Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz rekurzio #5713 üzenetére

    Mondjuk a CISCO EPC3208 -nál 8 volt a maximumom :D

    "NMHH box volt még nyáron, de visszamondtam, illetve feladtam, mert nem nagyon hatotta meg őket az ezzel való fenyegetés. "

    Amikor nekem gondjaim voltak a sebességgel a Vodafone korszakban, én mindig küldtem nekik az NMHH dobozról készült jelentést, mert azt elfogadták, és az olyan felesleges köröket át is léptethettük, mint az én hálózatomban van a hiba, meg az én routerem a vacak, mondjuk amikor router módban volt a CB ezt sem tudták mondani :D

    "Pedig itt aztán lenne ügyfél sok társasház van, kb. a 2. legnagyobb lakótelep Füreden a Köztársaság úti után."

    A megmaradt berettyóújfalui lakásunk lakótelep. 4 emeletesek vannak ott, és lépcsőházanként 15 lakás. Mert a földszinten is van 3. Szóval 5x3 :D Ebből fakadóan, és mert olvasom ezt a topicot is rendszeresen, hát látom, hogy nem is kell annyira csodálkoznom, amikor komoly tömegeket hagynak padlón városonként :( Szomorú :(

    Emailben Neked többet mondtak, mert nálam csak annyit közöltek, hogy nem közölhetik a terveiket :D De Nálad is ott van a kérdés: mennyire életszerű az, hogy lendületben vannak, megállnak, majd 1-2 év múlva folytatják? Szerintem nem az, az sem, hogy megálltak, de az sem, ha már megálltak, hogy megint nekileselkednének. Illetve akkor életszerű a második verzió, ha drasztikus változás áll be a piacon, például egyesül a DIGI és a Vodafone, lesz egy szolgáltató, és újra kiértékelik a friss helyzetet, majd úgy döntenek, hogy már biztosan megtérül. De adódik az újabb kérdés: hogy most tényleg pár utca csődbe viszi őket, ha véletlen mégsem rohamozza meg őket a tömeg? Márpedig Nálad a Vodafone-ra csatlakozók szerintem egyből egészfrontos letámadást indítanának online, ügyfélszolgálati irodában, telefonon, hogy csatlakozhassanak.

    Azért pár utcát lefedni városonként nem olyan nagy kockázat egy ekkora szolgáltatónak. Berettyóújfaluban épült egy Tesco, mert azt gondolták, hogy milyen jól meg fog térülni Debrecen mellett a 47-esre pakolva. 10+ éve. Mert tőle pár száz méterre a Lidl kaszál. Csak ugye az négyes kereszteződésnél van, és a Romániába tartó forgalom ott megy el, bekanyarodnak, bevásárolnak. A Penny meg a városban van, az is pörög... hát amikor a Tesco megépült, akkor sem pörgött. Lasszóval fogták a vásárlókat. Pedig akkor még az elkerülőút nem is épült meg, azóta az is megvan... Mégsem írták ki a Tescora, hogy eladó, vagy be van zárva... szenved, de ittak rá hideg vizet, hogy ez nem jött be... ennél azért egy ekkora ISP-nek bevállalni egy kis fejlesztést, hogy tovább húzza a kábelt pár tíz vagy százméterrel bagatell dolog lenne, aztán meg kiderül, hogy nem, mert nem csinálja.

    Az egyetlen STB volt számomra, ami nem vett le a sávszélből (technológiai sajátosság)

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák