Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hieronymus #203 üzenetére

    Igen, a sorozatos tiltakozások eredményeképpen végre történik valamicske lignit (=legszarabb szénfajta) téren, de még most is millió tonna számra bányásszák (=sokezer m3 gázolaj megy el a bányászat-szállítás során) és égetik el. A napenergia hatásfoka (=Jangcéba nyomott kadmiumtonnák vs MW valós teljesítmény) még nem az igazi - illetve nincs megoldva, hogyan legyen a júliusi délben szuper napenergiából a ködös februári reggel világítás. Ergo az atomhisztit nagyon elsiették.

    Autópályák: háát nem tudom, az M1-M5 kombón is megfordul pár szekér, de azokon sose láttam annyi 80as táblát, mint pl a München-Salzburg döcögősön. Ismerős állítja, hogy gyenge anyagot használnak a fritzek, hogy többször le lehessen pumpolni az államot felújítás címen. De ne legyen igazam...

    Fatüzelés: azt is tudni kell róla, hogy az alacsony energiasűrűségű anyagot nem pillangók viszik társadalmi munkában a tett színhelyére, hanem dízelüzemű járművek, a naponta hordónyit pusztító erdészeti traktortól a dugóban füstölgő kamionig. Ezeket lefelejtve kezdik számolgatni a sötétzöldek, hogy húdemilyen karbonneutrálok vagyunk - persze azt is kifejeltve az egyenletből, hogy az erődben kidőlt fát megeszi a szúlárva, amit megesz a harkály, akinek a CaCO3 csontváza/CaCO3 tojáshéja bizony kivon némi szenet.

    Szval igen, cinikus vagyok, nagyon sokmindent adnak el hiperkörnyezetbarát megoldásként - amikor a végeredmény a legjobb esetben is <10% fejlődés. Erről a reklám egyáltalán nem szól, mindenütt telezöld plakátok zengik, hogy ez aztán az überszuper megoldás (ld az 1.bek-ben utalt nehézfémes napelemsztorit), kérjük - mitöbb, követeljük az adófizetői milliárdokat. Aztán 10év múlva szembeköpik őket, amiért ekkora környezetkárosítást végeztek.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák