintig szinte biztosan. De elvileg felette is.
    A ROP/TMU-t még nem néztem mekkora előrelépés volt.

  • sb

    veterán

    Az árakra kíváncsi leszek. Gyanítom nem nagyon lesznek olcsó megoldások. Vékony, prémium notikba jönnek majd.

    És a hatmagos csak felezett gpu-t kap. Miközben cpu-ban alig lesz előrelépés és a mostani 6/12-es is mindenre elég kb. Jól kitalálták... mindig kell vmi új és szegmentálni.
    Most a gpu vagy akár a PCIe 4.0, de notikat tekintve inkább az USB 4.0 lehet vonzó...

    Arra kíváncsi vagyok az energiahatékonyságon mennyit sikerült reszelni.
    Ha már szóba jöttek az M1-ek, ezek nyilván többet esznek, de 12-15W-on is igen erős gépek és úgy pl. saját notim is passzívan megy. Nem próbáltam így, de üzemidőre is elég jó lehet.
    A 35-40W az asztali krafthoz kell, de 15W alatt is kellően erős. (Persze az M1 számokban az előbbit is hozza még jobb fogyasztással de ha épp nincs kihasználva akkor ennyi ferdítés belefér az összehasonlításba. A lényeg, hogy ezek is nagyon jól elvannak kisebb fogyasztásból, hosszabban, passzívan is akár.)

  • sb

    veterán

    válasz ROBOTER #31 üzenetére

    A sima cpu erőhöz nem kell a unified ram az biztos. Szimpla cpu tesztekben is nagyon erős.
    De a valós sw-knél végeredményben az is benne nyilván vastagon, meg a gyorsítók és főleg a kihasználtságuk (sw).

    Ebben nincs a környéken sem ez az architektúra. Volt ugye HSA, ott is volt unified ram. Csak lassabb, de az is sok mindenre jó lett volna. Azóta meg lehetne HBM, HBCC mód, most 3D cache... mind kimaradt. Mondjuk ha sw oldalról nincs támogatás akkor a hajunkra kenhetjük valóban a logikailag egységes, fizikailag gyors vagy rohadtgyors megvalósításokat is.
    Ez itt PC-nél hagyomány már, lásd gpu-k és api-k pár éve. Cpu bottleneckek, 1-2 szál használata/órajelfüggő teljesítmények. De itt vannak a gyakorlatban semmivel sem gyorsabb PCIe 4.0-5.0 SSD-k is...

  • sb

    veterán

    válasz ROBOTER #37 üzenetére

    Szerintem nincsenek olyan messze egymástól nyers erőben.
    Az M1 MAX 40-45W, 10 mag.
    Ez a mobil 8/16-os Ryzen H-k sávja amik alig vannak lemaradva az asztaliktól. 40-45W, 8 mag. Ebben a tartományban hasonlót tud az AMD is. Nem feltétlen ugyanazt, nincs olyan nagyságrendi különbség amit az i9 összehasonlítás sejtet. 30-50%-ra lehetnek kb?

    Architekturális különbségből meg azért van bőven de látszik szerintem, hogy fizikai hatékonyságra hasonlóak . +-30-40% (kb ennyi lehet max, de nem számoltam, átlagban talán ennyi se) két irányból indulva és másra fókuszálva (felülről lefelé skálázva az x86-ot, meg alulról felfelé az arm-et) nem a világ vége szvsz.

Új hozzászólás Aktív témák