Új hozzászólás Aktív témák

  • jbush

    tag

    Egy Kollégám Karácsonyra meglepte magát egy T540p-vel, amelynek 15,5(?)"-os 2880x1620 pixeles a kijelzője (3k). A Kolléga nem fiatal és szemüveges, egyébként pedig fejlesztőmérnök: kapcsolási rajzokat és NYÁK-terveket készít rajta. Egyszerűen imádja ezt a felbontást. Ja, és a gép "downgrade"-elve lett jogtisztán W7 Pro-ra. Először úgy volt, hogy szimpla használat mellett feljebb állítja 125 vagy 150%-ra a betűméretet, de teljesen megszokta - és látja is -, így már folyamatosan 100%-os nagyításon használja.
    Az én gépemben is 15,6-os 1920x1080-as kijelző van, és én is nagyon szeretem (bár amióta megláttam, irigy vagyok a T540p kijelzőjére). Ha egy 1600x900-as elé ülök, az már zavar.
    ...szóval vannak, akiknek nemcsak egy státuszszimbólum a minél nagyobb szám a felbontási értékben, hanem tényleges igény.

    Szerk.: "akksizabaló screen": a fenti gép ezzel a kijelzővel is kibír nyugalomban tíz órát (pl. programozás), ha meg rendesen használva van, nem a kijelző a fő fogyasztó, hanem a VGA és a CPU.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák