Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyula000

    újonc

    válasz makoss #5425 üzenetére

    Ettől csak az kellemesebb, amikor cinikusan közli a technikus, hogy azért szakad le néha a hálótól, mert távol vagyunk a dslam-tól - gondolom ez a helyi elosztó. Viszont ugyan annyit fizetünk érte, mint aki mellette van. :((
    A gyorsjelentéseket én is hiányolom!

  • draco31

    veterán

    válasz makoss #5425 üzenetére

    Én már nyár elején az NMHH--nak is írtam email-t, hogy mi van már, még választ sem írtak.

    ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #5425 üzenetére

    "Azért mert a szomszédok távolabb vannak falun mint panelban, leszxrom! Oldják meg! :W"
    Ez nem ilyen egyszerű. :(
    Legtöbb esetben az ilyen helyeket, valami rádiós, mikrós nettel egyszerűbb és költséghatékonyabb lefedni. Olykor még akkor is, ha torony szükséges (ilyenkor a helyi mobiltornyokra X összegért rá is lehet kéreszkedni a szolgáltatónak)
    Az összes szolgáltató profitorientált vállalkozás (különben nem lenne, meg nem lenne miből fejleszteni), épp ezért meggondolják, hogy hol fejlesztenek. Egy optikai hálózat kiépítése nem annyi amennyire légvonalban van az ügyfél a központtól, hanem annál jóval hosszabb kábelt igényel. Az optikai hálózat méter/ft ára is jelentősen megugrott az utóbbi időben, és ha a "másik oldalon" nincs megtérülés hajlamosak leterelni. 1-2 user semmiképp sem megtérülés, még akkor sem, ha sokévre hűséget kötnek a legnagyobb sávszélre (bár segít valamelyest).
    A vidéki területek ezért mostohábbak, mert relative nagy befektetés, kis hozam. Ezért is vannak mindig a városok, azonbelül is a panelek/lakótelepek favorizálva, mert kis befektetés, nagy haszon. Az más dolog helyileg ebből kellene kitermelni a kevésbé jövedelmező (ritkábban lakott falvak, városrészek) fejlesztését is. (ezt szokták eltolni)
    Figyelembe véve a mostani válságot, és az állami projectek leállítását, sajnos semmi jóval nem tudlak kecsegtetni :(
    És nagyon sokszor nem is azok kapják a panaszokat, akik bármit is tehetnének (SŐT!), így pl sajnos az ügyfélszolin való panaszkodás sem feltétlenül megoldás (ki van ez találva :( )
    A feljelentéssel sem fogsz sokra menni, maximum per lesz belőle, ahol majd a nagy szolgáltatók jólfizetett ügyvédei (akik naponta többet keresnek mint te havonta) elsimítják az ügyet.
    Sajnos ez a képlet, két ország két nagy szolgáltatójánál dolgoztam már, és elég sok minden kirajzolódik ilyenkor az emberben az évek során.
    Kitartást kívánok neked*. (Tiszapalkonya, igaz? megpróbálok rákérdezni, ha megtudok valamit abban az esetben jelzem)

    * Ugyanezt éreztem az ADSL bevezetése előtt, anno 2002-2004.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák