Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Ez az arany korszak számomra sajnos kimaradt a kevés kezdő fizetésem miatt és mert csak videókazetta és konzolos játékok kölcsönzésére futotta fiatal koromban. Azért késöbbiekben csak belevágtam a PC épitésbe, de elég sok hardvernek kellett cserélődnie, hogy teljesitmény és tudás szint szerint annak is tekintsem. Socket 478 Intel Celeron 1.7GHz/128k/400FSB Willamete CPU volt kezdésnek 256MB RAM és Geforce GTX5200 256MB x8 AGP videókártya. 2004-ben a Far Cry és a Doom 3 ezzel is elég gyengén ment 800x600-as felbontásban és főleg a 15 colos CRT monitorom 1024x768 / 60Hz-es nativ felbontásában. Fejlesztettem Celeron 2.4GHz/128k/400FSB Northwood procira és 512MB DDR RAM-ra bővitettem fel, de akkor jőttem rá, hogy a videókártya volt a leggyengébb láncszem a gépben. Vállvonogatva mondtam, de pedig már 256MB-os ez az Nvidia VGA... 2005-ben a Prince of Persia The Two Thrones játékot már az intro-t nézve is alig vitte el, akkorákat szaggatott szerencsétlen. Videókártyát néztem az AGP-s s478-as lapomhoz és az akkor frissnek mondható Nvidia 6600 GT volt megvéve ismerőstől, de azt is elég gyengének találtam, de azért ezzel érezhető volt a javulás. 2006-ban nagyon jó játékokat adtak ki, mert a Tomb Raider Legend és a Need for Speed Carbon remek grafikát és játékélményt jelentett valakinek, de még nem nekem... Fejleszthettem gőzerővel, mert videókártyának egy igazi nagyágyút vettem meg: HD3850 512MB X8 AGP. Ehez viszont a Celeron kevés volt nagyon és P4@3.1GHz Northwood procit (szerintem ez sem hajtotta ki teljesen) és új MSI s478 alaplapot (Sata csatlakozás is volt már rajta), meg 2x1GB DDR RAM-ot vettem. 500GB Samsung SATA HDD került a szüknek és lassúnak vélt 200GB Maxtor DiamondMax IDE UDMA133 / 8 MB HDD-hez. Megvettem életem első DVD-RW optikai meghajtóját és büszkén mutogattam a Verbatim x8 DVD-R írott lemezemet a haveroknak. CRT monitornak lett másik 1280x1024 / 75Hz-es. Előtte majd egy éve megvett játékokat végigtolhattam végre. Aztán megérkezett a Crysis és vége lett az AGP-nek, de én 1024x768-ban még ezen a gépen toltam ki előszőr ezt a forradalmi játékot. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák